İnsan saçı ayda kaç cm uzar?

Saçın uzama hızı hakkında internetten araştırma yaptım ama net bir sikir sahibi olamadım kimi ayda 3 cm diyor kimi 1 cm diyor...

Benim 20-25 cm boyunda saçlarım vardı çeşitli sebeplerden ötürü kesmek zorunda kaldım şuan kafamda 1 cm filan saç var.

Bu saçın eski hale gelmesi ne kadar sürer? Saç ayda kaç cm uzar?

0|1
5565

En İyi Kız Görüşü

• hizli uzama konusu hakkinda hicbir fikrim yok ama sac bakimi ve sagligi icin zeytinyagi ve yumurtasarisini karistirip saclarina sürüyosun bi kac saat bekletip yikiyosun muhtesem saglikli ve dökülmeyen saclarin oluyo (: tabi sac dökülmesi irsi degilse.

0|0
    0|0
    • benim ırsi ya baba amca dede kel :( anne tarafı da öyle

• ozaman bi an evvel kel kalip sac ektirme olayina gec ((:

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 54

• 1-5 cm falan ama saraçoğlunun lavanta kürünü yapabilirsin ben yapıyordum ayda 3 cm civarı uzuyordu.

Malzemeler
    *Bir avuç lavanta
    * 3 su bardağı su

Uygulaması
    3 su bardağı suyu kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra ocağı kapatıyoruz ve lavantayı suyun içine atıyoruz.. 15 dakika demlenmeye bırakıyoruz ve su ılık hale gelince saçlarımızın diplerinden uçlarına kadar sürüyoruz. Lavanta suyunu ben yaklaşık 30-40 dakika saçımda bekletiyorum ve ardından ılık su ile yıkıyorum. Bu kürü birkaç kere denedikten sonra gerçekten saçımın hızla uzadığını farkettim. Siz de uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız haftada bir kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

0|1
    0|0
    • Uygularimda saglikli olurmu 3 cm ayda?

• önemli değil olumlu sonuç alamazsan tekrar yaz

• 4 ayda 5.5-6 cm uzamışsaçlarım:))

1|0
    1|0
  • Bu soru kaç yıllık? Nolur biri desin.

Naa böyle kol kadar uzar diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • 1 ayda 7 cm uzar

0|0
    0|0
  • Kişiye ve beslenmeye göre değişir. Eğer saç uzatan doğal bakım maskeleri ve ürünleri kullanıp düzenli beslenirsen istediğin uzunluğu daha kısa sürede elde edersin.

Sana bir sır vereyim. Her gece yatmadan önce bir diş sarımsağı bölerek hap gibi yut. Faydaları müthiş ;)

0|0
    0|0
  • Erklerin saçı bizlere göre daha sık kesirdiği için bize oranla daha çok hızlı uzuyor.. ayda en fazla 3 cm uzar..

0|0
    0|0
  • badem yağı çok iyi geliyo saça cidden tavsiye benden sana

1|1
    0|0
  • Ayda 1 cm uzuyo dıye bılıyorum

0|0
    0|0
  • Benimki çok uzamıyor :/ ama erkeklerde bu durum farklı olabilir

0|0
    0|0
  • benim sacım hızlı uzar ama sıkılıp kestiriyorum hep en uzun 6 ay dayanmıştım bele yaklaşmıştı gögüs hizasından

0|0
    0|0
  • 1 cm civarı benim

0|0
    0|0
  • Ekmek ye önemli

0|2
    0|0
  • Benim saçım niye ortalama değil ya :( uzasın diye 3 ayda bir kırıklarını aldırıyorum 1 yılda anca uzamıştır 2 cm kadar :(

1|0
    0|0
  • Ayda ortalama saç 1cm uzar.

0|0
    0|0
  • Kisiden kisiye degisir o

0|0
    0|0
  • Hicbir fikrim yok

0|1
    0|0
  • bakımını yaparsan 2 cmye kadar yolu var bence

0|0
    0|0
  • Ya ne kadar bakım yaparsan yap birazda sacın yapisinda olmasi lazim sadece bakimla olmuyo ama badem yagi iyi geliyor diye duymustum belki isine yarar :)

0|0
    0|0
  • Kısa saç bağımlısıyim ama saçlarımı yeşil mavi tonlarına boyamaya başladığım için uzatma kararı aldım. Şubattan beri kestirmiyorum. Saçlarım kulak memesi hizasından şuan omzuma değiyor. Ölçmedm ama haftalık iyi uzuyor

0|0
    0|0
  • Sürekli yıkarsan çabuk uzuyor

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    34

Erkekler Ne Diyor 65

Yükleniyor...