Cep Telefonlarında iPhone Tercih Etmek İçin 5 Neden!

SporcuMan18013

Günümüzde telefon piyasasında en yaygın iki işletim sistemi mevcuttur ve bu iki işletim sisteminin de birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Kullanıcılar cep telefondan beklentilerine göre her iki işletim sisteminin de avantajlarını ve dezavantajlarını göz önüne alarak doğru tercihi yapmalıdır.

Bu paylaşımımda iPhone cep telefonlarının Android cep telefonlarına göre avantajlarından bahsedeceğim

  • Güvenlik: IOS cihazlarI, Android cihazlar gibi açık sisteme sahip değillerdir ve bu durumdan ötürü dış müdahalelere kapalıdır. IOS cihazlarda dosya aktarım dahi iTunes üzerinden gerçekleşir ve bu tip kapalı sistemlerin getirdiği en büyük avantaj bilinmeyen kaynaklardan veri almadığı için cihazı güvenli şekilde tutar böylece cihaza virüs girme olasılığı düşer.
Güvenlik
Güvenlik
  • Güncelleme Desteği: Apple, ürünlerine uzun yıllar hem işletim sistemi hem de güvenlik güncellemeleri sunar ve uzun güncelleme almak, cihazını daha güncel tutmak isteyenler için Android cep telefonlarına göre daha avantajlıdır.
Yazılım Güncellemesi
Yazılım Güncellemesi
  • Daha Optimize Çalışan Uygulamalar: IOS işletim sistemi sınırlı sayıda cep telefonunda kullanıldığından dolayı içerisindeki uygulamalar bütün cihazlarda ayrı ayrı optimize edilir ve bu da uygulamaların daha stabil çalışmasını sağlar. Kullanıcıların Instagram ve benzeri platformlara yüklediği videoların kalitesinin düşmemesinin arkasında yatan sebep budur.
iPhone Uygulama Çekmecesi
iPhone Uygulama Çekmecesi
  • Kaliteli Servis Ağı: Birçok kişinin de bildiği üzere Apple servisleri müşteriyi en az mağdur eden servislerdir. Müşteri memnuniyeti için cihazın alınmasının üzerinden oldukça fazla zaman geçmiş olsa dahi sıfır ürün değişimi dahi yaptıklarının canlı şahitlerinden birisiyim ve onarım seçeneklerinde de oldukça makuller.
Apple Servisleri
Apple Servisleri
  • İkinci El Piyasası: Apple ürünleri ülkemizde ikinci el piyasasında da oldukça ilgi gören ve satış fiyatı yönünden de çok az değer kaybeden ürünlerdir. Bu nedenle aldığı cep telefonunu bir süre sonra satmak ve cep telefonunu satarken değerini büyük ölçüde korumasını isteyenler için en mantıklı marka seçeneğidir.
2014 Yılında Çıkmış iPhone 6s Modeli
2014 Yılında Çıkmış iPhone 6s Modeli

İphone cihaz almayı düşünenler için hazırladığım bu bence umarım faydalı olmuştur.

Cep Telefonlarında iPhone Tercih Etmek İçin 5 Neden!
34 Görüş