Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru

Hepinize merhaba KScan'lar. Etrafınızda seni sevdiği ya da sana samimi yaklaştığı halde, seni sevmeyen ve senin kötülüğünü düşünen insanlar olabilir. Elbette biz bu insanlara sinsi insanlar diyoruz ve sen bu insanları tanıyamıyorsan, bu bence sana yardım edecektir. Elbette zorlandım bu bence'yi yazarken fakat çok memnun kaldım.

#toxics

Sevmediği Halde Seviyormuş Gibi Davranmak

Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru

Şimdi aklına geldi değil mi o? Seni sevmiyor, sana saygı duymuyor ama mış gibi yapmaya devam ediyor. Çünkü bu karakterdeki insanlar; Birini kontrol etmek istediği zaman, bir çıkarı olduğu zaman ya da senin bir şekilde kötü halini görmek ve diğer insanlara anlatmak istediğinde, olduğundan çok daha farklı yaklaşım sergileyecektir. Bu sebeple etrafınızdaki sinsi insanları tanıyor olmak ve tanımak çok önemli. Özellikle neredeyse hiç samimi olmadığınız bir arkadaşınız sizi son zamanlarda çok sık aramaya başlıyorsa, pek iyi niyet olduğunu düşünmeyin. Bunu yaparken de sizi bir şekilde çok seviyormuş gibi ve çok önemsiyormuş gibi yapacaktır.

Seni Çok Fazla Övüyorsa Dikkat Et

Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru

Bu insanlar seni yeterince tanımadan dahi, seni aşırı övmeye başlayacaktır. Örneğin; Sen şöyle iyisin, sen böyle iyisin, sen şöyle zekisin, senin hayata bakışın çok güzel, sen çok düşüncelisin gibi... Halbuki biraz düşünün, seni övecek kadar tanıyor mu? Ama şöyle de bir durum var ki; Sen karşı tarafın söylediklerinin yalan olduğunu biliyor olsanda, her insan bundan etkilenir. Sinsi insanlar asla ve asla aptal insanlar değillerdir ve bu durumun farkındadırlar. Sen bu övgüye kapılır gidersen, karşındaki sinsi kişilik sana istediği her şeyi yaptırabilir. Çünkü şunu aklından çıkarma, birisi seni çok çabuk övüyorsa aynı zamanda çok çabuk gömebilir.

Senin Hakkında Her Şeyi Bilmek İster

Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru

Sinsi insanların ortak özelliklerinden bir diğeri, karşısındaki insanın hayatındaki tüm konulara ve bilgilere sahip olma isteğidir. Senin hakkındaki her şeyi öğrenmek için, senden hoşlanan ve seni sınırsız hoşgörü ile dinleyen insan rolüne bürünürler. Sen hayallerini, aşklarını, acıları ve belki de herkese anlatmak istemediğin bazı hatalarını, ona anlatabilirsin ve o öyle tatlı tatlı dinler. Çünkü sinsi insanlar senin hakkındaki her şeyi öğrenmek ister ama kendisi hakkında hiç bir şey anlatmaz. Peki neden anlatmıyor? Çünkü kendisinden biliyor :) Hakkımda her şeyi bilirse, bir gün aleyhimde kullanabilir algıları vardır. Belki uzun zamandır konuşuyor olsan da, o insan hakkında siyasi görüşü, hayatında ters giden bir şey var mı, aşk hayatı nasıl hiç bir şekilde sana anlatmaz. Çok iyi tanımadığın, yeterince kendini açmayan, aşırı siyasi duran bir insana kendi özel sırlarını ve geçmişini anlatmamanızı öneririm.

Uyumsuz Mimikler

Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru

Eğer insanları iyi gözlemleyebiliyor ve mimiklere dikkat edebiliyorsan, söyledikleriyle mimiklerinin uyumuna bakmanı tavsiye ederim. Sen kendinle ilgili bir başarından bahsederken, karşı tarafın; Aaa öyle mi çok sevindim, aaa inanamıyorum, süper harika derken, o an da anlık mimikler belirir. Genel de alaycı bir gülümseme veya göz devirme gibi mimikler yakalıyorsan, aslında karşı taraf senin kendine dair anlattığın güzel şeyler hakkında söylediğinden çok daha farklı düşünüyor olabilir.

