Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!

Instagram'dan bir yenilik : Instagram Stories

Today, we’re introducing Instagram Stories, a new feature that lets you share all the moments of your day, not just the ones you want to keep on your profile. As you share multiple photos and videos, they appear together in a slideshow format: your story. With Instagram Stories, you don’t have to worry about overposting. Instead, you can share as much as you want throughout the day — with as much creativity as you want. You can bring your story to life in new ways with text and drawing tools. The photos and videos will disappear after 24 hours and won’t appear on your profile grid or in feed. You’ll see stories from people you follow in a bar at the top of your feed — from your best friends to your favorite popular accounts. When there’s something new to see, their profile photo will have a colorful ring around it. To view someone’s story, just tap on their profile photo. It’s easy to view stories at your own pace: tap to go back and forward or swipe to jump to another person’s story. If you want to comment on something you see, you can tap and send a private message to that person on Instagram Direct. Unlike regular posts, there are no likes or public comments. Your story follows the privacy settings of your account. If you set your account to private, your story is visible only to your followers. However, you can also easily hide your entire story from anyone you don’t want to see it, even if they follow you. When watching your own story, swipe up to check out who’s seen each photo and video. You can even choose to feature a particular part of your story by posting it on your profile. Instagram has always been a place to share the moments you want to remember. Now you can share your highlights and everything in between, too. Instagram Stories will be rolling out globally over the next few weeks on iOS and Android. To learn more, check out help.instagram.com.Instagram (@instagram) tarafından paylaşılan bir video (2 Ağu 2016, 07:00 PDT)

Instagram bugün yeni bir özelliği olan Instagram Stories'i tanıttı. Bir nevi Snapchat'i andırsa da bu özellik belli ki çok tutulacak.

Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!

Instagram Stories hikayelerinizi, günün tüm anları, profilinizde tutmak istediğiniz olanları paylaşmanızı sağlayan yeni bir özellik. Birden fazla fotoğraf ve video paylaşma şeklinde bir slayt gösterisi biçiminde hikayeniz bir arada görünür.

İstediğinizi paylaşın, paylaşımınız 24 saat sonunda kaybolacaktır.

Evet, en güzel olanak da bu. İstediğinizi paylaşabilirsiniz, bu konuda herhangi bir kısıtlama yok. Üstelik 24 saat sonunda paylaşımınız kaybolacaktır. Tamamen yaşadığınız anı paylaşmak için yapılmış bir özellik olduğu buradan da belli oluyor.

Çizim veya yazı ekleyerek paylaşımınızı kişiselleştirin

Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!

Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!

Snapchat'deki gibi, çizim veya yazı ekleyerek paylaşımınızı daha iyi bir hale getirebilir, düzenleyebilirsiniz

Ayrıca kimlerin de göreceğini seçebilirsiniz

Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!

Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!

Paylaştığınız hikayeyi kimin görmesini istiyorsunuz, ya da kimin görmemesini istiyorsunuz, bunu yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir seçenek bu.

Instagram Stories hakkında ayrıntılı bilgiye buradan da erişebilirsiniz.

Instagram Stories: Instagram'ın Snapchat'i Bitirecek Yeni Özelliği!
69
41
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • livaneli

  Kimlerin göreceğini seçmeyi bayadır istiyordum gelmesine sevindim :)

  zira instagram da yavaş yavaş akraba işgaline uğruyor :/

En İyi Kız Görüşü

 • NURUM07

  Kopyaciliktan başka birşey değil. İnstagchat yapsın adını o zaman.

