Bu insanlardan nasıl uzaklaşırım?

Gizli Üye
20 yaşındayım. Sessiz biriyim, konuşkan değilim. Hiç kız arkadaşım olmadı. Namaz kılıyorum çok şükür. Çevremde karı kız muhabbetleri eden insan sayısı çok fazla. Allah'a dua ediyorum; beni hayırlı insanlarla karşılaştırması için. İnşaallah karşılaşırım da. Bugün şöyle bir olay yaşadım: 1 beya 1.5 yıldır yeni gittiğim kuaför var. Bana çapkınlıktan, karı kız mevzularından falan bahsetti. Kız arkadaş ayarlıyım gibisinden. Sonra baskı yaptı işte. Sen böyle sessiz kalırsan, kimseyle muhabbet etmezsen hep yalnız kalırsın gibisinden. Sonra da çirkin muhabbetlerine devam etti. Gerçekten nefret ettim. Ama beni orada görseniz süt dökmüş kedi gibiydim resmen.

Kendimi, hadi kendimi de geçtim dinimin emirlerine bağlı kalmaktan falan hiç bahsedemedim. Resmen dinimi savunamadım en çok buna üzülüyorum. Tip olarak da küçük gösteriyorum. 20 yaşında olmama rağmen beni 14-15 falan sanıyorlar. Utangaç yapım var, bu da yüzüme yansıyor zaten. Adam resmen beni konuşturmaya çalıştı ya. Biraz konuş gibisinden. Son olarak da parayı verdim çıktım. Fakat yeni olmama rağmen adımı artık biliyor, numaramı da biliyor. Birdaha gitmesem ayıp falan olur mu bilmiyorum. Hal ve haraketlerinden zaten hoşlanmıyorum ama sadece saç kestirmeye gidip gelmeyi düşünüyordum. Üzüldüm açıkçası, ve bu insanlar çalıştığım yerde ve birçok yerlerde de var. Siz şu anlık durum için ne tavsiye edersiniz? Moralim bozuldu cidden.
Bu insanlardan nasıl uzaklaşırım?
0
3
Görüşünü yaz