Sözel İlişkiler Kuracaklardır

Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru

Sinsi insanlar sözel anlamda biraz önce söylediğim gibi; Çok ilgiliymiş gibi, çok önemsiyormuş gibi, gerçekten senin adına üzülüyormuş gibi davranabilirler. Fakat bu sözel anlamdadır, nasıl ki mimikler arada sırada kendini dışarı bırakıyorsa ifade ediyorsa ve yakalattırıyorsa kişiyi, davranışları da bu konuda size ipucu verebilir. Örneğin; Diyelim ki senin başından kötü bir olay geçti ve sen bir ayrılık yaşıyorsun, işinde iflas ettin ve bu kişi ile bir yerde oturuyorsun. O an seni çok üzen ve taze olan olayı anlatıyorsun. ' Karşı taraf aaa öyle mi diyor olsa da, yaa buranın yemekleri de hiç güzel değil, kuaföre gittim saçlarımı yaptırdım hiç beğenmedim ya ' gibi tepkiler veriyorsa ve sen orada kendin ile ilgili hayatın ile ilgili bir mevzu anlatırken, karşı tarafın dert ettiği şeyler seninle alakası olmayan ve seni hiç umursamadığını gösteren şeyler olabilir. Yemeğe takabilir, sen anlat anlat ben seni dinliyorum, menüye bak ya burası da çok pahalıymış niye buraya geldik ki... Şimdi bu tür şeyler yani sözel anlamda dinliyormuş gibi, ama davranış anlamında sen onun için bir yükmüşsün gibi ifadeler yakalıyorsan eğer karşı taraf senin hakkında farklı düşünüyor olabilir.

Tabii gerçekçi olmakta fayda var. Belki bu bence'mi okuyup, etrafındaki insanların sinsi olduğunu düşünen sen...! Belki sende sinsilik vardır, belki bende de sinsi bir insanım.Hepimizde birazcık bu özellik vardır. Bu bence'yi okurken diğer kişileri hayal ederek düşünme, öncesinde ben acaba böyle bir insan mıyım?

Bir bence'min daha sonuna geldim, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

Hayatındaki Sinsi İnsanları Tanı ve Kendini Koru
28
10
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Sun_shine_
  Güzel bence..
  Dur biraz sinsilik yapayım!
  Acaba bu benceyi hazırlamandaki erken neydi, kimdi o kişi🤭
  Şaka bir yana bence'nin sonuda oldukça sağlamdı. Bende biraz var, inkar edemem. Kontrol edilebilir bir huy olarak sepette beklemede 🙈
  Görüş hala geçerli mi?
  • ToxiCs

   Her insanda bir nebze sinsilik vardır, kabul etmemek ayrı bir sinsilik göstergesidir. :) Anlayan anlar üstadım... :)

  • Sun_shine_

   Mesaj alınmıştır bence 👍

  • Sun_shine_

   Teşekkür ederim kardeşim.
   Devamını bekleriz. 🙏

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • eexx0101
  Güzel olmuş eline sağlık. Sinsileri tanıyorum ve gerekli muameleyi görmeleri onların yüzlerini daha net ortaya cikartiyor.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

279
 • Sinsi insan herkesin hayatında istemese de oluyor. Bunu algılaması biraz güç ama yine tekrardan olay deneyime kayıyor. Bazen göz perdelerimiz kapalı olsa da onları görmek kısa sürede zor olsa da, bir zaman sonra kendilerini keklik gibi göstereceklerdir. Senden fayda sağlamak için yanında olduğunu göstereceklerdir diye düşünüyorum.
  Yazması zor bir bence ama süper olmuş eline sağlık abi. :)
  • ToxiCs

   Ne demek kardeşim, teşekkür ederim. :)

