Sohbet 11 gü

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?

Selamlar

Bu seriye başladığımda hatırlayanlar bilir "senelerimi verdiğim Kızlar Soruyor'da değer verdiğim insanlarla güzel bir anı olarak kalsın" diye röportaj yapmak için harekete geçmiştim.

2019 senesinden beri kah giderek kah gelerek 4 farklı hesapla burada bulundum. Her gelişimde ve her gidişimde "beni benden daha iyi bilen, en zor anımda bile desteğini esirgemeyen değerli dostum @nordun_gadasi'na haber veriyordum hep. Senelere dayanan bu dostlukta çok defa küslüklerimiz oldu. Buradaki bazı art niyetli insanlar tarafından arkamızdan dönen dedikodular uğruna da her denk geldiğim insana değerli dostumu bilerek kötüledim. Karşılığında baktım ki beni onaylıyorlar işte orada tanıdım dostumu/ düşmanımı.

Pek çok farklı insanla kesişti yolum; burada olsun gerçek hayatta olsun. Yaşadığım her ne varsa bana hem bir abi, bazen baba ve en çok da dost eliyle elini uzatıp desteğini esirgememiş olan @nordun_gadasi kimse sen gibi olamadı bana.
Varlığın daim olsun insan olarak kalabilmiş yüreği güzel adam. Daha nice senelere inşallah; doğum günün kutlu olsun.✌️

Bayanlar ve baylar hazırsanız alkışlarınızla röportajımız sizlerle.🥳

Büyüklerimiz hani hep der ya "bu çocuk büyüyünce çok can yakacak" diye sen bu hayatta can yakan mı oldun en çok yoksa canı yanan mı?

Evet genelde büyüklerimizin hep böyle sözleri olur. İşin aslına bakarsak bu sözlerde hep doğru çıkıyor. Bu hayatta kimsenin canını isteyerek yakmak istememişimdir. Bilmeden canını yaktıklarım varsa da Allah affetsin. Benim canımı da ergenlik döneminde yakanlar olmuştu.

Karma denilen bir şey var. Can yakanın da canı aynı şekilde yanar er ya da geç.

Evinde en çok sevdiğin eşyalardan birini söyler misin?

Bu sözüne ataların bir lafıyla cevap vermek istiyorum.
"Ne ekersen onu biçersin"

Şimdi diğer soruna cevap vereyim.
Evimde hemen her eşyayı sever önem veririm. Hepsinin bende ayrı ayrı hatırası vardır. Ama içlerinden birisini çok severim. Balkonumda bulunan kitaplığımı çok seviyorum. Oraya geçip kitap okumaya başladığım andan itibaren dünyayla bağım kopmaya başlıyor.

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?

Atalarımız her zaman doğruyu söylemiş. Senin kitap sevdanı ilk tanıştığımız günden beri biliyorum ve hayranlıkla takdir ediyorum.

Gündemi takip ediyor musun peki? Her akşam mutlaka haber seyrediyor musun?

Teşekkür ederim. Evet gündemi sıklıkla takip ederim. Her ne kadar evde televizyon izleme huyum olmasa da dijital mecralardan gündemi takip ederim.
Akşamları haberleri pek fazla seyretmem. Çünkü haber kanalları hep birilerinin yandaş medyası olmuşlar. O yüzden gündemi dijital platformlardan takip etmesini seviyorum.

Rica ederim. Sana hak veriyorum.

Senin için bakımlı erkek/ kadın demek ne demek? Makyaj yapmak bir bakım ölçütü müdür mesela?

Kendisine saygısı olan her insanın bakımla haşır neşir olması gerekiyor. En azından ben olaya bu yönüyle bakıyorum. Halk arasında bakım denildiği zaman kadınların bakımlı olması gerektiği anlaşılıyor. Ama bu durum artık çoktan değişti. Bakımlı erkekleri sıklıkla görüyoruz.
Makyaj yapmak bir bakım ölçütü değildir. Ben kadınların kendilerini daha iyi hissetmek adına makyaj yaptıklarını düşünüyorum.

Bu konuda bir de şöyle küçük bir tavsiye vermek istiyorum hemcinslerime. Kendilerini daha iyi hissetmek adına yaptıkları makyajı rica ediyorum abartmasınlar.

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerin oldu mu? Olduysa nereyi beğendin en çok?

Kesinlikle makyajın sade olanı kadınları daha hoş ve daha güzel gösteriyor.

