İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

_ToxiCs_

Hepinize merhaba KScan'lar. Artık öyle bir devirde yaşıyoruz ki eğer birisinin dışı önemsenmiyor ve merak edilmiyorsa, onun iç dünyası artık merak edilmiyor. Sen ne kadar başarılı olursan ol, ne kadar iyi olursan ol, kendini ortaya koyamıyorsan, senin yaptığın hiç bir şey diğer insanlar tarafından önemsenmiyor. Çünkü ön yargı artık toplumun bir mesleği haline geldi. Çok fazla vir vir etmeden direkt olarak konuya geçelim mi? :)

#toxics

İlk İzlenim

İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başlarım ya ilk izlenime, seven vitrinime değil iklimime gelsin. :D Bu klasik cümleyi herkes kuruyor değil mi? Çünkü herkes kendini vazgeçilmez sanıyor. Burada önemli olan bir ayrıntı var; İçindeki güzellikleri, yetenekleri ya da sadece seni, diğer insanların keşfetmesine olanak sağlayan ilk izlenim diye bir şey var. İlk izlenim diğer insanların sana şans vermesini ve seni tanımak için merak uyandırmasını sağlayan bir şey. Fakat bir çok insan bu ilk izlenim hususunda o kadar çok yanlışlar yapıyor ki, kendi içinde keşfedilecek şeyleri başka insanların keşfetmesine kendileri engel oluyorlar. Belki sende bunlardan birisin.!

İlk İzlenim Ne Değildir?

Efem şimdi ilk izlenim denilen durum, karşı tarafı kandırmak değildir. Kendini olabildiğince rahat bir şekilde ifade edebilmek ve güzel bir güven ilişkisi kurabilme halidir. Fakat sen kaygılıysan ve bazı hatalar yapıyorsan, o ilk izlenim kapasından geçemez ve diğer insanların seni keşfetmesi konusunda engeller yaratabilirsin.

Güven Olmazsa Olmaz..

İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güven sadece aşk hayatında gerekli olan bir durum değildir. İş ilişkisi oluştururken, ilişki yaşarken veya arkadaşlık kurarken ilk yapılması gereken şey güven ilişkisi oluşturmaktır. Sen güven ilişkisi oluşturamadığında, karşındaki kişi kendini kapatacak ve söylediklerinin hiç bir önemi olmayacaktır. Bundan dolayı güven, ilk izlenimin temel yapı taşlarından biridir. Bir de şöyle bir durum var; Biri sana bir ürün satmak istiyor ve bu ürünü o kadar çok övüyor ki, sen tedirgin olmaz mısın? Aynı durum kendini öven kişiler içinde geçerli değil mi? İnsan der ki; Yahu bu ürünün hiç mi sıkıntısı yok. Yahu bu insanın hiç mi hatası yok :) Şimdi biraz da gerçekçi olalım mı? Kimse ilk sohbet esnasında kötü tarafını göstermez değil mi? Gizledikçe gizlemeye başlarsın. Peki bu gerçekler gün yüzüne çıktığı zaman, senin yarattığın ilk izlenimin ne önemi kaldı? :) Kendinden bahsederken; Biraz da kötü huylarını ve çekindiğin taraflardan bahsetmende fayda var.

Zamana Uyum

İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yine söylediğim gibi ilk görüşmelerde en önemli konu, güven zinciridir. Ama sen söz verdiğin vakitte gelmiyor ve bunun için geçerli bir mazeret sunmuyorsan, karşı tarafta güven eksikliğine sebep olabilirsin. Böyle olduktan sonra sen dünyanın en yetenekli insanı da olsan, ilk izlenim kapısını geçemediğin için elenmiş olursun. Böyle durumlarda dikkat etmen gereken şey; Söz verdiğin vakitten 5-10 dakika önce orada olmak iyidir. Tabii insanlık hali; Belki kaza geçirdin, belki sağlık sorunu yaşadın vs. bunları zaten karşı taraf anlayışla karşılar. Fakat sen keyfi olarak; Aman beklesin öldü mü be? düşüncesi ile hareket edersen, kıçına tekmeyi yersin. :D

Uyumlu ve Şık Giyim

İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk izlenim için önemli olan bir diğer konu; Uyumlu ve şık giyimdir. Sen eğer ilk gittiğin görüşmeye şık ve özenli gidersen, aslında karşı tarafa şu mesajı veriyorsun; Ben bu görüşmeye değer veriyorum. Aramızda oluşabilecek ilişki potansiyeline önem veriyorum. Bu illa ki takım elbise giymek değildir. Gittiğin ortama uygun giyim önemlidir. Ama bu şu demek değil: Sportif bir ortama takım elbise ile gidersem, ilk izlenimden uyum sağlarım.. Hayır, bu durum garip karşılanacaktır. Çünkü takım elbiseye uygun bir yer de değil, sportif bir mekandasın. Mesela resmi bir iş görüşmeye giderken, spor elbiseler ile gitmek de garip karşılanacaktır. Ortama uyumlu olmak ve birazcık özenli şekilde giyinmek, karşı tarafa ilk izlenim için güzel ipucu verecektir.

