Üşengeçliğinizi Puanlamak İstediğinizde 100 Üzerinden Kaç Verirsiniz?

Üşengeçlik, çağımızın en önemli sorunlarından biri. Teknolojinin oldukça gelişmesinden ve her şeyin pratik bir şekilde artık yapılabilmesinden dolayı üşengeçlik çoğu insanı sarmış durumda.

Peki sizler üşengeçliğinizi puanlamak istediğinizde 100 üzerinden kaç verirsiniz? Hangi puan aralığında yer alıyorsunuz?

1) 10-25 puan aralığındaki insanlar üşengeçlikten pek haz etmezler

Üşengeçliğinizi Puanlamak İstediğinizde 100 Üzerinden Kaç Verirsiniz?

Bu insanların çok nadiren üşengeçlik yaptıkları olur. Onların bir şeyi yapmaktan usandığını görmeniz çok zordur. Çünkü onlar üşengeçliğin kendilerine zarar verdiklerinin farkındadırlar. Dolayısıyla planlı ve programlı bir şekilde hayatlarını sürdürmek isterler.

Tatil günlerinde dahi sabah erkenden uyanmak için alarm kurarlar. Kahvaltılarını erkenden yapıp zamanlarını güzel bir şekilde değerlendirmenin hesabını yaparlar. Boş bir şekilde vakit geçirmeyi hiç ama hiç istemezler.

2) 26-50 puan aralığındaki kişiler üşengeçliğini kontrol altına almayı isterler

Görselini en iyi ifade eden kısa notunu buraya ekleyebilirsin..
Görselini en iyi ifade eden kısa notunu buraya ekleyebilirsin..

Bu tip insanların üşengeçliği dibine kadar yaşama potansiyelleri vardır. Yani onların daima üşengeçlik puanlarının artması gibi olasılıkları bulunur. Üşengeçlik seviyesinin en kritik yerinde diyebileceğimiz bir noktada yerlerini almışlardır.

Ancak onlar üşengeçliklerini kontrol altına almak isterler. Birazcık kaytarmaya başladıklarını fark edince hemen kendilerini toparlar. Aktif bir şekilde dahil olabileceği etkinliklerin veya olayların içinde olmaya başlarlar. Mesela spor yapmak gibi :)

3) 51-60 puan aralığında olanlar belli bir seviyede üşengeçliğin iyi olduğunu düşünürler ama üşengeçliği abartanlara sert tepki verebilirler

Üşengeçliğinizi Puanlamak İstediğinizde 100 Üzerinden Kaç Verirsiniz?

Onlar için her insanda belli bir seviyede üşengeçlik olabilir. Ancak bunun kabul edilebilir düzeyde olması önemlidir. Kendilerinde 51-60 puan aralığında bir üşengeçlik seviyesi vardır yani orta seviyede üşengeç olmanın bir mahsuru olmadığı yönünde bir düşünceye sahiplerdir.

Fakat bunun dozunu aşan, üşengeçlik olayını abartan kişilere tahammülleri yoktur. Bunu abartan kişilere karşı sert çıkıştıkları olur. İşler zamanında hallolmayınca ve eğer kendisi de bundan etkileniyorsa öfke patlaması dahi yaşayabilirler.

4) 61-84 puan aralığındakiler üşengeçlik konusunda usta olma yolunda emin adımlarla devam ederler

Üşengeçliğinizi Puanlamak İstediğinizde 100 Üzerinden Kaç Verirsiniz?

Bu tip insanlar gün geçtikçe daha üşengeç olurlar. Bunu kendileri de fark eder ama hiçbir önlem almak istemezler. Meseleleri kafaya takarak hiçbir şeyi halledemeyeceklerini düşündüklerinden oluruna bırakırlar.

Bazı şeylerini oluruna bırakmak güzeldir ama her şeyi boş vermek doğru değildir. Hepimizin belli sorumlulukları ve önemseyip çözmesi gereken konular var. Üzerine düşmeden halledilmeyecek konular olduğunda üşengeçliği bir kenara bırakmamız gerekir diye düşünüyorum :)

5) 85-100 puana ulaşan insanlar üşengeçliği hat safhada yaşarlar

Üşengeçliğinizi Puanlamak İstediğinizde 100 Üzerinden Kaç Verirsiniz?

Bu insanlar tabiri caizse üşengeçliği dibine kadar yaşarlar. Üşengeçlik, onların artık yaşam tarzı olmuştur. Geri dönüşü olmayan uçsuz bucaksız bir yola girmişlerdir. Dünya yansa umurlarında değildir desek pek de yanlış olmaz.

Böyle olmaktan dolayı çok mutludurlar. Bir başka deyişle, hallerinden hiç şikayetçi değillerdir. Boş boş oturmaya bayılırlar. Plansız, kuralsız ve düzensiz yani istediği gibi rahat bir şekilde olabileceği bir ortam bulduklarında dünyalar onların olur.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sevgilerimle...

#Askiyasamak

Üşengeçliğinizi Puanlamak İstediğinizde 100 Üzerinden Kaç Verirsiniz?
11
4
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Öğlen buzdolabını açmaya üşendim de yoğurtsuz yedim yemeyi o derece 😂 annem “ben yokken aç geziyorsun heralde diyor bana” 🤭😂
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • parsksk
  once bence ıcın emegıne saglık ben yuz uzerınden 60 verırım kendıme
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

103
 • Bikaktüsss
  Tek usengecligim bulaşık makinesini yerleştirmek keşke ayakları falan olsa da tabakların, kendilerin gitseler yerlerine demişligim olmuştur.
 • Kosovalı98
  Tek üşengeçliğim erken kalkmak ve temizlik yapmak ama mecburen yapıyorum :D
 • selamcocukadam
  65 😂
 • onur26vw
  33-35 arası
 • Üşengeç değilim sıfır diyorun
 • 1000. :D
 • 40 falqn
 • melike47
  90 bende çok üşengeçim
 • 99...
 • 10 falan
 • DerinOkyanuss
  Üşengeç değilim
 • yassax79
  %50 diyebilirim biraz bendede var
 • Galiba bende de biraz üşengeçlik var gibi
YÜKLENİYOR...