  • LastFarfann

   Devir böyle, her şey taklit ediliyor

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

6840
 • pineapple1

  snapchatta daha önceden çekilmiş resimleri koyma özelliğini getirdi yani iki tarafta birbirine benzerlik gösteriyor nedense instagram ne yaparsa yapsın kullanıyorum ama günlük olarak paylaşım yapmıyorum daha ciddi daha düzgün kareler paylaşma isteği oluyor ama snapchatte ilgini ceken bir duvar döşemesini cek at saçma sapan bir anını cek at o çirkin filtreleriyle eğlen daha samimi bence

  • LastFarfann

   Snapchat'te alışıldı zaten. Ordan kullanılmaya devam edilecek gibi

  • pineapple1

   en azından ben öyle yapacağım aynen öyle alışkanlık kolayına geliyor insanın

 • gül-diken

  Snapchat kullanmouorum ama bunu kullanırım. Benim gibi kullNıcılar için iyi bir güncelleme olmuş. Eline sağlık güzel bir bence yazmışsın.

  • LastFarfann

   Aynen ben de snapchat kullanmıyorum ama bunu kullanıcam gibi

 • -Uysalkedii-

  İnst. snapta kullanmıyorum bunuda kullanmam çunku çok saçmalar foto at beğeni bekle falan aşırı saçma😂

  • LastFarfann

   Haklısın başkan

  • -Uysalkedii-

   Biliyorum😋

  • Aboo şoktayim

  • Hepsini Göster
 • Benartikalistim

  Snapchat i almak istiyordu yapamadi acisini böyle cikariyor heralde haha guzel olmus ama snap in hakkini caliyor

 • Karpuzsuzcekirdek

  of özel hayatını başkaları neden görsün ki? hiçbir sosyal medyam yok burası ve watsapp yetiyo bana

 • Sahika113

  Vine'ı bitirdiği gibi snapchat'i de bitirir. Heil instagram!

 • jackass

  Birebir snapchat özellikleriyle donatılmış. Tüm uygulamaların birbirinin özelliğini kopyalamasına ayar oluyorum. O kadar hesabı boşuna mı açıyoruz. Her uygulamada fotoğraf koyabiliyoruz, yazı yazabiliyoruz, çoğu şeyi yapabiliyoruz. Hepsi tek bir uygulamada birleşse ve birbirimize ulaşmak için her insanla ayrı ayrı platformlardan haberleşmesek. Emeğine sağlık bilgilendirme için.

 • Bruja_Blanca

  Daha cok kazanmak icin yapilmis, gereksiz ve instagramin amacina uymayan bir guncelleme olmus. Cogu yonden eksik zaten. Cakma olmaya gerek yoktu.

 • Ccccccccccccccccccc

  Bitiremez! İnstagrama inat snapchati kullanıcam resmen uygulamayı çalmış bence snaphat dava açmalı

 • MaviHiledir

  Snapchati ergen uygulaması olarak görüyorum. Onun dışında instagramı da fazla aktif kullanmasam bile bu özelliğini gereksiz buldum. Kullanıcı artırmak için geliştirme gösterse de snapseverler tarafından kınanacaktır bana kalırsa. Bildiğin özentilik olmuş. Daha özgün olmalarını beklerdim..

 • sıgıcı2

  Snapchat özentiliği, sevmedim. İnstagramın amacı bu değil. Snapchat ceosu olsam dava açarım o derece uyuz oldum. Ama kullanırım sdjdshfjds

 • MerveKOYUN

  Zaten snapchat i kullanmıyorum, instagram var sadece :)

 • kedivedeli

  Snapchat uygulaması telefonumda kasıyordu, Instagram'a bu özelliğin gelmesine sevindim.

 • luapmc
 • tuncerdemirq

  İlkler hiç bir zaman unutulmaz. Rakip olabilir ama bitirebileceğini düşünmüyorum.