Allahını Seven Defansa Gelsin

İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzel kız, yakışıklı erkek allah aşkına her şeyden bahsetme. :) Yahu anladık tamam, sen en iyisisin. Bazı insanlar kendilerinden o kadar fazla bahsederki; Geçmişleri, ailevi sıkıntıları, maddi durumları, eski sevgilileri, mahrem yaşantıları... Sizden rica ediyorum; Yeni tanıştığınız birine, çok özel konularını anlatma. Özellikle ailevi ve kişisel problemlerini asla ve asla anlatma. Çünkü senin izlenimin ile alakalı ciddi problemler yaratıyorsun. Özellikle bir diğer konu şu; Pek çok insan karşı tarafı etkilemek için övgüler yağdırmaya başlıyor. Efendim şöyle iyisiniz, böyle iyisiniz, çok yakışıklı/güzelsiniz, ben hiç böyle zeki insan görmedim, mükemmelsiniz gibi. :) Yeni tanıştığım biri beni hemen övmeye kalktığında, ben şöyle düşünüyorum; Bu işte bir samimiyetsizlik var. Karşı tarafa genellikle puanım düşük olacaktır. Yahu beni ne ara tanıdın da övgüler yağdırıyorsun hacı? :D

Aslında bu maddeleri çok daha fazla sıralayabilirim ama biliyorum ki hepsini sular seller gibi okudunuz. Aslında temelde şu var; Ben merkezcilikten çıkmayıp ve iyi bir dinleyici değilsen, hiç bir zaman iyi bir izlenim bırakamayacaksın.!

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

İlk İzlenim Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
5
3
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • BlueCupcake
  Iyi bir dinleyici olmadıkça bağlantının en büyüğü de oradan kopuyor çoğu zaman.
  Ilk izlenim İnsan ilişkilerinin temelini oluşturan en önemli maddelerden biridir. Benim hayatta en önem verdiğim şeylerden biridir , bir insanı tanımak için dışarıdan gözlemler ve konuşarak tanımaya çalışırım. Genelde denk geldiğim durum bu doğru insan çerçevesinde insan arayışında olanlar neden başka birine benzemeye çalışır ki bencede çok güzel bir yere değinilmiş. :) Genelde insanlar birbirine değişti derler ilk izlenimden kaynaklı bu gözüne girmek izledikleri insana farklı izlenim sunuyorlar lakin bu zamanla gün yüzüne çıkınca kişi gördüğü ve tanıdığı arasında bir tezatlık seziyor. Kaybetmek ve vedaların da en büyük sebebidir bu. Kendinize yaslanın olduğunuz gibi olun başka biri olarak değil.
  Eline kalemine sağlık keyifle okuduğum bir bence olmuş.🤗
  Görüş hala geçerli mi?
  • _ToxiCs_

   Güzel görüş ve yaklaşım için ben teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

 • Alfoo
  Dalga geçmez sever beni jamiryooo :D Kimse bunlara dikkat etmiyor abi herkes çıkarı için sahteliğiyle övünme peşinde püüğ sıfatlarını ehehe Yine sanat eseri derlemişsin bize eline sağlık :D
  Görüş hala geçerli mi?
  • _ToxiCs_

   Teşekkür ederim kardeşim. :D

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

42
 • Ms26Ms
  İlk izlenimi gözünüzde büyütmeyin
  İyi bir dinleyici olmazsanız iyi bir gözlemleyici olamazsınız. Aklınız sonradan başına geldiğinde üzülmek kaçınılmaz olacaktır. Kendimi eleştirme fırsatı veren bir bence olmuş.
  Emeğine sağlık👒
 • Hissiz72
  Yine döktürmüşsun, keyifle okudum ve görseldeki ayakkabı çorap kombini harika olmuş 😂😂😂😂
  Eline emeğine kalemine sağlık 🤜🤛
  • _ToxiCs_

   Aaa ne oldu ya foton gitti. :D

  • Hissiz72

   Yoo duruyor 😁😁😁😂😂😂

  • _ToxiCs_

   Püü anlamadı espirimi.. :D

  • Hepsini Göster
 • TedMosbycik
  İlk izlenim çok önemlidir lakin aklı başında olan biri sadece ilk izlenime göre bir tavır sergilemez. İlk izlenim çok kötü değilse geleceğe bakar bence bir miktar.
 • Çok güzel bence yine ellerine sağlık
 • Sosyetic_SheqiiL
  Yine çok güzel bir Bence.. 👍🏻
 • Gizli Üye
  Güzel bence
YÜKLENİYOR...