Burçların En İtici Karakter Özellikleri!

Her burcun kendisinde barındıran itici özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız! Bakalım, hangi burç daha itici? Gelin, beraber okuyarak karar verelim!

1) Koç Burcu

Koç burcu size söz mü veriyor? Sakın umutlanmayın! Asla sözünde durmayacaktır. Ha, bir de kendileri azimli ve hırslı diye geçinirler değil mi? Halbuki, azim ve hırslarının harekete geçmesi için birileri tarafından pofpoflanması lazım ki geçsin. Ah, bir de annelerine aşırı düşkündürler. Evlendiğiniz zaman, annesinin yanında olacaktır ve sizin tarafınızda asla durmadığını göreceksiniz. Tam bir ana kuzusu! Genel olarak aşk hayatları da sıkıcıdır. Genellikle platonik takılırlar ve açılmak için harekete zor geçerler. Öyle masalımsı bir aşkta beklemeyin! Duygusal gibi gözükürler lakin aşkta sıkıcı tiplerden öteye geçemezler. Anlaması için sürekli tekrarlamanız lazım yoksa geç anlayacaktır. Toplum tarafından sevilen bir burç olarak bilinirler. Anlattığınızın tersini yorumlama özellikleri vardır.

2) Boğa Burcu

Onlar insanlara karşı masum gibi gözükebilirler. Lakin inanmayın! Masum görünümlerinin altında şeytanı sığdıran bir kişilerdir. Yüzünüze gülümser ama siz olmadığınız zaman arkanızdan laflarını uçuşturur. Çok güzel karşı tarafın beynini yormak için çabalarlar. Sizi seven, boğa burcu ise ve siz ondan hoşlanmayan birisi iseniz, o zaman sizi yerin dibine sokacaktır. İntikamını almadan rahat duramazlar. Aaa, boğa burçları bir de maddiyata çok önem verirler. Öyle aileniz fakir bir durumdaysa sizinle ilgisini anında keser. Dünyanın merkezinde kendisini üstün görürler. Çıkarcı ve bencildirler. Sizinle menfaati kadar ilgilenirler. Evlilikleri genel olarak 30'lu yaşlardan sonra olabilir. Erken evliliğe karşıdırlar. Zenginliğe düşkün ve güzel bir partnerin hayalini kurarlar ve bunların olmasını dilerler.

3) İkizler Burcu

Yalan mekanizmasının en gelişmiş burcudur. Çok güzel iki yüzlü karakterini gösterir. Sömürgeci huyundan asla vazgeçmez. Çok ta iyi dedikodu yapar ha! Sürekli yalan söylemeyi severler. Hatta öyle güzel yalan söyler ki sizi bile inandırır. Konuşmayı çok sever. Adeta bir kanaryadır! Susmayı bilmez. Rahatlık düşkünüdür. Öyle disiplinli ve onun rahatlığını bozacak şeylere gelemezler. Genellikle çorbamda benim de lafım olsun diye konuşur, toplumdan evlen evlen diye baskı geldiği için evlenirler. Çok ta korkaktırlar yalnız başlarına kaldıklarında. Ama ne yazık ki, kendini affettirmeyi çok iyi bilen bir burçtur. Sanki, bolca şeytan tüyünü barındırır kendinde...

