Youtube'dan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Usemind
Ön not: Youtube kanalı nasıl açılır, adsense hesabı nasıl bağlanır gibi basit teknik konulardan ziyade para nasıl kazanılır ve diğer kanalların arasından nasıl sıyrılırsınız gibisinden yapmanız ve yapmamanız gereken püf noktalarına değineceğim.Teknik sorularınızı internetten aratarak öğrenebilirsiniz ki zaten kanal açmak iki üç tıklık basit işlemler. Zaten büyük ihtimal bu işi yapmayı düşünüyorsanız daha önceden bir kanal açmış bakmışsınızdır. Elimden geldiğince teknik dil kullanmayacağım ve bir ev hanımına anlatırmış gibi basit bir dille anlatacağım.
Cebinize girecek dolarlar
Cebinize girecek dolarlar

Özelden yardım ve fikir isteklerine kapalıyım. Lütfen sormak istediklerinizi bu bence altından sorun. Elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım ve benceyi okuyan diğer kullanıcılar da böylelikle faydalanır.

YouTube'dan Para Nasıl Kazanılır?

Öncelikle bir Gmail hesabı almanız ardından YouTube'ye girip kanal oluşturmanız gerekiyor. Ardından bir adsense hesabı açıyorsunuz. Para kazanma özelliğinin aktif olması için kanalınızın bazı şartlara uygun olması gerekiyor. Bunlar:

 • Kanalınızın son 12 ay içerisinde en az 4000 saatlik toplam izlenme süresine ulaşmış olması,
 • En az 1000 aboneye sahip olmak,
 • YouTube para kazanma politikalarının tümüne uymak,
 • Bağlı bir AdSense hesabına sahip olmak.
Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Öncelikle Youtube'da videonun tıklanma sayısına göre değil de gösterilen reklamların tıklanma sayısına göre para kazanıyorsunuz ama kategoriye göre farklılık göstermekle birlikte bir kanalın her 1000 izlenmede ortalama reklam tıklanma oranı bellidir. Ne kadar tıklanma olmuş ve bu tıklamalardan ne kadar dolar kazanmışsınız adsense hesabınıza yansır ve görürsünüz.

Neyse zaten bu tur bilgileri internetten kolaylıkla aratıp bulabilirsiniz. Gelelim asıl önemli konulara.

Ne tür videolar yüklemeliyim?

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Kategori seçimi çok önemli arkadaşlar. YouTube'un Türkiye'den reklam aldığı ilk donemler 12 farklı kategoriyle girdim. Kimi kategori hiç kazandırmıyorken, kimi kategori her 1000 izlenmeye 7 dolar veriyordu. Bu konuyu tam olarak anlayıp doğru kategori seçimi yapmanız için kendi deneyimlerimden yola çıkarak konuyu derinleştirdikçe derinleştireceğim.

Örneğin yabancı sitelerden indirdiğim ameliyat videolarıyla "Ameliyat Videoları" diye bir kanal açtım. Tabi bu kanalın izleyicisi de ya doktorlar olur ya da kendi ameliyatını korkuyla beklenen paronayak hastalar olur. Bu adamlar videoya pür dikkat kesilir ve genelde eğitimli kesimdir. Bu adamların yanlışlıkla veya bilinçli reklam tıklamasını beklemeyin. Zaten çok iyi izlenen ve çok prestijli bir kanal olmasına rağmen para kazandırmıyor diye kapamıştım. Sanırım ne dediğimi anladınız. Bizim hedef kitlemiz çocuklar veya ev hanımları olsun. Öyle ki arada sırada reklam tıklansın. Gerçi çocuklar çok cingözleşmiş de yine yüksek tıklanma oranı veriyorlar.

