Hiç fedakarlık yaptığınız oldu mu? Fedakarlık nedir sizin için?

Paptya__Kadn
Yazı bugüne ve bizzat şahsıma aittir.

Geçmiş benim için geçmeyen ama bir hayli de ağır bir enkaz. Altında hayatımı, kendimi bıraktım o enkazın. Sonra bıraktım. Enkazdan yenisini kurmadım. Yenisini yeni biriyle kurdum. Bu kadar ağır şeyler yaşayıp hala insanlara inanmak, güvenmek ve hala insanları sevmek garip.. Ama o farklıydı. Bunu o zaman anlamıştım. Ben hep derim ki: Ben hiçbir zaman akıllanmam. Kendimi bilirim çünkü. Ben aileme bir söz vermiştim o zaman. Sözümü tutmadım. Çünkü o girdi hayatıma. Karşı koymadım. Onu hayatıma yanlış düşüncelerle almadım. Sevdim ama çok sonra, bir aşkla çok sonra sevdim. İnanın çok zor ve ağır, kişinin kendine bile hayrı kalmamisken başkasıyla bir bütün olmaya cabalamasi.. Ama şunu hep bilirim o gün bugündür; Bunca zaman çok dua ettim. Sevdiğim o doğru adamın hayatıma girmesi için. Sonunda işte bütün o kötü ve ağır şeylerin sonunda, bütün o saçma yalan insanların, yalan hikayelerin, yalan sevgilerin sonunda gerçek olan doğru olan benim olması gereken benim oldu. Çok mutluyum. İlk defa mutluyum. İlk defa mutluluk, bende yerleşik hayata geçmek için bir adım attı. En uzun gülüşüm belki saatlerce olmuştur. Ama şimdi onunla geçmiş her an güldüğümü biliyorum. Ha sevmek her zaman gülmek değil. Ben onunla zaman zaman da ağladım ve de ağlıyorum. Gülüşüne nasıl kurbansam gözyaşlarına ölüyorum. En güzeli onunla kavganın sonunda barışmak. Güçlü bir sevgimiz var biliyorum. O benim güçlü yanım zaten. Onu bana veren Rabbime binlerce şükürler ediyorum. Hayatımda aldığım en büyük hediye en güzel armağan o benim için.
Yani düşünün inanın bana eğer kötü giden bir şeyler varsa bu dahada kötüye gidecektir ama o yolun sonu mutlaka sizin için büyük bir aydınlığa çıkacaktır.. Ben yaşadım. Ve yaşadığımı yazdım...
A. U
Hiç fedakarlık yaptığınız oldu mu? Fedakarlık nedir sizin için?