 • LostMann

  Snapchat ı bitiremez çünkü Snapchatte karşınızdaki kişinin sizin fotoğrafınızın ekran fotoğrafını çektiğinde bildirim size bildirim gelmesi gibi güzel bir özelliği var :)
  Bu Benim düşüncem tabi:)

 • FikriFilozof

  Bu eleştirenleri anlamıyorum. İnstagram zaten satılan bir sosyal medya yani Facebook tarafından alınan Mark, tarafından alınan bir platform. Mark 'ta zaten yeniliklere açık bir adam. Whatshapp'ı aldı daha sonra instagramı. Yani Dikkat ederseniz eskiden uzaklaştırmak isteniyor. Profil resmi değişti mesela instagramın ara yüzü değişti. Yakında Snapchat'te satın alınır bakın görün. Biraz araştırın sonra eleştirin. Zaten Snapchat'te uygulanan o 24 saatten sonra paylaşımın kaybolması özelliği tescil edilmiş yani yazılımı kendisine ait olan kurumundur. Demek ki instagram'ı satın alan mark'ta belli miktar da para vermiş bu özelliği kullanması için. Yani her şey parayla yapılıyor öyle eleştirmeyi bilirsiniz ancak.

 • xlaubs2

  Ben artık teknolojiye çok uzak bir insan olmuşum onu anladım. Yok yani bu sosyal medya akımlarına ayak uyduramıyorum. :)

  • LastFarfann

   27 yasindasin, aynı yastayiz ama bir yaşlı gibi konuşuyorsun :D

  • xlaubs2

   27 yaşında yaşlandım :)

 • Mertlbj

  Tek kelime: İğrenç olmuş. Sade olarak bir instagram keyfimiz vardı ne güzel onu da elimizden aldılar yiter yaaaaaaaa.

 • IKhaleesi

  Bence hata yaptı. kullanilmasina bakar kimlerin kullanip kullanmayacagi cok önemli

  • LastFarfann

   Benim gibi Snapchat kullanmayanlar kullanacaktır bence

 • berkayyys

  tamam instagram daha güzel ayrı bir yeri var ama kullandığın başlık çok saçma snapchati tercih eder insanlar her türlü zaten bir uygulama varken çakmasına ihtiyaç duymazlar

 • pilav_ustu_az_kuru_2

  Güzel olmuş şu beyaz temayı da siyaha geri döndürseler güzel olacak göz alıyor ya da gece modu gelsin en azından seçebilelim emeğinize sağlık

 • _MaviAlev1_

  Eski'den Türk aile kültüründe 2000'li yıllar çokta uzak değil, her ailenin bir fotoğraf albümü olurdu mahrem gibiydi, başka birinin o fotoğraf albümünü görmesi ayıp sayılırdı, gizli tutulurdu, ailenin kızlarının fotoğraflarını aile içinden başka kimse göremezdi. Oysa şimdi ne de meraklı olmuşlar kendilerini başka insanlara göstermeye aile'deki tüm üyelerin tüm fotoğrafları herkes tarafından biliniyor aile olmaktan çıkılmış bir vaziyet, Örn: Bu sitede devamlı fotoğraf paylaşan bir kız'ın anne babasının görmediği fotoğrafları ben görüyorsam mahrem diye birşey kalmamıştır. İnstagram olsa ne snapchat olsa ne olur ikisi de aynı halt.

 • Uğultu

  Bence'nin içeriğini okumadım çünkü. Instagram 'a eklenen yeni özelliği daha önceden biliyordum.
  Ama başlığa bir yorumum olacak. İnstagram bu uygulaması ile snapchat'i bitirecek demişsin. Fakat snapchat piyasaya ilk çıktığından beri geçicilik kavramı üzerinden devam etti. Facebook ise bunu birçok yeni uygulamasıyla denedi fakat en sonunda başarılı olamadığını anladığında instagrama entegre etti özelliği.
  O yüzden snapchat'i bu konuda daha ileride görüyorum ve yenilikleri ile biteceğini düşünmüyorum. En aznından instagram böyle birşey yaptı diye.

