Kitap Okumanın Kitap Okumayı Sevdirecek Faydaları

1- Farklı konularda fikir sahibi olmamızı sağlar.

Değişen dünya, gündem gerek siyasi veya dini olsun her konu hakkında fikir sahibi olup farklı bakış açısı kazandırır. Kesinlikle kitap, gazete okumalıyız.

2- Beynimizin sağ ve sol loblarına daha iyi hakim oluruz.

Evet arkadaşlar doğru duydunuz beynimiz gelişme açık ve körelmeye de müsaittir. Neden kitap gibi bir nimetten yararlanıp beynimizi daha iyi çalışmasını sağlamayalım. Beyin bedava :))

3- Yaratıcı olmaya teşvik eder

Birçok konu hakkında bilgili olduğumuz gibi buda bizleri yaratıcılığa sürükler. Dikkat ettiniz mi hepsi birbiriyle bağlantılı tıpkı zincir halkası gibi.

4- Odaklanma sorunu yaşayanlar için bire bir ilaçtır.

Evet doğru duydunuz. Şimdi diyeceksiniz ''Odaklanma sorunu yaşıyosam nasıl kitap okuyacağım'' öyle bir okursunuz ki yeterki doğru tercihi yapmış olun.

5- Kelime dağarcığınız genişler.

Bunun yanı sıra kişisel gelişiminize ve diksiyonunuza da katkıda bulunur.

Artık gelişen teknolojiyle birlikte kitaplardan ansiklopedilerden edindiğimiz bilgileri bir kaç saniye içerisinde internetten bulabiliyoruz. Buda bizleri tembelliğe itiyor. Hele ki biz Türkler armut piş ağzıma düş modunda olmaya bayılırız. Fakat teknolojinin ilerlemesiyle beynimiz gerilemekte. Bugün sizlere kitap okumanın harika faydalarını paylaştım umarım siz sevgili KScanlara bu alışkanlığı kazandırabilirim.

Beni bence yazmaya iten sevgili ponçiğe sevgiler. Herkese bol kitaplı günler diliyorum. :)


4|1
52

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Şu dünyada kitap okumak kadar güzel bir şey yok.

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;