Hiç konuşmayan insan?

Gizli Üye
Üşenmeden okursanız belki de birinin hayatını degistireceksiniz, lutfen okuyun. 21 yasındayim. Eskiden cok neseli konusmayi seven biriydim. Ama zaman gectikce etrafimdakiler, yasadiklarim beni simdi anlatacağım duruma getirdi. Ilkokuldan beri hep cok calistim. Ailemin durumu iyi degildi bu yuzden istedigim hicbirseyi alamaz gezmeye falan gidemezdim. Sinif ogretmenim derslerdeki basarimdan dolayi beni bedava goturmustu birkac kez. Cok mutlu olmustum. Ama siniftakiler durumu ogrenip benimle dalga geçmişti. O zamanlar bu kadar dert etmiyordum insanlarin benim hakkimdaki düşüncelerini. Kendime guvenim vardi. Ya da en azindan gelecege umutlu bakiyordum. Sonra yuksek bir puanla iyi bir liseye yerlestim. Ergenlik, stres derken yuzumde birtakim hos olmayan durumlar oldu. Bununla da alay ettiler, yuzume baka baka kotu seyler soylediler. Bir gun sunum yapilacakti tahtaya ciktim kekeledim, anlatamadim. Hoca gulerek senden hicbir sey olmaz gibi bir sey soyledi. Bense sesimi cikarip tek kelime etmedim. Pasif, silik, varligi ya da yoklugu belli olmayan biriydim sadece. Lisede de umdugum seyi bulamayinca derslerim de kotu etkilendi bundan. Mezuna kaldim sonra tıpı kazandim ama her sene bir oncekinde de kotu. Simdi ne sunum yapabiliyorum ne insanlarla konusabiliyorum. Hayatimda hic bir yere oturup yemek yemedim. Siparis nasil verilir bilmem. Hep bir seylere hevesim vardi ama imkansizliklardan kendime bir sey katamadim. Tek meziyetim ders çalışmak o kadar. Her isimi ailem halletti bu yasima kadar beni hicbirseye karistirmadilar. Birileri bana igneleyici bir sey soylese ben tam karsilik verecekken yuzume yapma der gibi baktilar. Komsumuzun biri benimle alay eder gibi konustu ailem de aman iyi gecinelim su kotulugu yapar bunu eder dedi bana tek kelime ettirmedi. Hic bir zaman icimden geldigi gibi davranamadim. Onceden cok neseliydim simdi esamesi okunmuyor. Icimdeki heves kivilcimi tutusmadan sondu. Su yasima kadar her gunum bir oncekiyle ayni gecti. Simdi kimseyle konusamiyorum. Ders aralarinda herkes birbiriyle guluyor sakalasiyor bense elimde kitap onu okuyormus gibi yapiyorum. Onlarla olmak isteyen ama olamayan. Cunku anlatacak hicbir seyim yok. Nasilsin iyi misin en uzun konusmam bu kadar. Insanlar sadece derslerle ilgili mesaj atiyorlar. Ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Hiç konuşmayan insan?
4
3
Görüşünü yaz