Benim gibi olmayın, ruh sağlığınız ve psikolojiniz alt üst olur?

runawway34

Merhaba 28 yaşında, kumral 1.85 boyunda kendine özgüvenli, hayat enerjisi doğuştan zirvelerde, serotonin ve dopamin yüklü bir genç kardeşinizim.1 yıllık güzel giden bir ilişkimiz vardı. Herşeyi dibine kadar yaşayan, sanki evli hayatı gibi bir yaşantımız olan, tatiller gezmeler tozmazlar vs.1 yıllık geçmişin içine bir anda bahaneler ile ayrılık girmişti. İnanın yazarken bile geriye dönmek istemiyorum. Sezgisel olarakmıdır bilmem ama felaketin geleceğini önceden sezmiş bulunuyorum. Akrep burcuyum. Ayrılığımız kısa sürdü 2 ay sonra beni sorarak bişeyler yaparak bi barışma sürecimiz oldu. Geri dönme sebebim gerçekten hayatımın geri kalanı oymuş gibi görmemdi sanki. Velhasıl geçen ay tekrar ayrılık yaşadık, gene eften püften sebeplerle. Çok agrasif çok sinirleniyor herşeye bir an da parlıyor vs. her şey de suçu artık kendimde aramaya başlamıştım. Bakın bundan sonra yazacaklarım normal sağlıklı bir bireyin nasıl hayatını sorgulatır onun görecesidir. Ayrılıkta aylarca odam dan çıkamadım. Psikiyatrist kapılarında anti depresanlar ile yaşamaya başladım. İşimi bıraktım.8 kg verdim. Artık beni tanıyanlar benim Halime inanamayarak evime geldiler. Sonradan artık iradesi güçlü bir birey olarak ben bu şahsın gerçekten psikolojik sorunlarının olduğu kanaatine vardım. Konuştuğum da okb anksiyete depresyon geçirmelerini kendi söylemişti. Ama bu şahıs tamamiyle borderline ya da bipolar. Ben ailemin içine kadar soktuğum beni yere göğe sığdıramayan o kız, beni kolayca silip atabilme yapısına sahip. Hem kendi geldi hem kendi geri gitti. Ve gene beni suçladı. Artık dayanacak gücüm kalmadı kendime özgüvenim bitti. Sanki dünyanın en işe yaramaz insanı gibi beni o deliğe soktu. Ama akıllandım. şu an gayet iyiyim. Diyeceğim o ki hayatınıza alacağınız insanlara iyi bağlanmayın. Herkese karşı mesafeli olun. Benim gibi hayatınızın merkezi yapmayın. Kendinizi bir çöp konteynırı ile konuşarak bulursunuz. selametle…

Benim gibi olmayın, ruh sağlığınız ve psikolojiniz alt üst olur?