Başkalarına hayır diyemiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

Gizli Üye
ben başkalarına hayır demeyi bilmiyorum. bu konuda ciddi anlamda safım salağım.
arkadaşlarım kalmaya çağırır aşka planlarım vardır onları iptal ederim onlara hayır diyemem
iş yerinde işim olduğu halde sıkıştırıp başkasına yardım ederim. istemediğim biri mesaj atar tersleyip yazmamasını söyleyemem. ya da patronum mobbing uyguladığı halde ona karşı sesimi çıkaramam. ama evde aileme karı da çok cazgır biriyim yeri geldiğinde de onlara da hayır diyemem. para isterler yok derim ama sonra çıkarır veririm mesela. ya da bir konu olduğunda arkadaşlarım falan ters konuşur ben öyle bişey yapacapım zaman mesajı yazıp geri siliyorum
hayır demeyi bilmiyorum yapamıyorum. nedenini de bilmiyorum. içim tuhaf oluyor o işi yapmadığımda ama gerçeğini bakılırsa kullanıyorlar bunun da farkındayım. ben bunun nasıl düzelteceğimi hiç bilmiyorum.
Başkalarına hayır diyemiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?