4) Yengeç Burcu

Yengeç burcuyla aşk yaşanmaz. Neden mi? O kadar kaprislidir ki sizi sevdiğine pişman ettirecektir. Ha bir de kendilerini çok akıllı zanneden bir havaları vardır. Aslında akıllı değildirler. O kadar saftırlar ki herkese güvenirler. Söylediklerine, verdiği sözlerine inanıverir insanların. Terk edildiği zamansa yıllar geçse de o insanı asla unutmaz ve arkasından ağıt yakarlar. Hayatın hep iyi olacağını düşünen bir de optimist bakış açıları vardır. Dış görünüşlerine aşırı dikkat ederler. Hatta varsa yoksa dış görünüşleridir diyebilirim. Yengeçleri tavlamakta bir hayli kolaydır! İki iltifat ettiniz mi, size inanıverir ve teslim olurlar. Bir de bilmişlikleri vardır ki gel de delirme! Sanki her şeyin en iyisini ve doğrusunu yengeçler bilir de başkaları bilmez diye düşünürler. Öyle güzelliklerine aldanıp da melek zannetmeyin onları! Onlar bir gün şeytan yönlerini bir gün melek tarafını gösterecek kadar dengesizdirler. Duygusal olarak sürekli dalgalı bir kuş misali gelgitleri vardır. Aşırı tehlikelidir çünkü sizi kandırabilir ve kolay bir şekilde kontrolü altına alacaktır. Hele bir de nefretini aldıysanız, o zaman uzak durun! Çünkü, gözü öyle karadır ki her şeyi yapabilme gücüne sahiptirler. Birine aşık olduğunda onu kendi malıymış gibi sahiplense de gözü dışarıda olur. Sahiplenmekten çok çapkındırlar. Onlarla dost olun lakin aşk asla yaşamayın!

5) Aslan Burcu

Aslan burcu insanları kendilerini seçilmiş kişiler olarak lanse ederler. Onlar dünyada olmasalar hiçbir şey daha düzgün işlenemezdi düşüncesine sahiptirler. Öz güvenleri olduğu kadar çok ta saftırlar. Detaycılıktan uzak, yüzeysel bir bakış acıları vardır. Yani, yalan söylediği zaman rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ha bir de ona kendi güzelliğiniz hakkında soru sordunuz mu? Yandınız! Çünkü, her şeyde kusur bulmakta o kadar ustadır ki... İnsanların dış görünüşlerini yargılamayı pek severler. Hele bir de aslan burcu insanıyla aranız bozulduysa, ilk hedefi dış görünüşünüzdeki kusurları yüzünüze vurmak olacaktır!

6) Başak Burcu

Kendi fikirlerini saklayan ve çevresinde yalnız kalmaktan aşırı korkan bir burçtur. Her ortama ayak uydurarak çevre yapmaya çalışır. Her şeye evet diyen bir tiptir. Sinir bozucu bir özellikleri vardır ki o da konuşma esnasında size dik dik bakışlarıyla deli etmesi olabilir. Çok çabuk hoşlanır ve aşık olur. Genel olarak dalgın bir havası vardır ve kendi kendine bazı kuruntular yapmayı da pek severler. Sizinle konuşurken aslında kafasında bin bir türlü düşünceler geçer de geçer... Yaptığı iyilikleri asla unutmaz lakin bir hatanızı gördüğünde onu yüzünüze vuracaktır. Sıkıcı bir burçtur, başaklar. Saplantılıdır ve aşık olmayı da pek başaramazlar. Onlar anı yaşamayı severler. Geleceğe dair ön sezileri yoktur.

7) Terazi Burcu

Dış görünümlerindeki çekici havalarına aldanmayın. Depresyona götürebilecek müthiş bir burçtur kendileri. Sizin enerjinizi iyiden iyiye sömürürler. Moraliniz bozulduğunda asla terazi ile paylaşmayın! Ha bir de o kadar dengesizlerdir ki bir gün yakın davranan o insan, sanki öbür gün bambaşka bir insan olmuş da aranız bozulmuş zannedersiniz. Bir gün yakın davranırken yarın sizi görmezden gelebilirler. Çevresi tarafından duygusuz, soğuk ve dengesizlikleri ile bilinirler. Bir türlü tatmin olmayı da bilmezler. Dedikodu yapmayı da pek severler.