 • invictus16
  Emeğine sağlık haklısın aslında ama biz izin vermezsek bence kimse bunları bize yapamaz ben bir adet teyzemin samimiyetine hiç güvenmem mesela ve sadece kafa sallarım ona diğerlerine de öyle yapmak gerekiyor he deyip geçmek...
 • _Passionate-Love_
  İş hayatında sürekli karşılaştığım tipler ve ne kadar sinsi olursa olsun insan anlayabiliyor yüzündeki o samimiyetsiz sırıtıştan, gözlerinden, tavrından. Emeğine sağlık bilgilendirici bir bence olmuş.
 • _maybe_one_day_
  Mimikler her şeyi belli eder..
  Etrafımda çok var böyleleri. Güzel bir bence olmuş.
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :)

 • "Sen hayallerini, aşklarını, acıları ve belki de herkese anlatmak istemediğin bazı hatalarını, ona anlatabilirsin ve o öyle tatlı tatlı dinler. Çünkü sinsi insanlar senin hakkındaki her şeyi öğrenmek ister ama kendisi hakkında hiç bir şey anlatmaz. "
  Burada da sınıfta kaldım bence. :/
  Açıkçası kendim hakkında konuşmaya başladıktan sonra susamıyorum ve belki de bundan dolayı hayallerimde ya da gelecek planlarımda hep bir yenilgi alıyorum, bilemedim şimdi. :/
  Etrafımda sinsiler yok mu var ama onlara karşı bir duvar örmeyi ve onları oranın ardında bırakmayı başarabiliyorum, hoş bundan dolayı soğuk nevale yaftalamasının kurbanı olsam da üzülmüyorum sonrasında en azından.
  Bir de kişilerin karakteri ufakta olsa yüzüne yansır diye düşünenlerden biriyim ben de, sinsi birisi ise bakışlarına bu durum illâ ki yansıyor bana göre ve ben de onlara göre duruşumu ayarlayabiliyorum, yanlışım belki, bilemiyorum.
  Ellerinize, kaleminize sağlık, doğru noktalara değinilmiş bir bence olmuş bu da.
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :)

 • Emeğine sağlık arkadasım , sinsi insanları ayırt edebilmek zamanla çok kolaylaşıyor hayatımızda..
  Ayırt etme özelliğine ise , bu insanların size öğrettikleri ile sahip oluyoruz zaten
  Biraz yaş ve yılların kazandırdığından olsa gerek , böyle kişilerin varlığını hayatımdan uzak tutuyorum
  • ToxiCs

   Kesinlikle yaş ve yıllar tecrübe katar insana, teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğun için. :)

  • UNNkNOWN35

   Öyle insanlardan uzak kalmak dileği ile..☺️

 • Bunları okudukça gözümün önünde çok geç gerçek yüzünü keşfettiğim biri canlandı, sinsi insan sana üzülüyormuş gibi derdini dinlemek istiyormuş gibi yaklaşır herşeyini öğrenir sonra aleyhine kullanır. Seni çok seviyormus gibi davranır maskeleri takarak kaç tane yüzü var onu bile bilemezsin çok tehlikeli tipler ben çok çektim ama arkamda birakarak duvarlar örmeyi de bildim.

  Emeğine yüreğine sağlık çok doğru noktalara değinerek çok güzel anlatmışsın
  • ToxiCs

   Okuyup, değer verdiğin için ben teşekkür ederim.

 • Șimdi okuyacağım özellikle gözüme takılan bir paragraf fark ettim seni seviyormuş gibi davranan kesinlikle çevrem oldukça onla dolu çıkarlar için yaklaşımlarda bulunuyorlar fakat onlarla muhattap olmamaya çalışıyorum. Güzel bir bence olmuș klavyene ve parmaklarına sağlık.. 😊
 • Balzacc
  Ellerine sağlık. Son cümlen gerçekten insanın suratına suratına vuruyor, ben de böyle biri miyim diye düşündürtüyor. Okurken açıkcası ne kendimde bir sinsilik gördüm ne de çevremde. Çok şükür ki çevremde iyi insanlar bana değer veren insanlar mevcut.
 • DilaOrann
  Emeğine sağlık.. Hayatımda insan kalmadı galiba :/ Okumamış gibi mi saysam kendimi acaba?
  • ToxiCs

   Rica ederim, nasıl istersen. :)

