Borderline nedir ve bariz kişilik özellikleri nelerdir?

Gizli Üye
Bir arkadaşım bana sen borderline olabilirsin bence dedi. Yalnızlıktan nefret ediyorum en büyük korkum yalnızlık. Gün içerisinde birçok duyguyu yaşayabiliyorum. Bir an iyiyken 5 dk sonra ruhsal olarak çöküş yaşıyorum. Genel olarak uyumadığım saatler dışında sürekli endişeli ve kaygı halindeyim zaten. Aşırı da kararsız biriyim. Bir karar verdiğim zamanda o karardan kolaylıkla ani dönüş yapıyorum. Mesela, dışarı çıkmak istiyorum deli gibi sonra dışarıya adımımı attığım anda hemen sıkılıyorum ve eve dönmek istiyorum. Eve dönüyorum bu sefer dışarı çıkmak istiyorum. Bu şekilde kısır bir döngü halindeyim her konuda. İnsan ilişkilerim de sıkıntılı. Çok sevdiğim, çok değer verdiğim insanlara karşı tek bir kelimeleri ile bazen anlık nefret duyuyorum. Hatta çoğu zaman yüzlerine öyle şeyler söylüyorum ki yerin dibine sokmak istercesine şeyler. Onları bu sekilde cezalandirmak ıstiyorum. Genel olarak melankolik, negatif, aşırı sıkılgan, öfkeli biriyim. Bunlar beni çok yordu. Duygu ve düşüncelerimin hızına yetişemiyorum artık. Her günüm böyle geçiyor aşırı yıprandım. Acaba arkadasimin dedigi gibi bir rahatsızlığım olabilir mi? Bu rahatsızlıkta belirgin kişiliközellikler nelerdir ve teşhis nasıl konur?
Borderline nedir ve bariz kişilik özellikleri nelerdir?
3
6
Görüşünü yaz