Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!

Alfoo

Herkese selamlar,

Yine yeni bir bence ile karşınızdayım. Bu sefer cidden canımın çok sıkıldığı türden bir bence olacak. İnsanlardan bana ne gibi düşünsem de gördükçe istemsiz modumu düşüren davranışlara, düşüncelere vs değineceğim.

Kalıplarda Yaşayanlar

Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!

Genel olarak aileden, toplumdan gördükleriyle hareket eden insanları bu gruba koymak istedim. Artık bir şeyler değiştirme vaktiniz gelmedi mi? Dışarıyı değiştiremezsiniz belki ama bunda bir öncü olabilirsiniz. E bunu da yapamazsanız kendi fikirlerinizi değiştirin. Kadın-erkek algılarından uzaklaşın. İnsanları o bunu yapamaz, şu buna karışamaz şeklinde düşünmeyin. İsteyen istediğini yapar. Size batıyorsa bakmazsınız. Görmek ile bakmak arasındaki farkı öğrenin yeterli sizin için fazla bir şey istemiyorum.

Geçmişte Yaşayanlar

Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!

Kalıpları neyse kafa yapısıdır değiştirilemeyebilir deyip fırlattık attık. Bu geçmişte yaşayan duygusal arkadaşlara ne demeliyiz? Bıkmadınız mı kendinize zarar vermekten, haksızlık etmekten? Sizi zerre umursamayan insanların arkasından feryat etmekten sıkılmadıysanız bunu diğer insanlara yansıtmayın. Ne kadar sıvı görünürseniz o kadar buharlaşırsınız, kendinizi bitirirsiniz. Katılaşın biraz, geçmişe ağlamak yerine geleceğiniz hakkında biraz adımlar atın lütfen. Sen ne anlarsın kalpsiz diyeceklere seslenmiyorum bu bir yarış değil.

Tek Gerçeği Kendi Bildiği Olanlar

Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!

Kalıplardan sabunlara. Evet sabun bildiğin sabun. Tek bildiği kendi olan insan modelimiz; gerçeklere zihnini kapamış eski veya yeni nasıl öğrendiyse artık bildiği tek şey kendi kafasındaki olan sabun. Erimeye mahkumsunuz. Yani o kafanızın içerisindeki bilgi mutlaka değişecek. Değişecek olan şey için insanları aşağılamaktan, ortalığı dağıtmaktan, kırmaktan bıkmadınız mı? Köpüklerinizi insanların üzerine atmadan önce kendinizi bir kutu içerisine koyup erimekten kurtarın derim. Belki zaman geçtikçe fikriniz değişecektir.

Sömürücüler

Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!

Bu başlık altına toplamak istediklerim ise geçmişte yaşayan duygusalların bir değişik modeli olanlar ve tek derdi maddiyat olan aç mafyalar. Sevgilisinden ayrılan yıkık arkadaşımız bir başka insan iyileştirecek diye onun da hayatını mahvetmesi olayı. Kendi yaralarını sarmayı kendin öğrenmeden nasıl bunu başarabileceksin? Olgunluğa ermeden nasıl bir insanı düzgün sevebileceksin çok merak ediyorum. Ha bir de yeni moda türeyen şu para avcıları var. Kendilerini para karşılığı birilerinin hizmetkarı olarak lanse edenler. Kölelik devri biteli çok olmadı mı? Kendi maddi gücünüzü kendiniz neden kazanmıyorsunuz? Hep bir insana bağlı mı yaşayacaksınız?

Aklı uçkurunda yaşayanlar

Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!