8) Akrep Burcu

Paranoyak bir burçtur. Her şeyden nem kapar ve şüphelenir. Gerçek yüzünü kolay kolay göstermezler. Tanıdığınız zaman size öyle iyi kalpli olarak tanıtır ki sanırsınız ki dünyanın meleği! Fakat, hemen inanmayın çünkü hangi yüzünü göstereceği zamanı bilemeyebilirsiniz. Size şefkatle yaklaşan bir akrep, bazen bir bakmışsınız size nefretle bakıyor olabilir. Kafasında bir şeyi koyduğu zaman onu yapmadan bırakmazlar. Konuşmaları sırasında beden dilini etkileyici bir şekilde kullanırlar. Çok da akıllı ve dikkatlidir. Sinsi sinsi hareket ederler. Onlara ters bir şey yaptığınız vakit sizin canınızı yavaş yavaş acıtacaktır. Kıskançlığı yüzünden her şeyi göze alırlar. Sürekli olarak onunla ilgilenilmesi isterler.

9) Yay Burcu

Abartmayı pek seven bir burçtur. Herhangi bir olayı öyle güzel süsler ki... Mübalağa onların işidir. Bağımsız olmayı sevmezler genellikle. Ortamına göre kişilikleri değişkenlik gösterir. Ah bir de adeta beleş tutkunudurlar! Konuşmayı da o kadar çok sever ki şaşırırsınız. Hiç susmaz ve yorulmaz mı dersiniz çenesi. Her şeyi ben yaptım ve benim eserim havasında gezinirler. Dikkat konusunda çok zayıftırlar. Hayatın hep olumlu tarafını görürler ve olumsuzları görmezden gelmeye çalışırlar. Yay burcu sevgiliniz varsa şayet hiç çekilmeyen bir tipe aşık oldunuz demektir. Kaprislerini bolca sizin üzerinde deneyecektir. Çıkarcı bir huyları vardır. Eğer, o insandan bir çıkarı yoksa sıkıldığı zaman kaçarlar ve mücadele etmezler. Hele bir de ilişkisi falan bittiyse, onun arkasından öyle atıp tutar ki... Güvenilmemesi gereken bir burçtur. Herhangi bir hatanızda bile başkalarına sizi kötü tanıtabilir.

10) Oğlak Burcu

Özel hayatlarının sorulmasından asla hoşlanmazlar. Sinir kapasitesi çok yüksektirler. Her an öfkesini kaybedebilirler. Pire için yorgan yakabilecek kadar her şeyi göze alırlar. Açık sözlü olurlar fakat adeta patavatsızca yaparlar. Dobralık ile patavatsızlığın arasındaki dengeyi tutturamazlar. Ah bir de o inatları yok mu? Sizi deli edecektir. Genellikle arkadaşlarına düşkünlüğüyle bilinirler. Bir aktivite yapacağınız vakit iyi düşünün! Çünkü, olmadık yerde size saçma sorular sorabilir veya gülünmeyecek yerde gülebilir veya ağlayabilirler.

11) Kova Burcu

Kova burçlarının yeniliğe açık olduğunu bilinir, lakin öyle değildir. Sabit fikirlidirler aslında. Dik kafalı olduklarından anlayabilirsiniz. Ah bir de o kadar çok komplekslidir ki bıktırır milleti. Her şeyden şikayet eder de eder kovalar! Zorluğa gelemezler ve hep kolaya kaçarlar. Hayata bakış açısı bile olsa da olur olmasa da olur havasındadır. Zararsız bir burçtur lakin komplesklerine katlanabilirseniz! Geçmişe özlem içerisinde yaşamayı çok severler ve bu yüzden kullanmadığı bir şeyi bile saklarlar genellikle. Kovalar duygusuz diye bilinse de duygusaldır, sadece belli etmezler toplum içerisinde.

12) Balık Burcu

Ah balıklar... Hayatın en büyük olumsuzluklarını ve acılarını yaşayan tek insan onlar sanki. Neye bulaşsa olumsuzluklarla sonuçlandığına inanır. Geçmişiyle yaşamayı aşırı severler ve asla kopamazlar. Dış görünüşlerine çok özen gösterirler. Genellikle, ön planda olmak gibi çabaları yoktur. Kendisine edineceği bir parçası olsun, ona yetecektir. Onları mutlu etmeye çalışmak hayatınızın en büyük hatasıdır. Çünkü, onlar hiç mutlu olmazlar ki! Pesimistliğin dibini yaşarlar ve genellikle tuhaf bir havaları vardır.


