Güçlü Bir Kişiliğin Kriterleri Nelerdir?

Sinirrr

1°) İnsanların sana doğruyu söylemesini bekliyorsun. Neden? Niye ? Oldukça basit çünkü bunu mükemmel bir şekilde üstlenmeyi başarıyorsun. Gösteriş olmadan gerçek bir hayat yaşamak istiyorsun. Önündeki kişinin çalıların arasında dövülmesinden hoşlanmıyorsun.

2°) Zamanının boşa geçmesine dayanamıyorsun. Geç gelen bir insan, seni kızdırır. Eleştiren veya dedikodu yapan insanlardan nefret ediyorsun. Maneviyat, kişisel gelişim, felsefe gibi derin konular arıyorsun. Yağmur ve parlamayı tartışmayı sevmiyorsun.

3°) Arkadaşlarını iyi seçiyorsun. Kendi işleyişini anlamayı başardın. Hayatta kendi başına çok iyi şeyler yapabiliyorsun. Kısacası, bağımsız bir insansın. Bu, artık etrafındaki insanların sana güven vermesine ihtiyacın olmadığı anlamına geliyor. Elinden gelenin en iyisini yapabilmek için seni yükseltecek arkadaşlar seçersin. En azından entelektüel seviyenize sahip arkadaşlarınız olmasını tercih ediyorsun.

Güçlü Bir Kişiliğin Kriterleri Nelerdir?

4°) Özellikle dikkat çekmiyorsun. Kim olduğunu ve değerini biliyorsun. Yani kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilsin.

5°) Pillerini şarj etmek için kendinle vakit geçirmeyi seviyorsun. Mesleki ve özel yaşamında performansını en üst seviyede tutmak için elinden gelenin en iyisini yaptığın için mutlaka kendinle baş başa vakit geçirerek pillerini düzenli olarak şarj etmen gerekiyor.

Güçlü Bir Kişiliğin Kriterleri Nelerdir?

6°) Bazen huysuz olabilirsin. Hayatını yoğun yaşarken bazen ani ruh hali değişimleri yaşayabilirsin. Örneğin, çürük balık gibi yakın bir işbirlikçinle tartışabilir, ardından bir saat sonra hiçbir şey olmamış gibi onunla sakince konuşabilirsin.

7°) Korkmuyorsun. Hedeflerini gerçekleştirmek için harekete geçmekten korkmuyorsun. Ne olursa olsun başarılı olmak için sonuna kadar gitmeye hazırsın.

Güçlü Bir Kişiliğin Kriterleri Nelerdir?
Güçlü Bir Kişiliğin Kriterleri Nelerdir?
11 Cevap