Feminist değilim?

benaslındavarım
Bunu daha önce de düşünmüştüm ve bugün yaşadığım bir olay sonucunda artık karar verdim, ben feminist değilim.

Olayı anlatayım, uzun süre sonra arkadaşım ile bugün hava almaya çıktık. Tenha bir banka oturduk. Daha sonra bir kaç erkek yanımıza geldi ve bizden instagram adresimizi istediler. Reddettik, biraz daha direttiler yine reddettik, daha sonra hiç çekinmeden yanımıza oturdular. Rahatsız olduk ve kalkmalarını söyledik. Özür dileyip hemen yan tarafımıza oturdular, bu sefer pis şakalar yapmaya başladılar, bu olayı uzatacaklarını anlayıp, kalktık ve hava da soğuyor diye eve gitmeye karar verdik, tabii o sırada korkmuyor da değiliz, biraz takip edildik ama insan içine çıkınca peşimizi bıraktılar.

Onlardan uzaklaşırken şunu düşündüm. Artık erkeklerden korkmaktan ve çekinmekten bıktım, kadınların daha üstün olmalarını istiyorum. Gece dışarıya çıktığımda her yerde kadın olmasını ve erkeklerin dışarıda kadınlar olduğu için çıkmadıklarını, korktuklarını görmek istiyorum.

Evet emin olun farkındayım bencilce ve hastalıklı bir düşünce ama cidden bıktım, şu an ben o bankta temiz havayı soluyamıyorsam bu oradaki kendine ADAM diye hitap eden 7-8 r'li erkekler yüzünden. Yanlış anlaşılmasın tüm erkekler böyledir demiyorum ama özgürlüğümün kısıtlanmasına karşılık elbette çok üzüldüm...

Benim gibi düşünen var mı, özellikle kadınlar?
Feminist değilim?
5
3
Görüşünü yaz