İnsanların Hayatınıza Girmesinin 8 Nedeni

Her ne kadar realistler ve pragmatistler, belirli bir kişiyle tanışmanızın daha derin sebepleri olmadığına inansalar da bana kalırsa her zaman bir nedeni vardır. Her insan bize bir şey katar, bazen iyi ,bazen kötü ancak hepsi bizim büyümemiz ve gelişmemiz içindir. Her insan hayatınıza bir nedenden dolayı gelir ve bu Bencede bu nedenlere göz atacağız..

İnsanların Hayatınıza Girmesinin 8 Nedeni

1. Size kim olmak istediğinizi göstermek için

Bazen insanlar size ilham vermek için hayatınıza girerler. Belki onların da hayran olduğunuz ve kendinizde geliştirmek istediğiniz nitelikleri vardır ya da sizin de hayalini kurduğunuz bir şeyi başarmışlardır.

Böyle bir kişiyle iletişim kurduğunuzda, artık size gerçekçi görünmeyen hedeflerinize ulaşmak için ilham ve motivasyonla yüklenmiş olursunuz. Öte yandan kişinin zorluklarla ve hatalarla nasıl başa çıktığının gözlemcisi olabilirsiniz. Onun deneyiminden ilham alarak yola devam edebilirsiniz.

2. Size bir ders vermek için

Bazen insanlar hayatınıza sadece size onlar olmadan öğrenemeyeceğiniz değerli bir ders vermek için gelirler. Çoğu zaman bu bir tür acı verici deneyimdir, ihanet vb.

Ne yazık ki insanlar, olumlu deneyimlerden ziyade hayal kırıklıklarından ve sıkıntılardan daha kolay öğrenirler.

Dersinizi alana kadar hayatın size aynı testleri gönderdiğine dair bir inanış da var. Belki de bu yüzden aynı tipte, size karşı benzer davranış ve tavırlara sahip insanlarla tanışıyorsunuz. Belki de ne kadar zor olursa olsun, yalnızca sana bir ders vermek amacıyla gönderilmişlerdir.

3. Sizi yaşam amacınıza doğru itmek için

Bazen bazı insanlar hayatınıza girer ve hayatınızın akışını değiştirir. Gerçek amacınızı bulmanıza ve varlığınızın anlamını anlamanıza yardımcı olurlar. İlk başta pek belli olmayabilir ama hayatınızda bu tür insanların varlığı sizi yavaş yavaş gerçekte ne istediğinizi anlamaya iter.

İnsanların Hayatınıza Girmesinin 8 Nedeni

4. Nasıl bir insan olmak istemediğinize dair bir örnek oluşturmak için

Bazı eksikliklerinizi başkalarında fark ettiğinizde belirgin hale gelir.

Mesela yeni tanıştığınız bir arkadaşınızın kaba veya saldırgan olduğunu gözlemlersiniz veya karşınızdaki bir insanın cimri olduğunu gördüğünüzde, bu sizi daha cömert olmaya iter. Çoğu zaman tamamen aynı şekilde davrandığınızı fark ettiğinizde, kişiliğinizin hangi olumsuz yönleri üzerinde çalışma zamanının geldiğini fark edersiniz.

5. Kötü ilişkileri anlamayı ve bunlarla baş etmeyi öğrenmek için

Saldırganlarla ve manipülatörlerle uğraşmak hayattaki en yorucu deneyimlerden biridir, ama zaman zaman bu tür insanlarla karşılaşarak ilişkileri anlamayı, sağlıksız, acı veren durumlarla baş etmeyi öğrenirsiniz.

Örneğin, manipülatör veya toksik bir arkadaşınız vardı diyelim, onunla ilişkinizi bitirdiğinizde ve ileride benzer davranışlara sahip biriyle tanıştığınızda artık ne olduğunu hemen anlar ve oradan uzaklaşırsınız. Bu da sinirlerinizden, zamanınızdan ve duygusal kaynaklarınızdan tasarruf etmenizi sağlar.

6. Kendinize farklı bir açıdan bakmanızı sağlamak için

Kendi kişiliğimizi düşündüğümüzde her zaman gerçekçi ve tarafsız kalamıyoruz. Bu sebepten olumlu niteliklerinizi ve güçlü yönlerinizi hafife alabilirsiniz veya eksikliklerinizi hiç dikkate almayabilirsiniz.

Ve kafanızda oluşturduğunuz imajdan ne kadar farklı olduğunuzu size gösterecek insanlara ihtiyacınız olabilir. Kendinize farklı bir açıdan bakmanıza ve kim olduğunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olurlar. Belki de sizi bir kişi olarak değişmeye ve gelişmeye motive edecek şey budur.

İnsanların Hayatınıza Girmesinin 8 Nedeni

7. Sizi konfor alanınızın dışına çıkmaya zorlamak için

Tanıştığınız kişilerin sizden farklı ilgi alanları olabilir. Veya sizinkinden tamamen farklı bir tür özel hayatları varmış gibi görünebilir. Böyle bir insanla karşılaştığınızda farkında olmadan konfor alanınızdan çıkarsınız. İlham vermiyor veya örnek vermiyor ama bir şekilde gözlerinizi hayatın yeni bir yönüne açıyor.

Bu tür insanlar sayesinde hem yeni ilgi kaynakları ararsınız hem de kendinize meydan okursunuz. Belki de neler yapabileceğinizi keşfetmeniz için gereken budur.

8. Hayatınızı daha iyi yöne değiştirmek için

Tanıştığınız insanlar hayatınızı daha iyi yönde değiştirebilir. Ve siz de onlar üzerinde aynı etkiyi yaratabilirsiniz. İletişim kurarak, özellikle romantik ilişkiler ve yakın arkadaşlıklar söz konusu olduğunda kaçınılmaz olarak birbirinizi dönüştürürsünüz.

İnsanların hayatınıza girmesinin ana nedenlerinden biri onu geliştirmektir. Ve siz de aynı sebepten dolayı onların hayatına girersiniz.

Günün sonunda önemli olan da bu, sizi her gün mutlu eden ve gülümseten insanlarla çevrili olmak.

Teşekkür ederim.. <3

İnsanların Hayatınıza Girmesinin 8 Nedeni
Cevapla