Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

Sunrise_sunset_

Günaydınlar, güzel Türkiye'mizin güzel bir sabahına uyandık. Yaşamak kolay olduğu kadar insani ilişkilerdeki ufak tefek hatalar hayatımızı zorlaştırabiliyor, güldürebiliyor veya ağlatabiliyor. Bu konularda eni çok öfkelendiren bir konuyu esprili bir dille paylaşmak için karşınızdayım. Bakalım bu konuda duygularımız aynı mı?

Sizlerin de yorumlarınızla katkılarınızı bekliyorum.

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

Neden beklediğimizi biliyor muyuz?

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

En kolay görünen ama cevabı hep verilemeyen soru şu; neden beklediğimizi biliyor muyuz?

Eşimizi, arkadaşımızı, sevgilimizi, ailemizin bir ferdini veya çevremizde olan bir insanı. Beklerken o andaki hislerinizi gözden geçirdiniz mi?

Kimine göre bekletilmek değersizlik hissini beslerken, kimine göre gelecek olanla yapılacak sohbet veya geçirilecek zamanın keyifli hayalleri bekletilmeyi güzelleştirebiliyor.

Bu noktada şundan emin olmalıyız. Bizi bekleten kişi isteyerek mi bekletir yoksa elinde olmayan sebepleri, açıklayacağı mevzular var mıdır?

Peki sizler beklerken hangi hisse kapılıyorsunuz? Bence’mi okuduktan sora yorumlarınızı buna göre yaparsanız sevinirim.

Bilerek bekletenler

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

Bu kişiler içinde oldukları ruh halinin ve kendilerine verdikleri vazgeçilmezlik düşüncesinin etkisiyle kimseyi umursamazlar, bir yerlerde bir bekleyen olduğunu bilmek onların gururunu okşar ve kendilerince yüceldiklerini zannederler. Çünkü hayatları boyunca hiç kimse onlara değer vererek yaklaşmamış ve hiç kimse onları severek, isteyerek bir yerlerde yollarını gözlememiştir. Bu ezikliğin göstergesini ve o açık yaralarını bu şekilde kapatmak isterler.

Elinde olmayan sebeplerle bekletenler

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

Bu kişiler bekleyen kişinin yanına vardıklarında gözlerinde ve yüzlerinde size karşı duydukları üzüntü ve mahcubiyeti hemen görebilirsiniz. Size bin bir dille neden geciktiklerini, neler yapmak zorunda olduklarını ve spontane gelişen durumları anlatırlar. Her kelime ve cümlelerinde bunu okursunuz. Artık içinizden “tamam bitsin bu konuda buluşma amacımıza dönelim diye feryat edersiniz.

Beklemeyi sevmedikleri halde bekletmeyi sevenler

İşte bu tipler en sinir bozucu olanlardır. Kendileri bekletirler ama siz bir defa bile bekletseniz kıyamet kopar. Bu tiplerden en çok duyacağınız cümleleri sıralayalım.

- Yok efendim bir haber etseydin, bir haber vermek bu kadar zor olamaz.

- Neredeydin, nasıl oldu da gelebildiniz kralım/kraliçem?

- Mehter takımı ve Belediye Başkanını selamlamaz mısınız efendim?

- Millet beni anıt sanıp yanımda fotoğraf çektirdi

- Aman beni kımıldatma üstüme yuva yapan kuşun yuvası bozulur, yuva bozmak günahtır.

- Guinnes rekorlar kitabında en çok bekleyen yaz ben çıkıyorum.

Yukarıda yazdıklarıma benzer daha nice şeyler duymuşsunuzdur. Neden böyle yaparlar çünkü onlar sizi bekletirken içlerindeki gururu siz onları bekletirken ezikliğe dönüştürmüş olurlar. Onlar beklenen ve siz hep bekleyen olmalısınız.

Buluşma noktasına karşılıklı olarak geç kalanlar

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

En sevdiğim tipler bu modellerdir. Buluşma yerini ve saatini genellikle unuturlar.

