Güçlü Karakter ve Güçlü Kişilik

deneme112

Frederic Bastiat; ''..Herşeyi denedik, kolay olanı; Özgürlüğü neden denemiyoruz..'' demiş.

Güçlü karakter ya da güçlü kişilik, ikisi arasında ince bir bütün vardır.Ama ikisininde ayrıldığı temel bir disiplin bulunmaktadır.

.
.

Sosyal yapıda, kişilerin becerileri, yetenekleri ve zekalarıyla kazanılmış statüleri vardir.Birde, doğuştan gelen, edinilmiş olarak gelen statüleri vardır.

Karakter, kazanımış bir davranışsal özelliktir, sosyal çevresinden, iş örgütünden, yaşadığı coğrafyadaki kültürel, kural, değer, statü ve rolüyle değişebilir ve dinamik haldedir.

Kişilik, doğuştan gelen edinilmiş bir davranışsal özelliktir, utangaç olması, çok duygusal olması gibi.

.
.

Güçlü karaktere ve güçlü kişiliğe ama genotip olarak, doğuştan etkilerde olabilir.

 • Çünkü yaşadığı aile örgütünde kalıtımsal olarak genler ve kişilik özellikleriyle birlikte, karakter özellikleride genotomik olarak aile ferdine geçer.
.
.

Karakteri güçlü olanlar, herzaman mücadeleci ve olayların, olguların içinde bir rol bulundururlar kendilerine.Güçlü kişiliği olanlar, örnek bir davranışsal dizilim gerçekleştirerek, yaşadığı küçük örgütlere ve topluma örnek olan kişilerdir.

Güçlü karakteri olan kişiler ama, tarihi değiştirmiş, toplumlara yön vermiş yaşadığı sosyopolitik yapıya umut olmuş davranışsal, liderlik vasıflarına da sahiptir.

.
.

Güçlü olmak, bir karakter meselesi olduğu gibi, kişilik meselesidirde.Yaşlı dünyanın, ronesans tablolarında, kendilerine yer bulmuş, tozlu sayfalarında adını yazdırmış, epik bir şekilde toplumlarda anılmışlardır.

.
.

Karakterimiz ve kişiliğimiz, o yüzden edinilmiş doğuştan olabildiği gibi, sonradan kazanabileceğimiz bir yetenekte olabilir.

Güçlü karakterli ve güçlü kişilikli olmak, toplum içinde kendine yer bulma tutkusu, hırsı, heyecanı ve erdemi göstermek demektir.O yüzden, güçlü karakterli ve kişilikli insanlar çoğu zaman başarılı olmuşlardır.

Güçlü karakter ve kişilik; Yapamazsın diyenlere inat, yapmaktır ve başarmaktır!


Güçlü Karakter ve Güçlü Kişilik
0
2
Görüşünü yaz
0Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • PR0METHEUS
  Biri ruhunda sahip olduğun durum. Diğeri adaptasyon ile beraber gelişerek, kendine katmak istediğin olguların tümü.
  İnsanın kendini şekillendirmesinin mümkün olduğunu anlatmanın diğer yolu da karakterdir. Onu çizmek, onu edinmek bir seçenektir ve kişinin kendi elindedir.
  Emeğine sağlık güzel Bence olmuş.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

01
 • hdtka
  karakter meselesi

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...