Zeki İnsanlar Neden Toplumdan Çekilir?

Sinirrr

Zeki bir insan (eğer gerçekten öyleyse), karmaşık sorularla karşılaştığında esnek ve uyarlanabilir olurken, muhakemesinin derinliklerine inme eğilimindedir, bu da "basit ve kısa cevaplarla" tatmin olmayı tercih eden insanların kafasını karıştırır. Aynı zamanda yaygın önyargıları, yapısal çerçeveyi yıkma ve dolayısıyla daha da ileri gitme eğilimine sahiptir.
Bu nedenle, çok az insan onu takip edecek, hatta takdir edecek bilişsel araçlara (veya meraka) sahiptir.
Sözde zeki insan, bu nedenle, yanlış yargılanmaktan veya yanlış anlaşılmaktan kaçınmak için muhtemelen birçok insandan kaçınmayı tercih edecektir. Aynı zamanda başkaları için zihinsel olarak yorucu olabilir ve muhakeme derecesi arasında çok yüksek bir boşluk varsa başkalarından bıkabilir: Bizimle "yakın" zekaya sahip, alışverişin doğal olabileceği ve olmadığı insanlarla tanışmak çok daha kolaydır. dengesiz.
Not: Zeki bir kişi, bazı durumlarda, başkalarıyla (öz ve biçim) değiş tokuşlarda karmaşıklığa katkıda bulunabilecek birkaç sosyal veya ilişkisel beceriye de sahip olabilir.

Kendimle zaman geçirmekten çok keyif aliyorum.. peki ya siz?
Kendimle zaman geçirmekten çok keyif aliyorum.. peki ya siz?

~ Birçok aktivite yapacak ve yeni hobiler deneyecek özgüveni olan kişilerdir. Genellikle güç ve cesaretin bir işareti olan korkuları, sorunları ve zayıf noktalarıyla yüzleşmeye alışkındırlar. Ve iç dünyalarıyla her zaman yakın temas halinde olduklarından, hayatın zorluklarıyla yüzleşmek için gerekli dengeyi bulmaları onlar için daha kolaydır. Daha dayanıklıdırlar.

~ Yalnız olduğumuzda, gözlemlemek ve yansıtmak daha kolaydır. Yalnız olmaktan hoşlanan insanlar daha yüksek bir öz bilgi düzeyine sahiptir. Güçlü ve zayıf yönlerinin daha çok farkındadırlar ve bu nedenle hedeflerine ulaşma olasılıkları daha yüksektir. Yalnız olmak onlara hayat hakkında çokça düşünme, yollar belirleme ve gerçekten önemli olan şeylere odaklanma fırsatı verir.

~ Başkalarının başına gelenleri anlama konusunda daha ustadırlar ve başkalarını yargılamazlar. Ötesini nasıl göreceklerini biliyorlar. Sadece fiziksel görünümü değil, iç güzelliği de takdir ederler. Başkalarının davranışlarına karşı daha dikkatlidirler ve bir şeylerin yanlış olduğunu bilirler. Ek olarak, daha fazla empatiye sahip oldukları için, her durumun olumlu tarafını görmeyi daha kolay bulurlar, başkalarına pratik ve bilinçli bir şekilde yardım etmeye çalışırlar.

~ Kendilerine güvenirler ve başkalarından sürekli onay istemezler. Bu kişiler tek başlarına mutlu olabileceklerini bildiklerinden, kimseye bir şey borçlu değiller ve bu nedenle reddedilmekten korkmazlar. Gerektiğinde hayır demesini bilirler, değerlerine çok sadıktırlar ve asla karşılarındakini memnun edecek bir şey yapmaz ve söylemezler.

~ Genellikle fazla arkadaşı olmayan insanlardır çünkü konu yeni arkadaşlıklar kurmaya geldiğinde daha seçicidirler. Az ve iyi arkadaşları var.

Kendiliğinden ve yeni ilişkilere açık olmaktan kendilerini rahat hissetmeleri daha uzun sürebilir. Ancak bu engel bir kez aşıldığında, derin bağlar geliştirmeye önem verdikleri için çok sadık olurlar. Gizliliğe değer verdikleri için sır saklamayı kolay bulurlar.

Bireyselliğe değer verdikleri için kendileri ve başkaları arasındaki sınırlara da saygı duyarlar. Ne zaman geri adım atacaklarını bilirler, böylece diğerleri kendi alanlarına sahip olur.

Sevgilerle..

Zeki İnsanlar Neden Toplumdan Çekilir?
19 Cevap