Acaba Taksim miydi, yok yok Bakırköy demiştik. Allah Telegram'ın, Whatsapp'ın vs belasını versin yine silmiş mesajları. Kendileri siler ama suçlu başkasıdır. Ve kafada geçmişin hayali canlanır.

Biz en son kafede oturduk, ben Taksim dedim o Bakırköy dedi. Eee yoksa iki yer arasında bir noktamı belirledik? Mesaj atsam olmaz, arasam canım nasıl unuttu der mi acaba?

Diğeri şunu düşünüyor; Sahil dedik evet evet sahil. Sahildeki kafede buluşacaktık. Eee İstanbul'da her yerde sahil var, o zaman Kartal dedik. Evet evet hem daha sakin diye orayı seçtik. Sorsam mı, yok be Kartal demiştik, ona sorup kendime güldüremem.

Eskiden Bakırköy böyleydi
Eskiden Bakırköy böyleydi

Aynı anda iki arkadaşımızda düşüncelerini okuduk. Halbuki durum basit, insanız ve gün içinde sayısız gelişen olayla bunları yaşamamız doğal. Eğer bu tiplerden biri cesaretini toplayıp diğeriyle iletişime geçmezse ne mi oluyor?

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

Birisi Bakırköy sahilde beklerken diğeri Kartal’a gidiyor ve ikisi de bekliyor. Yine iletişim olmazsa ikisi de diğeri için “işi çıkmıştır yoksa muhakkak gelirdi” diyerek evlerine dönüyorlar, bu munis arkadaşlardan herkeste olmalı. Dost sohbetinde espriler ve bekletme muhabbetleri konuşulurken bu ikisinin o kahramanlık hikayesi sohbetin zirvesi oluyor.

(Birebir yaşanmış bir hikayeyi aktardım ve olayın kahramanlarından birer çay içme karşılığında izin alınmıştır.)

Bir bencemin daha sonuna geldik. Umarım keyifle okursunuz ve katılımınızı yorumlarınızla desteklersiniz. Musmutlu günleriniz olsun.

Not: Görseller alıntı olup içerik tamamen tarafıma aittir. Taklit veya kopya diyerek kaldıracak olan moderasyon ekibinden öncelikle bencemin kopyasının DM den bile olsa tarafıma iletilmesini talep ediyorum.

Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış
26
14
Görüşünü yaz
14Kız Görüşü
26Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşleri

 • superpsikolog

  Ben beklemeyide, bekletmeyide sevmem. Beklediğim kişinin sadece 5 dakika gecikme şansı vardır, kim olursa olsun süreyi aşarsa çeker giderim.
  Ama iki arkadaşınızın muhabbetine çok güldüm 😂😂

  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
 • Asil-Bey

  İbrahim Erkal ne demiş
  Bekletilenler bekletenleri asla bekletmezler

  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1424
 • IAmarPresterAen

  Emeğinize sağlık güzel olmuş

  Sevdim 1 Kişi
 • delidayı0234

  Güzel bence olmuş emeğine sağlık paylaşım teşekkürler

  Sevdim 1 Kişi
 • Saygıezgi

  hayatın her alanında bekletmenin saygısızca olduğunu düşünüyorum. Ancak çalışma hayatı okul gibi nedenlerle zorunluluktan geç kalmaya kimse bir yorumda bulunmaz. aynı anda geç kalanlar kesin en yakın arkadaşlardır birbirlerini iyi tanırlar :D

  Sevdim 1 Kişi
 • Sakaryalim

  Beklemeyi de bekletilmeyi de sevmem. Hayta nefret ederim.

  Hikâyenize gelince, aslında sabrın ve güvenin ne kadar kıymetli olduğunu belirtmiş bize.

  "O yapıyorsa bir bildiği vardır" diyebilmek çok değerli.