Bunların arasında en göze batan en iğrendiğim model bu. Tek derdi cinsellik olan erkek-kadın fark etmiyor. Gördüğü her şeye bakan yine bol kalıplı model. Giymeseydi etmeseydi tarzı söylemleriyle meşhurlardır. Komple giyinse yine bakıyorsunuz dayı kimse kimseyi kandırmasın. Bir de yakışıklık genç erkek peşinde koşan abla modellerimiz var. Evli he evli bir de. Gördüğü her kıza sulanan, asılan, terbiyesiz tekliflerde bulunan insanları da buraya yerleştiriyorum. Onlara sorular sorup öneri de bulunmak istemiyorum. Çünkü midem kaldırmıyor.

Bir kusma bencemin daha sonuna geldik. Kusmama devam etmemi isteyenler belirtirse sevinirim teşekkürler.

Yeter Artık Modumu Düşürmeyin! Toparlanmalısınız!
15
3
Görüşünü yaz
15Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • kanya
  Harika olmuş yaa, şu sonuncuyu görünce bana da kusma gelmedi değil hani dkdjdj iğrençler 😄
  Çok görüyoruz böyle insanları , ha ifşa oldukları zaman sanki hiç bişeyden haberi yok gibi davranmaları yok mu. He hee siz meleksiniz biz şeytan djhajs. Neyse ben de biraz kustum 😄
  Eline sağlık valla bayıldım
  Görüş hala geçerli mi?
  • Alfoo

   Miğdeme sağlık teşekkürler :D :D

En İyi Erkek Görüşü

 • _ToxiCs_
  Gifler beni benden aldı.. :) İyi kusmuşsun, tebrik ederim.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

142
 • Hissiz72
  Peki Zeki Müren de bizi görecek mi 🤤🤤🤤
  Harika bi bence olmuş, tabi ki devam etmeni isteriz!
  Eline emeğine sağlık...🤜🤛
  • Alfoo

   Teşekkür ederim🤜🤛

 • Alerjili_kek
  Elinde bir mikrofon ile sesini tüm Türkiyeye hatta dünyaya duyursan huylu huyundan vazgeçmez sapıtmış insanoğlu hep ayni değişmez miden rahatladiysa sorun yok🤣🤣
 • jaapoonnkızz
  Güzel bir yazı bizi mutsuz eden insanlardan hemen uzaklaşmalıyız. Yukarıdakilerin hepsine katılıyorum.
 • Hyperreal
  Özet olarak şunu çıkardım: Kesinlikle ama kesinlikle bu karakterdeki insanlardan uzak durmalıyım. Kendi mental sağlığım için bunu sağlamalıyım ama gel gör ki yine mıknatıs gibi çekiyorum RDM' lik psikopatları.
 • Bunnyhoop
  kesinlikle haklısın ! özellikle aileden veya arkadaşlarından görerek hareket edenler kendine has olmayan başkalarının yorumlarını kendi yorumlarıymış gibi yapan kopya insanlar var sen farklı olduğun zaman seni dışlarlar veya dalga geçerler bir salın ya ! herkes elma seviyor diye elmamı seveceğim ! veya herkes çilekten nefret ediyor diye nefret mi edeceğim ! çileği seviyorum diye dışlanmak gram umrumda olmaz çünkü onlar koyun ben kartalım ! yalnız başıma uçarım ve istediğim yere :) başım göğe bakar yere değil :)
 • üye645811
  Djdhdjdhdjdhdjd öteye kus arada yapmak gerek bunları
 • Teşekkürler çok güzelmiş bayıldık aynen
 • Hshggdjj
  Efsane olmuş bence
 • LacivertGandalf
  Sağol. İyi bence
 • invictu_s
  O gif neydi gı 😕 ellerine sağlık 🐣
 • kahveligünler_
  Değizmez bunlar ya
 • Peugeot90
  GüZel paylaşım
 • mirasupilamii
  Sjsjsjsjsjsjs bugünde kustuk çok şükür
 • dertkralicesi
  Çok güzel bi noktaya değinmişsin
 • İsmibulamadım
  narsist kelimesinin kibarlaştırılmış versiyonu
 • Gizli Üye
  harika psikolojim bence olmus
YÜKLENİYOR...