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Ben şu an yapıyor olsaydım ve cinsiyetim kadın olsaydı tatlı çeşitleri üzerine bir kanal acar dünya mutfaklarından tatlı, kek, vs. çeşitlerini evde yapar videoya alırdım. Yemek iyi kötü herkes yapıyor ve genelde yemekle ilgilenenler canından bezmiş profesyonel ev kadınları oluyor. Ayrıca yemek kanalları çok var. Pasta küçük ama yiyici sayısı fazla. Tatlı öyle değil. Genç kızlar da tatlı yapmaya çalışıyor ve izleyici kitlesi çok. Pasta büyük ve yiyici sayısı az. Eğer çekingen biriyseniz YouTuber'lar gibi boydan komple görünmenize gerek yok. Sadece elleriniz görünse yeter, zaten tatlıyı çekeceksiniz. Bir başka alternatifiniz de yabancı kanallarla iletişime geçip videolarını kullanma izni almak. Yabancılar genelde izin verirler. İzin aldıktan sonra videoyu Türkçeye çevirip ses ekleyebilirsiniz. Eğer yabancı kanal videolarını sisteme tanımlamışsa aynı videoyu yükleyemeyeceksiniz ama bunu asmak kolay.

Video edit yazılımlarıyla videoyla biraz oynayarak (kırpma, kesme, biçme, kontrastla falan oynama) güvenlik kontrolünden geçebilirsiniz ama bu konu biraz profesyonellik istediğinden bulaşmanızı tavsiye etmem. Yaptığınız ve yapacağınız hatalarla kanalınız uçabilir.

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Erkek olsaydım eğer ki zaten erkeğim katillerin biyografilerini konu alan videolar var. Bu videoların hazırlanmasında polis arşivlerinde ki görüntüler kullanıldığından kimse lisansını alamıyor ve hiçbir şekilde eslesen uyarısı vermiyor. Zaten lisans olarak creative commons yazar ve yeniden yüklenme izni vardır. Bu videolar Türkçeye çevrilirse ciddi anlamda para kazandırır çünkü uzun video olduğundan izleyici uzaktan izler ve ara reklam çıkarsa tembellik edip de kalkıp kapamaz. Tıklama dışında kapamazsa da hanenize para işler. Bu tur videoların Türkiye'de izlenmeme şansı yoktur çünkü nedense Türkler psikopatları seviyor. :)

Aynı şeyi kadınlarda yapabilir ama kadınlara böyle bir tavsiyede bulunamazdım. Yapmak isteyen ve çok hassas olmayanlar çaktırmadan yapabilir. Hassas olmaması önemli çünkü ister istemez katillerle içli dışlı olacaksınız. Psikolojiniz bozulabilir. Benim benzer bir durumdan bozulmuştu. Bu tür bir kanalın eğer tutarsa günlük ortalama kazancı 500 TL ile 2000 TL arasında değişir.

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Hem kadınların hem erkeklerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu videoları 10 dakikadan uzun tutmak. Uzun tutarsanız yedinci dakikaya ayrıca ara reklam koyarsınız.

Videolarınızı düzenlemek için amatörlerin iyi şekilde kullanabileceği bir video düzenleme yazılımı olan Camtasia Studio'yu kullanabilirsiniz.

Bu yazılımla videoyla istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Ses ekleme ses çıkarma, kesme, biçme falan derken yapmadığı şey yok ve arayüzü çok kullanışlı.

Aslında yazılım ücretli ama 30 günlük deneme suresi ücretsiz. 30 gün sonra ne yapacağım diye düşünmenize gerek yok. Bu yazılım her kaldırıp tekrar siteden indirildiğinde tekrar 30 günlük deneme veriyor ama ayni setuptan kurmayacaksınız. Yeni setup indireceksiniz. Bu güzelliği diğer yazılımlar yapmaz normalde. İnşallah bu hatalarını düzeltmemişlerdir. Düzeltmiş olsalar bile farklı alternatiflere yönelirsiniz.

Benzer uygulamalar telefonda da olabilir ama açıkçası telefon teknolojisiyle ilgili hiç bilgim yok. O yüzden konuya bilgisayar üzerinden giriyorum.

