İnsanların senin hakkında ne düşündüklerini kafaya takar mısın?

KIZILİNKA

İnsanı deli eden düşünceler bütünü...

Hayatını bunlara göre biçimlendiren insanlar için ölüm sebebi de olması mümkün. Herkesin "hiç bi tarafımda değil" dediği halde biraz da olsa umursadığı olay.. "Başkalarının ne düşündüğü"nü umursamanın en zirvede olduğu dönem gençlik-ergenlik dönemi imiş. Zira en fazla o zaman "aidiyet duygusu", "sürü psikolojisi" kişiye etki edebilmekteymiş.

İnsanların senin hakkında ne düşündüklerini kafaya takar mısın?

Diğer yandan olgun kişilerde ise "başkalarının senin hakkında ne düşündüğü" hiçbir şeyi değiştirmeyen bir durumdur. Hemen bir örnekle ferahlayalım:

a: En sevdiğin yemek ne?

b: Portakallı ördek.

a: Bence atıyosun, senin en sevdiğin yemek olsa olsa sarma dolması olur. Yalancı olduğunu düşünüyorum, evet, böyle düşünüyorum.

Örneğimizi inceledik bir de ne görelim, b kişisinin en sevdiği yemek hala portakallı ördek.

İşte böyle. Şimdi ben size, hepinizin tombul uzaylı olduğunu düşünüyorum desem, ne değişir? 🤷

Güncellemeler
1 yıl
Çok Süper bir soru sormuşsun, sorun artık vitrinde! 😍
İnsanların senin hakkında ne düşündüklerini kafaya takar mısın?