Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?

ToxiCs s

Hepinize merhaba KScan'lar. Maalesef son zamanlar da en çok güldüğüm konu, vazgeçilmez olmaya çalışmak. Sitede dolaşırken pek çok kez bu soruyu görüyorum. Sen ne yaparsan yap, karşındaki senden vazgeçmek istiyorsa yine de vazgeçecektir. Onun vazgeçmesini engelleyebilirsin ama vazgeçilmez olmak gibi bir yöntem yok. Bir çok insan bu hataya düşüyor. Ne yaparsam karşımdaki insan benden vazgeçemez :) Gelin biraz konuşalım..

#toxics

Birkaç Yıkık Cevabı

Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?

Bu tür sorular da özellikle dikkat ettiğim bir kaç cevap türü var. Bazı insanlar diyor ki: Süründür, kendini çok ağırdan sat, mesajına geç cevap ver.. Bunların hiç biri, ne sürdürülebilir bir yöntemdir ne bilimsel bir yöntemdir ne de karşınızdakinin gözünde değeri olan bir yöntemdir. Zaten işe yarasa şu an o yalnız başına olmazdı... Sen kendini ağırdan satacaksın tamam da, nereye kadar? Çirkin bir kelime olan 'SATMAK' bir mal için geçerlidir. Kadın veya erkek olsun ağırdan satmak kavramı bence çok çirkin bir kelime. E hadi bunu bir kenara bırakıp, davranışlara bakalım mı? Kendini ağırdan sat, mesaja geç cevap ver, çekici ol.. Şimdi bunları biraz açalım ve derinlere inelim...

Başlatıcı Olmak Mı Sağlıklı, Sürdürmek Mi?

Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?

Senin için asıl mesele başlatmak mı, sürdürmek mi? Aslında ilk önce senin buna odaklanman gerekiyor. Senin amacın karşıdakini elde etmek mi? Tamam, ilk başta müthiş bir vitrin yaratabilirsin. Fakat iyi bir sürdürücü değilsen, müthiş başladığın ilişkinin sonunda hayal kırıklığına uğrayıp ya sen terk edersin ya da karşındaki kişi senin fabrika ayarlarını gördükten sonra seni yarı yolda bırakır. Bu sebeple vazgeçilmez olmaya çalışmak yerine kendine şu soruyu sor: Ne yaparsam karşımdaki insan benden vazgeçer? Aşağıya doğru inmeye devam et.

Üslup Sorunu ve Üslup Yönetimi

Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?

Özellikle dikkat ettiğim ve herkesin 'Ben Böyleyim' diyerek kendisini muhteşem sanıyor oluşuna ben tav oluyorum. Senin bir üslup sorunun varsa, zaten karşındaki insan sana tahammül etmeyecek. Sürekli bağıran, sürekli ukala konuşan, sürekli atarlı konuşan insanların partnerleri, önce içe kapanıyor ve buna alıştıktan sonra ilk fırsatta tekmeyi basıyor. Üslubunu yönetemiyorsan eğer sen sadece kendini içerikle yönetmeye çalışırsın. İçerik yönetimi nedir? BEN HAKLIYIM... Algısı var ya, tam olarak bu işte... Ama ben şunun için bağırdım, ama ama ama ama ama... Sen ne kadar haklı olursan ol, sözel veya fiziksel şiddet uygulamaya hakkın yok.

Davranış Sorunu ve Uygulama Problemi ☠️☠️☠️☠️

Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?

Bir düşünce biçimi daha var: Ben ilk adımı atmam... Neden? Sen bulunmayan hint kumaşı mısın? Ne bu ego? Ne bu takıntı? Tek güvenilir insan sen misin? Sadakatsiz davranarak, samimi olmayarak, sevgiyi göstermeyerek, saygıyı göstermeyerek ne yaparsın? Bir süre sonra vazgeçilen birine dönüşebilirsin. Bir evliliğin varsa ve sürekli olarak onun ailesi veya çevresini eleştirirsen, sürekli eşinin eksiklerinden bahsedersen ve takdir edemeyen biriysen vazgeçilen olacaksın. Şunu belirtmek istiyorum özellikle; Ben ne yaparsam yapayım, gitmez... Böyle bir ilişki profili asla olmadı ve olmayacak. Sen istiyorsun ki, ne yaparsam yapayım gitmesin. Neden gitmesin ki? Sen ancak onun zayıflıkları veya zaafları üzerine bir ilişki kurduysan bu cümleleri kullanabilirsin. Karşıdaki güçlendiği vakit ilk fırsatta bu ızdıraba son vermek için sana veya kendisine kapıyı gösterecek. Vazgeçilmez olmaya çalışmak yerine, ilişkimi nasıl sağlıklı sürdürebilirim sorusuna odaklanmalısın.