  Sevdim 1 Kişi
 • Şişkoletta

  Emeklerine sağlık üşenmeden yazmışsın süper olmuş valla :)))

  Sevdim 1 Kişi
 • Eʟᴘʀᴏғᴇꜱꜱꜱᴏʀ

  Emeğinize sağlık, bilerek bekletenler kadınlar olsa gerek 😊 güzel bir yazı olmuş 🐞

  Sevdim 2 Kişi
 • KaRa-YaZı

  Ellerine sağlık güzel bir benceymis. A biz arkadaşlarla anca cami avlusunda çay icmeye gideriz.. yani ben hayatım boyunca. Kimseyi bekletmeden 5 dakka dediysem muhakak 5 dakkaya ordayimdir

 • Gamzekrt

  Bilerek bekletmeyi seven insanlar kısmındaki "Çünkü hayatları boyunca hiç kimse onlara değer vererek yaklaşmamış ve hiç kimse onları severek, isteyerek bir yerlerde yollarını gözlememiştir. Bu ezikliğin göstergesini ve o açık yaralarını bu şekilde kapatmak isterler." cümlesini aşağılayıcı şekilde anladım. Belki o şekilde anlamamış olabilirsiniz ama bu şekil de anlayanlar için sözüm, eğer o kişilere değer verilmemişse değer vermeyenlerin suçu bence. Kimse değersiz hissedilmek istemez netice de. Bir insana değer vermeyerek ve saygı duymayarak kendinizi Yüceltmiş olmazsınız. Empati yoksunu insanlar karşısındaki insanın ne hissedebileceğini düşünmeden hareket ederler ve o kişi de ne gibi çöküntüler yaratabileceğini hiç düşünmezler.

  Sevdim 1 Kişi
 • nobodynocrime

  Beklentilerini sıfıra indirirsen ne kadar beklersen bekle hayal kırıklığına uğramazsın.

  Sevdim 1 Kişi
 • 06romeo

  Güzel bence olmuş. Eline sağlık çok beğendim. İhtiyacımız olan şeylere değinmişsin, teşekkürler tatlı arkadaşım. Evli çiftlerin birbirlerini bekletmeleri bence senin de ihtimaller arasında belirttiğin gibi, depersizlikten. Yani artık evlilik eskimiş, çocuklar büyümüş ve sıradanlık oluşup isteyerek sevişmeler azalmış ve ayrı yatmalar başlamıştır. Hatta birbirlerine kardeş mi olduk diye takılmakta bile oluyordur.
  Ben bekletmeyi hiç sevmem, pozitif ve sıcak kanlıyım. Sevecenim ilgi gösterir ilgi isterim. Ana hep bekletilen ben oluyorum. Bu da beni haddinden fazla üzüyor. Oysa ki karşındakinin mutlu olması beni çok mutlu eder ve keyif alırım. İletişim ve ilgi yeter aslında. Mutluluğun anahtarı bu… Bu çok mu zor… Sevgi ve ilgi dolu bir ömür diliyorum efendim. Mutluluk hepimizin hakkı. 😎

  Sevdim 1 Kişi
 • KıyametAlameti
  Beklemek ve Bekletilmeye Akıl ve Mizahla Bakış

  …….

 • alevaydan

  Hiçbi zaman sevmedim beklemeyi de bekletilmeyi de ancak zorunlu durumlar için üstünde konuşulacak bir konu bence yoksa tamamaen hayatımızdaki insanlara yapılan saygısızlıktır. Kendimize de saygısızlık etmiş oluyoruz bekleterek de bekleyerek de.

 • uncovered

  Bir ömür boyu hep bişeylerin olmasını beklemiyor muyuz zaten.

 • hosaydıncemile

  Hayır unuttun nerde kaldın diye aramadın mı da arkadaşını :D cidden bu iletişimsizlik insanı öldürür :D kusura bakma çok güldüm olaya ama bekletilmek çok sıkıcı ya

 • Mesafeli27

  Offffff offfff olmuyooooor

  Sevdim 1 Kişi
 • EmirAdakul

  Eline sağlık çok güzel bir bence olmuş

  Sevdim 1 Kişi
 • Hiref

  Hep daha iyisi için bekliyoruz bir gün güzel olucak diye bu bizi hataya sürüklüyor en iyisi birikim yapmak

 • cevher67

  Beklemeyi sevmem ve bekletmeyide sevmem

  Sevdim 1 Kişi
 • Barış_LonelyForever

  Teşekkürler güzel bir bence

  Sevdim 1 Kişi
 • Daha Fazla (18)
YÜKLENİYOR...