7|1
3316

En İyi Kız Görüşü

 • Balık... Kendi hayatım hakkında çok olumsuzumdur.

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • ah balıklar... Hayatın en büyük olumsuzluklarını ve acılarını yaşayan tek insan onlar sanki. Neye bulaşsa olumsuzluklarla sonuçlandığına inanır. Geçmişiyle yaşamayı aşırı severler ve asla kopamazlar. Dış görünüşlerine çok özen gösterirler. Genellikle, ön planda olmak gibi çabaları yoktur. Kendisine edineceği bir parçası olsun, ona yetecektir. Onları mutlu etmeye çalışmak hayatınızın en büyük hatasıdır. Çünkü, onlar hiç mutlu olmazlar ki! Pesimistliğin dibini yaşarlar ve genellikle tuhaf bir havaları vardır.

  ben

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 32

 • Yazım hatalı. Yengecim ve o özelliklerin neredeyse hiçbiri bende yok. Egomu zedelememek için söylediğimi düşünmeyin zira kötü taraflarımla da barışığımdır. Ama dediğim gibi, belki de yengeçlerin hiç sahip olmadığı özellikler var burada. Şimdi düşündüm de, biraz aslan da olabilirim. Yengecin son gününde doğduğum için melez bir burcum da olabilir. İşte öyle...

  1|0
  0|0
 • Yengeç burcuyla aşk yaşanmaz. Neden mi? O kadar kaprislidir ki sizi sevdiğine pişman ettirecektir. Ha bir de kendilerini çok akıllı zanneden bir havaları vardır. Aslında akıllı değildirler. O kadar saftırlar ki herkese güvenirler. Söylediklerine, verdiği sözlerine inanıverir insanların. Terk edildiği zamansa yıllar geçse de o insanı asla unutmaz ve arkasından ağıt yakarlar. Hayatın hep iyi olacağını düşünen bir de optimist bakış açıları vardır. Dış görünüşlerine aşırı dikkat ederler. Hatta varsa yoksa dış görünüşleridir diyebilirim. Yengeçleri tavlamakta bir hayli kolaydır! İki iltifat ettiniz mi, size inanıverir ve teslim olurlar. Bir de bilmişlikleri vardır ki gel de delirme! Sanki her şeyin en iyisini ve doğrusunu yengeçler bilir de başkaları bilmez diye düşünürler. Öyle güzelliklerine aldanıp da melek zannetmeyin onları! Onlar bir gün şeytan yönlerini bir gün melek tarafını gösterecek kadar dengesizdirler. Duygusal olarak sürekli dalgalı bir kuş misali gelgitleri vardır. Aşırı tehlikelidir çünkü sizi kandırabilir ve kolay bir şekilde kontrolü altına alacaktır. Hele bir de nefretini aldıysanız, o zaman uzak durun! Çünkü, gözü öyle karadır ki her şeyi yapabilme gücüne sahiptirler. Birine aşık olduğunda onu kendi malıymış gibi sahiplense de gözü dışarıda olur. Sahiplenmekten çok çapkındırlar. Onlarla dost olun lakin aşk asla yaşamayın.
  Peki madem 😢

  0|0
  0|0
 • Oha ya tamam ikizler burcuyum da yani hiç bir zaman sömürgeci olmadım, başkasına zarar vermycek şekilde kendi çıkarlarımı gözetirim sadece :) Ayrıca sürekli yalan söylemeyi seviyo da değilim, sadece eğer dibe batıyosan yalan iyi bir kurtarıcı olabilir :)

  0|0
  0|0
 • Terazı dedıkodu sever dıger ozellıklerı dogru deıl genelı doğru 😄😄

  0|0
  0|0
 • Aslan çok doğru en meşhur kelimem ben olmasam sen napicaksindir 😂 herseyin bana bağlı olduğunu düşündüğüm oluyor bazen

  0|0
  0|0
 • Terazi aynı ben

  0|0
  0|0
 • Akrep güzel anlatılmış..