Ne yaparsam yapayım gitmez diye düşündüğün sürece, karşındaki güçlendiği an o ilişkinin sonudur.

Söylenen ve Yapılan Davranış

Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?

Peki başka ne yaparsan vazgeçilen biri olursun? Söz verip sözünü tutmazsan, eylemlerin ile söylemlerin arasında bir tutarsızlık varsa, sürekli yalan söylersen, sorumluluklarını ama ile ertelersen, yapacaktım ama şöyle oldu gibi sürekli mazeret bildirirsen, bir süre sonra karşındaki insanın sana güveni kalmıyor. Yani sen kendini boş bir şekilde savundukça, karşındaki insan sana saygı duymaya başlıyor. İnsan birine saygıyı kaybettiğinde, elinde sonunda sevgisini de kaybediyor. Saygı duymadığımız insanları sevemeyiz. Zihnimizin izin vermediği duyguyu kalp hissetmiyor. Senin karşındaki kişi ile ilgili beyin ölümü gerçekleşmişse, kalp zaten hissetmiyor. Geçici bağımlılıkla, sevmek arasındaki farkı iyi anlaman gerekiyor.

Özet:

Vazgeçilmez yoktur, vazgeçemeyen vardır. Şimdi diyeceksiniz, hani vazgeçilmez olamazdık... Sen vazgeçilmez değilsin, karşındaki insanın vazgeçememesinin sebebi senin üstün olmanla ilgili değildir. Kendilerini aşağılayıcı ve küçük görmeleri ile ilgili bir durumdur. Kibirli ve kaprisli davranışlarınızı bırakmadığınız sürece her zaman vazgeçilen olacaksın.

Bir bence'min daha sonuna geldim, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hiç Vazgeçilmez Olmayı Düşündün Mü? Peki Mümkün Mü?
44
34
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Oy oy oy ne güzel bir bence. Eline, emeğine sağlık abi.
  Davranış sorunu kısmındaki "İlk Adım" Problemi bende mevcut. Asla kimseye ilk adım atmam. Peki neden? Bulunmaz hint kumaşı vs değilim. Hayatıma bir insan almak zorunda da değilim. O yüzden gidip karşı cinsin nazını, kaprisini yani eksik karakterist özelliklerinin bana karşı yansımasını çekemem. Hele ki bu coğrafyada bahsettiğim problem çok rastlanan bir şeyken. Neyse giydirmeye devam etmek istemiyorum. Sen benim yerime giydirmişsin zaten :)
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • ben ilk adımı atmam cıları ne tokatlamışsın ya döslvkdk
  bide kibir görseli eklenmiş :/

  orası dışında çoh güzel olmuş eline sağlık 😃
  Görüş hala geçerli mi?
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim :D

   Gerçekten sinir bozucu değil mi? Ölmezsiniz ya ilk adımı atınca :)

  • _ΛqresiF_

   yoo nesi sinir bozucu :/
   yakında isteme merasimini de kadınlara kitlersiniz shshjk

  • ToxiCs

   Sen boğa burcu musun? :D

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4333
 • TheLastQueen1
  Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz ilk sizden vazgececektir. O nedenle kimsenin vazgeçilmez olduğunu düşünmediğim gibi vazgeçilmez hissettirmeye de doğru bulmuyorum.
  Eline sağlık.💫
 • KürkMantoluHayri
  Bence ne yaparsak yapalım vazgeçilmez olmak mümkün değil. Sonuçta insan dediğimiz varlıktan bahsediyoruz. Her an istekleri, istemedikleri değişebilen bir varlık. Bu nedenle hiçbir şey vazgeçilmez olamaz.
  Eline sağlık bu arada. ^^
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. 🙏

 • Kimse vazgeçilmez değildir asla olamazda ama beraber olduğu kişinin hoşuna gittiği sürece, ona değer verdiği sürece, onu anladığı, beraberliğinden zevk aldığı sürece zor vazgeçilecek olanlar arasındadır.
 • Ne kadar değer görürsem o kadar değer veriyorum bu hayatta
  Vazgeçilmez olmak gibi bir çabam hiç olmadı.. buna gerek görmedim..
 • “Vazgeçilmez yoktur, vazgeçemeyen vardır” Her şeyi özetleyen bir cümle olmuş.
  Emeğine sağlık.
 • Hiç bulunmaz hint kumaşı olduğu mu düşünmedim açıkçası..
 • İlk adımı atan taraf olmadım. Olamamda. Nedeni biraz uzun. Ama şu söylediklerine katılmamak mümkün değil. Üzerine söylemek en ufak bir kelimem yok. Üzerinde düşünülüp analiz edilmiş ve ortaya güzel sonuçlar çıkarmış bir bence bu ve şimdiye kadar sevdiğim nadir bencelerden eline sağlık.
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim, son bencemi okumanı tavsiye ederim.