Daha önce hiç yurt dışına gitmek nasip olmadı. Ama yakın zamanda pasaport alıp seneye kadar Euro/Dolar ne biriktirebilirsem yurt dışına turlarla gidip gezmek istiyorum. En çok Yunan adalarını ve Balkan taraflarını merak ediyorum.
En son Karadeniz tarafına gitmiştim. Oraya aşık oldum desem yeridir. İmkanım olursa yeniden Karadeniz taraflarına gitmek istiyorum.

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?


Karadeniz beni de çok cezbeden bir yer. Hiç gitmedim ama eğer sen yine gidersen benim yerime de gez mutlaka.

Seninle tanışıklığımız senelere dayanıyor. Ama bir de senden duyalım; seni sen yapan bir özelliğini anlatır mısın bizlere...

Olur gidecek olursam senin gözünden de bakarım Karadeniz'in o meşhur, insanı kendinden alan güzelliğine...

Beni ben yapan en önemli özelliğim merhametli oluşum diyebilirim. Ha birde olaylara hep iyi niyetli yaklaşıyor olmamdır.

Sağ olasın🫡
Sen yüreği ne olursa olsun tertemiz kalmış nadir insanlardansın.

Sanata ilgi duyuyor musun? Sanatın en çok hangi dalını seviyorsun? Resim, müzik, dans, edebiyat...

Teşekkürler o senin yüreğinin güzel olmasından kaynaklanıyor.

Sanatın her alanını severim. Ama en çok edebiyat alanıyla ilgileniyorum. Bildiğin üzere yaklaşık 5-6 senedir düzenli kitap okumaktayım.

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?

Rica ediyorum. Evet senin o kitaplığını ilk gördüğümde çok sevmiştim. Zamanla bir sürü kitap alıp çok daha güzelleştirmişsindir eminim.

Son sorumuzdan bir önceki sorumuzdayız. Evcil hayvan besledin mi hiç veya besliyor musun?

Teşekkür ederim. Evet şu an okunmayı bekleyen 200'e yakın kitabım var.

Evimin durumundan dolayı kedi ya da köpek gibi evcil hayvan besleme şansım olmadı. Ama muhabbet kuşu ve japon balığı besledim. Şu an evimde muhabbet kuşum var. Her ne kadar elimi ısırıyor olsa da onun sesini seviyorum.

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?
Rica ediyorum. Onları en güzel günlerde okursun inşallah. Oy muhabbet kuşları çok tatlı oluyor ya. Hem ısırıyorlar hem de bazen çok ötüyorlar.😄

Gelelim röportajımızın konseptine ismini veren son sorumuza. Tolstoy'dan bir soru. İnsan ne ile yaşar sence? Şimdi içinde bulunduğumuz çağda hep "eskiye özlem" var. Halbuki bu çağın insanları "eski toprak" denilen büyüklerimizden daha fazla olanağa sahipken niye eskiye özlem duyuluyor?

İnsan sadece yediği, içtiği, okuduğu, dinlediği şeylerle mi yaşar sence?

İnşallah okuyacak vakit ve ömrüm olur.

Bana göre insan ailesi ile yaşar. Şöyle ki aile olmadan insanın bir yanı her zaman eksik kalır. İyi ya da kötü insan ailesinin varlığını her zaman içinde hisseder.

Evet eskiye özlem gün geçtikçe artarak devam ediyor. Çünkü artık insanların samimiyetten çok uzak olduğunu görüyoruz.

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?

İnşallah... Kesinlikle öyle. Samimi görünenler bile kendi çıkarlarını elde ettikten sonra arkasına bakmadan çekip gidiyor.

Değerli insan @nordun_gadasi kıymetli zamanını ayırıp röportaja verdiğin güzel cevaplar için çok teşekkür ediyorum.

Maalesef ki üzücü bir durum ama çağımızın geldiği son noktada samimiyetten uzak çıkarcı insanlara sıklıkla rastlıyoruz.

Allah bizi kalbi güzel insanlarla karşılaştırsın diyelim. 🫡

Ben teşekkür ederim. Bu güzel röportaj serisinde bana da yer verdiğin için umarım keyifli bir röportaj olmuştur. Okuyan herkese sevgiler...

Amin diyerek röportaja son verelim...

Keyif almanın yanında onca yıla dayanan dostluğumuzu bu röportajla taçlandırmak benim için bir gurur.

Haklısın geçmişe dönük dostluğumuz herşeyin öncesinde geliyor. Bu onur bana ait.
Bilmukabele yüreği ve ruhu güzel insan🫡

Sevgiyle ve huzurla kalın. ✌️

İnsan Ne İle Yaşar Serisi 24: Ben Sordum Nordun_gadası Neler Söyledi?
Cevapla