Telefonumun şarjı anormal bir şekilde çabuk bitiyor sebebi hakkında fikri olan var mı?

Gizli Üye
Casper via v5 kullanıyorum daha garantisi dolmadığına göre iki sene bile olmamış alalı. Şu bikaç gündür hiç üşenmedim saydım 8-9 saniyede bir şarjı yüzde bir düşüyor ve kapanıyor sonra da. Bir de aşırı sıcak interneti kapatıp kullanmadığım halde bir bakıyorum ateş gibi patlar mı bu diye düşünmeye bile başladım. Clean Master falan yükledim hatta fabrika ayarlarına geri döndüm Messenger ve Clean Master'dan başka program yok bomboş telefon. Pil durumuna bakıyorum en çok şarj yiyen şeyler internet, telefon beklemesi falan deliricem. Çok zor doluyor şarjı ve çok çabuk bitiyor sebebi hakkında fikri olan var mıdır?
Telefonumun şarjı anormal bir şekilde çabuk bitiyor sebebi hakkında fikri olan var mı?