  • Rica ederim hemen bakıyorum.

 • Detaylarda yazdıklarınıza harfi harfine katılıyorum hepsi çok doğru. Bence bir çok insanın yapması ve yapmaması gerekenleri bunları okuyarak öğrene bilir.

  Vazgeçilmez insan yoktur, hatta benden gitmez vazgeçmez dediğiniz insan bile ummadığınız bir anda sizde vazgeçerler, giderler.

  Yine muhteşem bir yazı olmuş emeğine yüreğine sağlık 🍀
  • ToxiCs

   Teşekkür ederimm. :)

 • Ne güzel yazmışsın. Genelde aşk meşk konuları sıkar beni :) Bunu okudum baştan sona.
  Katılıyorum yazdıklarına. İnsanların en büyük sorunu ilişkinin başlarında olmadıkları biri gibi davranıp, karşısındaki kişinin karakterindeymiş gibi davranmak, aynı hobileri seviyormuş gibi yapmak sonra gerçek kimliğini ortaya çıkarmaya başladıkça benden vzgeçti demek :) Kendin olmayı denesen belki zaten vazgeçilmez olacaktın o insan için?
  • ToxiCs

   Olmaz, ilk vitrin daha önemli... Anlayana tabii ki.

   Teşekkür ederim. :)

  • Cailleach

   Ricalar efendim :)

 • HürreemSultaaN
  Doğru vazgeçilmez insan yoktur, vazgeçmeyen vardır, vazgeçmeyi bilmeyen, vazgeçmek istemeyen. Vazgeçilmez olmak mümkün değil ama bir ilişkiyi sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek mümkün. Harika ve faydalı bir bence olmuş. Emeğine, yüreğine sağlık 🌺
 • Luccᴀ
  Gerçekten harika bir bence olmuş, her satirini beğenerek okudum. Eline sağlık 👏

  Dediğin gibi; vazgeçilmez olmak mümkün değil...
 • İlk adımı atamam. Bulunmaz hint kumaşı değilim, egolu hiç değilim, sadece biraz utangaç ve çekingen biriyim. Onun dışında güzel olmuş, eline sağlık 😃
  • ToxiCs

   Tamam ya kızma☺️ Teşekkür ederim.

  • Spadess

   😄😄 Rica ederim.

 • Elyise_
  Aldığım değer kadar değer veririm vazgeçilmek olmakla ilgilenmiyorum 😉
  Eline sağlık güzel bir bence olmuş yine 🥰
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim müdüre :D

  • Elyise_

   😂✌🏼rica ederim site sahibi iş veren 🤣

 • sıradaninsan123
  Bir insanın sende gönlü varsa sen yazmasanda yazar yeri gelir 1 saat uyur ama sana yinede vakit bulur yazar sorar böyle olmayan insanın peşinden koşulmaz zaten koşulsada aşk olmaz sevgi olmazsada hiç birşey ilerlemez.
 • Lovesick_Girl
  Ben var ya mükkemmel bir insanım çünkü hayatımda sadece belirli insanlar var ve sap olmaktan mutluyum. Üstüne üstlük yıkık olmama da gerek yok çünkü ben mükemmelim. Yani benden vazgeçen bi zahmet vazgeçsin. Ve süper bence tebriks
 • KırgınBadboy
  Kimseden gitmedim gitmem de kimse vazgeçilmez değildir er ya da geç biter gider külü kalır sadece mümkün değildir benim hayımda olmak istemeyeni ben hala düşünüp kıyamayıp kafama takıp hayatımı zindan edemem yoluma bakarım kural budur
 • tek solukta okudum reis gerçekten harika noktalara değinmişsin in ellerine sağlık
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim kral.

 • Kimse vazgeçilmez değildir. Elinize sağlık çok haklı bir yazı olmuş. 👏🏻
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :)

 • LovecezaM
  Vazgeçemeyen.. ince çizgi.
  Ellerine sağlık coksellllll bence olms 🧚‍♀️👑
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :)

 • Elagözlü7575
  Kimse vazgeçilmez değildir insanı vazgecilmez yapan karşısındaki seven ona herşeyiyle kabullenen ikisidir insan sevince ve sevilimxe vazgeçilmez oluyor
 • Sedefağaoğlu
  Bemce kimse vazgeçilmez değildir. Öyle olsaydı biz de birilerinden vazgeçmedik ama geçtik. Sildik attık bazen. Dolayısıyla hem sileriz hem de siliniriz.
 • Pullman
  Sevgiye sevgiyle karşışık veririm ama asla vazgeçilmez olmak için bir yaklaşımda bulunmam.. Karşılıklı değerler insanı vazgeçilmez yapar.. Emeğine sağlık..
 • Gelduamol
  Bir insan vazgeçilmez olduğunu düşünüyorsa vazgeçilmez olduğu için değil karşısındaki vazgeçmeyi bilmediği içindir. .. Vazgeçilmezi insan yoktur vazgeçmeyi bilmeyen insan vardır.
  • Gelduamol

