Neden Yalnız Kalmak İsteriz?

_Yıldız_

Hayatın belli dönemlerinde kendi kabuğumuza çekilerek yalnızlaşmak, bu dünyadan en çok da insanlarından uzaklaşmak, biraz olsun kafa dinlemek isteriz. Kendimizce mesafeler ve o mesafelerin aşılmaması için de bazı engeller yaratırız. Engellerin arkasında ,güvendesinizdir ve yalnızlık gitgide bir alışkanlık halini almaya başlar. Peki bir insan, doğası sosyallik olduğu halde neden yalnız kalmak ister?

Kendini korumak

Neden Yalnız Kalmak İsteriz?

İnsanoğlu rekabet halindedir ve bu nedenle tarih boyunca hep savaşlar yaşanmıştır. Modern dünyada da bu savaş henüz bitmiş sayılmaz. Kelimeler silahların yerini aldığında, insanların iki seçeneği vardır: ya karşılık vererek can yakacak ya kalkan alıp uzaklaşarak sessizce yalnızlaşacak.

Yenilenmek

Neden Yalnız Kalmak İsteriz?

Yaşanılan kötü deneyimlerin ardından yalnızlaşmak, yenilenmek için gerekli zamanı ve ortamı oluşturmaya yardımcıdır. Toparlanıp geri dönmek üzere ayrılıp ,hatalar üzerine sakin kafayla düşünebilir, çözümler arayabiliriz. Ben buna kendi kendini tamir etmek diyorum.

Yaratıcılık

Neden Yalnız Kalmak İsteriz?

Bazen Kendi iç sesinizi duyabilmek için dışardaki sesleri durdurmanız gerekebilir. İç dünyamıza dönerek ruhumuzu bulmak ve onu yansıtmak için yalnız kalmaya ihtiyaç duyabiliriz, çoğu sanat eseri de bu yolla ortaya çıkar, hatta çoğu sanatçı da belki bu yüzden yalnızdır.

Birilerini korumak

Neden Yalnız Kalmak İsteriz?

Çok kötü hissedilen zamanlarda, tepkilerimizi kontrol edemeyebilir ve aslında bu duruma gelmemizde hiçbir payı olmayan insanlara öfkemizi yansıtabiliriz. Bu pek adaletli bir davranış olmazdı, belki de bu nedenle bu kalkan çift taraflı olabilir: yalnızlaşan insan toplum tarafından genelde hoş görülmez, insanlar bunu bir nefret göstergesi olarak algılar, ancak bu insan, kendi içindeki karanlıktan birilerini korumaya çalışıyor da olabilir..

Bu ne kadar doğru bir hamle, ya da insan psikolojisini ne kadar iyi ya da kötü yönde etkiler emin değilim ancak, okuduğunuz için teşekkürler.🌸🌸

Neden Yalnız Kalmak İsteriz?
8
3
Görüşünü yaz
3Kız Görüşü
8Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Golgeharamileri91

  Dışarıya kapanmak esasen içeri açılmaktır. Huzur mu istiyorsun?
  Az eşya, az insan...
  FRANZ KAFKA

  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

37
 • IAmarPresterAen

  İyi anlatım emeğinize sağlık

 • yalnızkurt39

  Bazen herşeye daralırız ve kendi içimize kapanırız herkesten uzak kalmayı tercih ettiğimiz o sıralarda yalnız kalmayı isteriz sadece

  Sevdim 1 Kişi
 • narkolepsi_x

  Çünkü bazen o kadar bunalır ki sessiz kalmak ister insanların yapmacık sevgilerini görmek istemez bu gibi durumlarda yalnız kalmak insana çok iyi gelir kafanı dinlediğin zaman yeniden doğmuş gibi oluyorsun.

  Sevdim 1 Kişi
 • AntoniusBlock

  İlk resim Van Gogh sonraki ikisi Picasso, sonuncu da Van Gogh gibi duruyor stilinden ama çıkaramadım tam. Adı nedir acaba sonuncunun?

  • _Yıldız_

   O Loving Vincent isimli filmden bir görüntü, kendi resimleriyle animasyon şeklinde hayatının anlatıldığı, yani animasyon sanırım

  • _Yıldız_

   "Père Tanguy'un Portresi"bundan esinlenilmiş

  • İzledim loving vincent'ı biliyorum ordan tanıdık geldi muhtemelen, onun postacısı olması lazım. Animasyon değil de Sonradan profesyonel ressamların Van Gogh tarzında yaptığı resimlerden oluşan bir film

 • bozukpusulam

  Emeğine sağlık güzel bir bence olmuş 🌸

  Sevdim 1 Kişi
 • SasukeGaara

  Oğlak burçları doğuştan yalnız

  Sevdim 1 Kişi
 • bkvk49

  Kqfa dinlemek

  Sevdim 1 Kişi
 • Kayserilikobra

  İnsanların yslan oldugundan oturu

 • Noname6n

  Bu aralar hic istemem

 • gizligizli7

  yanlız kalmak canım bıktım ben yanlızlıktan

YÜKLENİYOR...