 • İkisini de kullanmıyorum ama anladığım kadarıyla hoş bir özellik geliyor :)

 • BokatasatmasıcraR

  Ubs.. snapchat i kiskanmis resmen. Olmamis. hic sevmedin

 • Profi-troll

  Istedigi kadar story mtory koysun. Snapchati sevmiyorum ama yüz tanima ve degistirme teknolojisi basit bir iş degil arkasinda epey emek var ondan dolayi saygim sonsuz. Cok eglendim zamaninda onunla

 • tn_tn_aksu

  Insta dan cok zekice bir hamle sadece resim mantigi gerilemeye baslamistiki snap ozelligi getirterek resim arti snap mantigini getirdi muazzamda oldu

 • atakaannn

  Snapchat i bitiremez mümkün değil instagram beceremez bu işi

 • püsüksevergillerden

  Ben hiç beğenmedim snapchatin film rulosundan foto seçme güncellemesinede sinir olmuştum.

 • KetçaplıBrokoli

  2 ayda 1 resim atan ben için pekte önemli değil ki snap de kullanmıyorum :D yinede bencen bir çok kişi için faydalı olacaktır, teşekkür ederim :)

 • SinirliBiber

  Hiç zevk almadığım bir platformdu instagram.
  Sanırım böyle devam.

 • Mazine

  Snap varken bunu kullanmam, boşuna özentilik yapmışlar

  • LastFarfann

   Benim gibi snap kullanmayan kisiler bunu kullanacaktır.
   Hayatta her zaman alternatiflere ihtiyaç var

  • matadoradam

   Bende snap kullanmıyorum ama denemek için kullandım instanın yeniliğini gayet hoş :D

 • Kamando

  Berbat oldu snapchatten özentiler ahahah kimse kullanmaz bence

  • LastFarfann

   Aynen ama işe yarayacak gibi çünkü kullanılmaya başlandı.
   Ben Snapchat kullanmıyorum ama bunu kullanırım mesela

  • Kamando

   Benim arkadaşlarımdan 3 kişi falan attı oda bu ne deneme bit iki tarzında anladım olmayanlar icin iyi

 • sürünendr

  Snapchat kullanmıyorum bunuda kullancağımı sanmam bana pek bişey ifade etmedi

 • ohayaa

  güzel olmuş fakat snap sadece bu özelliğe dayalı yani snap daha kalıcı ve orjinal :)

 • Melissaaa_

  Evet dün gördüm bayağı iyi olmuş. Snapchat hesabı açtığım gün bu güncelleme geldi birde şansa bak 😂

 • KY-Pars

  Beğenmedim. Bu konuda snapchat ile mücadele edebileceklerini düşünmüyorum.

 • myekin61

  Ben sevdim. Snapchat fazla zamanımı harcıyodu. Hemen alışılacak gibi duruyor

 • Somedhuhhu

  Snap varken bu kullanılmaz özentilik gibi olmuş😂 snap best💕

 • Teletabiyat

  yok bee o kadar da geniş bir şey değil ama bunlar geliştirir daha onu

 • ProqrammeR

  Güzel bir şeye benziyor. Snapchat saçmalığını yok etsin bencede ^^

 • mrspurple

  Snapchati bitirebilecegini dusunmuyorum ya ben. Ben nefret ettim

 • mor_insan

  Harika bir şey olmuş ayrıca kaybolması da çok guzel

 • Morukkkskdk

  Bu kadarda calinmaz be hiç sevmedim çokta tutacağını sanmıyorum

 • uçamayansuperman

  İnstagram snapchat'i kıskanmış sürekli snape benzemeye yönelik güncellemeler cıvığı çıktı

 • Ponchikk

  Resmen çalıntı yaaa! Snapchat özentisi çıktı instagram! Gözümden düştü...

 • gizemli_bayan

  O ustteki 3 isaret ne anlama geliyor

  • LastFarfann

   üç noktayı diyorsan , detayları gösteriyor

 • zeyland

  instagramın tek eksigi snapteki efektlerin olmaması şu an

 • GençErkek97

  dikkat etsinler kendi kendilerini bitirebilir bu proje. Kimse fotoğraf paylaşmaz

Yükleniyor...