   Okumadan yazmıştım, soruya göre... son paragrafın aynısını yazmışım neredeyse. ..👏

  • ToxiCs

   :)

 • Yapboz79
  sigmund freud'a göre şöyle de bir boyutu vardır;

  "bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz, ilk vazgeçeceği insan siz olursunuz"
 • felsefe_hatun
  Vazgeçilmez olmak mı? Böyle efsanevi bir hayal kuranların inancından istiyorum. Yok öyle bir şey!
 • Her zaman derim, vazgeçilmez olan insan değil, vazgeçmek istemediğimiz emekler vardır.
  Bir insan kendini vazgeçilmez sanmaya başladıysa olduğu yerde bırakmayı bilmezsen oyuncak olursun.
 • CinoSEVERR
  Düşünüyoruz ama pek olamıyoruz. Mümkün mü bekleyip göreceğiz
 • meyvelisedaaaa
  gayet iyiyim ve olduğum gibiyim bu yüzdende vazgeçilmezim sldldödpdöld
 • Драгон_Кинг
  Şunu hiç merak etmedim ama bence güzel, eline sağlık..
 • chandlerB
  ben vazgeçilmezim sen galiba olamadığın için içerlenmişsin zuahhahah devam
 • Jokerr_21
  kimse vazgeçilmez değildir ama emeğine sağlık güzel bence olmuş
 • Kimse vazgeçilmez değildir fakat benden vazgeçmeyen oldu
 • DeNuevo_
  Hayır hiç vazgeçilmez olmayı düşünmedim açıkçası.


  Eline sağlık, keyifle okudum..
 • Moonxpeace
  Kitap mı okudum ben ya nerede satılıyor söyle alcam
  • ToxiCs

   Dilimiz ve elimiz döndüğünce bir şey çıkarmaya çalıştım. :)

  • Moonxpeace

   Ben ki kelime haznesi 5 olan ve
   sen ve düşüncelerin

 • Cennetenbirçiçek
  Vazgeçilmez insan yoktur vazgeçmeyi bilmeyen insan vardır sadece.
 • Vazgeçilmez bir insanin bugun cenazesi kılındı yarinda baska bir vazgeçilmez kisi defnedilecek
 • jezey
  Değer vermeyince vazgeçilmez oluyorsun onu anladım sen değer verdikçe karşı taraf değer görmeye ugraşıyor aklı fikri sen oluyorsun
 • Gul_bahar
  Boyle seyler bana bos geliyor. Kendim olarak yasamayi severim, dogalim dileyen yanimda olur , dileyen gider. Birgun herkes zaten gidecek.
 • hüzünlüye
  Akılda kalmak mümkün çok çalışırsan ama vazgeçilmez olmak maalesef mümkün değil. Bağımlı yapmak dersen belki...
 • Dilaraeowiw
  Iki kişi gercektenn severlersee Zatenn kolay kolay vazgecmezler Diger hersey boşş
 • Sweetbutpysco
  Narsist insanlar vazgeçilmez olduklarını sanıyorlar
 • yasayanölüpesimist
  Hiç kimse vazgeçilmez değildir, ve böyle sanıcak aptal değildir 😅(bu arada çok güzel bir bence)
 • nis22
  Çok güzel bir yazı olmuyş insanlar kendileeini bulunmaz hint kumaşı sanıyor
 • Sugargirl4
  Bence vazgeçilmez olmaktansa kaybedilen olmak daha kötü
 • Serzeniş38
  Yaşadığımız yıllar herkesten vazgeçilebileceğini öğretti
 • unutulmazzay
  Vazgeçilmez değilde bir insandan nasıl vazgeçmeyi öğrenebilirim bunu düşünürüm
 • tarlabaşıperisi
  Kimse vazgeçilmez değildir. Ellerine sağlık 🥳
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim, peri hanım :)

 • cankıraçç
  güzel bence elinize sağlık
 • Olsak fena olmazdı
 • Cramella
  Anlatamazsın
 • skazmsmss
  düşünmedim.
  eline sağlık
 • Sams7v
  Çok zor be.
 • benbendeğilimartık
  Vazgeçtim ben, hep olumsuzum.
 • aShameless
  eline sağlık
 • Kimse vazgeçilmez değildir
 • suunmxv
  Hayır düşünmedim hiç
 • Kimse vazgeçilmez değildir hickimse hiçbirimiz
 • sanadiyorumsana2
  Faydali bilgilerr
 • MuroO_o
  Kimse vazgeçilmez değildir...
 • MahmutUcar
  Düşünmedim, herkesin yeri dolar.
 • Daha Fazla (16)
YÜKLENİYOR...