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

İki kategoriyi örnek verdim. Siz daha yaratıcı kategoriler düşünebilirsiniz. Sadece bilgilendirme amacıyla iki kategoriyi örnek olarak ele amaliydin. Bir başka örnekle; olmayan şeyleri yapıp ilk olmanız sizi bir numara yapar ve aramalarda hep ilk önerilen siz olursunuz. Mesela kendim zamanında YouTube'da ninni olmadığını fark etmiştim ve yüklemiştim. Sonra birçok taklidi çıktı ama YouTube her aramayı benim kanalıma yönlendiriyordu çünkü ilk ve en eskiydim. Ayni ninniyi 20 tekrar yapıp bir saatlik videolar haline getirmiştim. Anneler açıp uyutuyordu çocukları. 2012 yılında çocuğunuza ninni dinletmişseniz sizden 1-2 cent kazanmışımdır. :) Günlük 75 bin izlenme alıyordu ama aralara ahlaksızlık yapıp reklam koymuyordum çünkü bebek uyumuşken ara reklam uyandırır diye.

Ninniler anonim olduğundan kimse üzerine telif hakkı alamıyor. Anonim ninniler, bebek şarkıları vs. kaydedip yayınlayabilirsiniz ama cılkı çıktı. Bir sürü var o kanallardan.

Kategorileriniz güncellenme ihtiyacı olmayan kategoriler olursa eğer. Belli bir video sayısından sonra artık çalışmanıza gerek kalmaz ve ömrünüz boyunca emekli maaşı alır gibi para alırsınız. Ara sıra kanalım güncel imajı için birer tane video yüklersiniz hepsi bu.

Neler yapmalıyım ve neler yapmamalıyım?

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Öncelikle etiketler, başlık ve açıklama çok önemli. Etiket olarak 10 tane etiket girin yeterli. Sakin fazla ve alakasız etiket girmeyin. Örneğin, sütlaç tatlısına etiket gireceksiniz. Burada yapmanız gereken en doğru etiketleri oluşturmaktır. 7 tanesi sizin videonuzla ilgili diğer 3 tanesi ilgisiz olabilir.

Örnek etiket: "Sütlaç", "Tatlısı", "Sütlaç tatlısı", "Lezzetli tatlılar", "Pratik tatlılar", "Diyet tatlılar", "Tatlıcı Hasan Usta", "Tatlı dünyası".

Burada tatlıcı hasan ustayı "Niche kelime" dediğimiz kelime olarak kullandım. Örneğin en iyi tatlı ustası YouTube'da kim ise onun adı en çok arananlar listesinde olacaktır. Bu şekilde 3 tane etiketi hileli kullanabilirsiniz. Yapılan aramada diğer adam aransa bile siz ya ilk sayfada çıkacaksınız veya o kişinin videosu izlenirken yanda önerilenlerde olacaksınız. Videonuz tuttuktan sonra niche kelimeleri silebilirsiniz.

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Başlık atarken elinizden geldikçe üç kelime bilemedin dört kelimeden oluşan başlıklar seçin. Bu çok önemli ama! Sakin uzun uzun başlıklar girmeyin. Her kelimenin baş harfleri büyük diğer harfler küçük olsun. Yani baslık tamamıyla büyük harften oluşmasın.

Açıklama kısmında sakin tarif veya malzemeleri yazmayın. Tatlının çok lezzetli olduğunu anlatırken kurnazca açıklama girin ve çok aranan kelimeleri açıklamada sıkça kullanmaya özen gösterin.

Örneğin ben varikosel ameliyatı videosunun açıklamasında bir doktorun adını kullan mistim ve doktoru bu ameliyatın Türkiye'deki öncülerinden diye bahsetmiştim. O doktoru aratan direk benim videoya geliyordu. Webde doktorun sitesinin bile öncesinde benim kanal çıkıyordu. 😀

Yani açıklamaya çaktırmadan o çok aranan hasan usta kelimesini mutlaka yerleştirin.