  0|0
  0|0
 • Yengeç de doğru olan tek şey dış görünüşümuze önem verdigimiz

  1|0
  0|0
 • Oğlak burcu üstün körü yazılmış gibi. Veya da torpil geçilmiş bilemiyorum. Sadece kötü özelliklerinin o kadarcık olmadığına eminim

  0|0
  0|0
 • Kovalar çok doğru. Bir de şu aslanlar düşman başına desem düşmanıma acırım..

  0|0
  0|0
 • Doğru değil bence

  0|0
  0|0
 • Terazi. Kuran çarpsın dogru

  0|1
  0|0
 • Burcum yengeç ama yakından uzaktan benimle alakası yok tutmadım ben bunu 😋

  0|1
  0|0
 • Direk teraziyim evet.

  0|0
  0|0
 • Yorumlara bak öldürseydin. Çoğu yalan hiç alakasız şeyler. Senden nefret ediyorum

  0|1
  0|0
 • Balık burcuyum ama pesimist bir yapım yok. 😇

  0|0
  0|0
 • Kısmi olarak doğru tespitler var 😃

  0|0
  0|0
 • Dis gorunusume onem vermem ve tuhaf bir havam yok onun haricinde balık ayni ben 😀😀😀

  0|0
  0|0
 • Ne pismişim be 😂

  0|0
  0|0
 • akrep +paranoyak= patlicam

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  12

Erkekler Ne Diyor 15

 • Ne kadar da burcunun erkeği biriyim.

  1|0
  0|0
 • Güzel bence olmuş hep iyi özelliklerini mi okuyacağız burcların azda olumsuz yönlerine bakalım kova burcunda bir gariplik var 😄 benim kova olan iki arkadaşım var ikiside aynı gün doğumlu tek farkları 1 yil. var aralarinda biri yukarda yazan özelliklerin hepsini içeriyor diğeri tamamen zıt usteki hiçbiri özellik tutmuyor

  0|0
  0|0
 • yay burcuyum aynı beni tanıtmışsın lkasşdlsşad

  0|0
  0|0
 • Vlla ikizler burcu tam yerinde olmuş yalancıdırlar..
  Çift karakterlidirler..
  Boğa burcuyum oda biraz doğru ama yani o kdarda maddiyatı iyi olsun zengin olsun değiliz azlq yetinmeyi bilen biriyim yani.. gözüm yükseklerde değil beni sevsin yeter

  0|0
  0|0
 • tam bir balığım yemin ediyorum😂senin burcun ne kanka?

  0|0
  0|0
 • Kıçımın burç yorumcusu 😂😂 Aslan hakkında yazdıkların bu sefer doğru

  0|0
  0|0
 • Benle alakası yok bunların
  Yalan haber bunlar

  0|0
  0|0
 • Ben aslanım allahım beni birebir anlatmış 😂😂 ama yalan konusu başlı başına efsane gercektende ben yalan söylemeyi beceremiyorum ondan dolayı bıraktim artık yalan malan yok

  0|0
  0|0
 • akrep..

  0|0
  0|0
 • 4-5 tanesini okudum. boru gibi doğru.

  0|0
  0|0
 • Yengeçlerle aşk yaşamayın ne ya biz bekar kalalım ölelim mi?

  0|0
  0|0
 • teraziyim 1 tane bile tutmadı

  0|0
  0|0
 • Ikizler burcuyum tam beni anlatiyor helal olsun 😂😂😂😂

  0|0
  0|0
 • Cümle kurmayı ne zaman öğreneceksin? Anlatım bozukluklarından sıkıldım okurken.

  2|0
  0|0
 • eğer bunları sen yazdıysan helal olsun valla kovayım bildiğin beni özetlemiş adam lakin dik kafalı biri değilim

  0|0
  0|0
Yükleniyor...