 • 1_seda_1
  Bir metre öteden belki oluyor yılanlar. Ellerine sağlık.
 • İnciitanesi_
  Sonuna kadar okudum, her zaman ki gibi okunmaya değer bir içerik olmuş 👍 Sinsi kişi en haz etmediğim, yanından kaçtığım kişidir. Böyle akrabalarım var maalesef ve bunlarla başa çıkmak zor. En güzeli bu tür mahluklardan uzak durmak. Kendimde beğenmediğim bir çok olumsuz özelliğim var ama sinsi değilim. Sinsiler karda yürüyüp izini belli etmez, laf getirip götürürler. Sen zor zamanda kaldığında kaçıp giderler. O zorluğun içinde bırakırlar seni. Kuyunu kadar, haberin bile olmaz. Milleti sana karşı doldurup sessizce kenara çekilir. Alttan alttan sessizce halleder işini. Allah uzak etsin sinsi ve fesat mahluklardan bizi 🌸🌸🌺
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :)

 • YaaReeeN
  Güzel bir bnce olmus emeğinize sağlık.👍İçim dışım bir, sinsi olamıyorum belki bazen olmak gerekiyor.. İstisnalar hariç ama karşı tarafın yaklaşımları art niyetli olduğu, sinsi olduğu kişiye yansıyor..
 • qq1122qq
  Çok bilmişlik yapmak istemiyorum lakin "ki" ayrı olmaz. En azından öyle bir cümlede.
  • qq1122qq

   Düzeltildiği için müteşekkirim. ^_^

  • ToxiCs

   Ben teşekkür ederim.

 • Walterin
  Yine hayatımdaki insanların yarısını çıkarmak zorunda kalacağım hjsnsnsms
  emeğine sağlık
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim, bence de çıkar kurtulsunlar senden :D

 • Evet kesinlikle katılıyorum bu aciklamalarin hepsi bencede doğru.. ozellikle egosu yüksek insanların dikkat etmesi gereken unsurlardan şahsi fikrim..
 • mцzlцsцfle
  İletişimde olduğum insanlarbinsanlar az ve dürüst olunca böyle sinsileri çok kolay oluyo benim için 😄. Ellerine sağlık hepsi çok doğru
 • Uxa-Wui
  İnsanların sinsi olup olmadigina dikkat etmedigim icin zaman zaman çok uzuldugum oluyor. Oyunlari, gizlilikleri sevmiyorum. Yoruyor beni böyle şeyler. Hem güzel hem de herkesin aklında acaba ben de böyle miyim? sorusu bırakan bir Bence olmuş.
 • Fazla övgünün altında mutlaka bir şeytanlık ararım.
 • Varsınickimolmasin
  Hayatımdaki tüm yılanları bilip ona göre hareket ediyorum. Ne derler bilirsin yılanın kafasını küçükken ezeceksin
 • Ecem128
  Ben sinsi bir insan olmadığımı düşünüyorum çevremde de zaten çok yakın olmadığım insanlara bişey anlatmam rastlamadım belki de vardırda anlamamış da olabilirim
 • İbocu
  Hepsi dogru ama bizim kaleyi içerden fet etmişler kim dost ki düşman daha tanıyamazyız🙂🙂
 • _neededme_
  Kendimde sinsilik yok allaha şükür. İçimden ne geçerse dilimde o var. Kalbi dilinde bir insanım
 • ŞAN16
  Eltimden kendimi nasil koruyacağım 🤔
  kabus gibi
 • drifter00
  Emeğine sağlık 👍
 • 22XxAysexX22
  Dost yok düşman çok :)
 • mekansahibişahmaran
  Aha yengem ahahahaa
 • melankolineyaşıyor
  Hepsi çok doğru şeyler
 • Aliistanbul3455
  Zaten taniyib ona muhatab aliyorum
 • __DeliHatun__
  Hepsinde haklısın ellerine sağlık 😊
 • Thalia27
  aynen öylelerinden dolu
 • TayyarRA
  Yılanlar çaktırmadan müdahiller hayatıma
 • meryemhocam
  Güvenmek ve güvenmemek. İşte tüm mesele bu.
 • Sonsuzcax
  Zaten taniyib ona muhatab aliyorum
 • Kayseribogasıı
  Dedini yapardak konisacak adam kalmaz
 • Marolll
  Sinsi insanları hiç sevmem
YÜKLENİYOR...