Örnek: "Bu tatlıyı hasan usta çok iyi yapar" gibisinden. :)

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Videonun başında tüm her şeyi açık etmeyin. Videoyu öyle hazırlayın ki sonuna izlemek zorunda kalsın çünkü bir video 10 dakika ise ve tıklanma sayısı toplam izleme suresine bölünüp sonuç bir dakika çıkarsa sistem "Bu videoya giren izlemeden çıkıyor. Demek ki iyi video değil" diye tanımlayıp videonuzu aramalarda altlara alır.

Videonuzu WhatsApp gibi araçlarla dağıtıp videoya lütfen tıklar mısın diye kurnazlıklar sakın düşünmeyin. Sistem çok gelişmiş bir yapay zekayla çalışır ve kodlayıcıları dünyanın en iyi mühendisleri ve eski hackerlarıdır. Hele hele lütfen reklam tıklayın gibisinden dağıtmaya sakın çalışmayın anında hile yaptığınız algılanır ve kanal uçar. 😥

Eğer kendinizi Google'un mühendislerinden daha zeki olarak görmüyor veya hissetmiyorsanız sakın hile düşünmeyin.

Youtubedan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Videonuzu alakalı sitelerde yayınlamak yararınıza olacaktır. Veya ilgili Facebook gruplarında paylaşmak gibisinden yöntemler kullanabilirsiniz. Videonun ön sıralara çıkması ve izlenme alması için "Reddit" gibi sitelere link atabilirsiniz. 100 üzeri imleme sitesi var.

Not: Telefon klavyesiyle yazdığım için biraz yoruldum ve tekrar gözden geçirmeden direk postluyorum. Ufak tefek imla hataları olursa hoşgörün lütfen. Şu an için aklıma gelen bunlardı. Böyle bir pandemi ve ekonomik darboğazda kendimi bu paylaşımı yapmak zorunda hissettim. Emek verip girişenlerin cepleri dolar dolar inşallah.

Yazan: usemind

Youtube'dan Para Kazanmanın Püf Noktaları
25
40
Görüşünü yaz
25Kız Görüşü
40Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Gizli Üye
  Aklıma geldi de çocuklar ve gençler için çizgi film kanalı açsam az biraz değişiklik yapsam videolarda intro koysam veya siyah köşelik koysam telif yer miyim? izlenir miyim acaba güzel kalitede bir kanal olmasını istiyorum çocuklar ve gençlerin eskiden izledikleri çizgi filmleri falan koyarım
  Görüş hala geçerli mi?
  • Usemind

   Eskiden olurdu da şimdi çok zor. Kanalin para kazanma özelliği açılmadan incelemeye alıniyor.
   Korsan medya varsa para kazanma özelliğini açmaları sıkıntılı olabilir.
   Yanlız para kazanma ozelligini botlar mı aciyor yoksa manual kontrol mu bilmiyorum.
   Botlar açmıs olsa spammerler talan ederdi.
   Sen yine de bir araştır istersen.

  • Gizli Üye

   başka ne olabilir böyle kendini göstermeden youtuber olmak için

  • Usemind

   Aklıma gelirse yazarım. Kategori seçimi zaten basli basina düsunmek ve karar vermek gerektiriyor. Paylasimda aklimda olan iki kategoriyi paylastım.
   Birkaç saatte aklıma gelen kategoriler değildi ama.
   Sen de düsün biraz. Burdan fikir alısverişi yapariz.
   Yalniz kategorini burdan net anlatma. Okuyanlar aynısinı senden once yapmasın.

En İyi Kız Görüşü

 • Aydamira
  Kategorileriniz güncellenme ihtiyacı olmayan kategoriler olursa eğer. Belli bir video sayisindan sonra artık calismaniza gerek kalmaz ve omrunuz boyunca emekli maasi alir gibi para alirsiniz. Ara sıra kanalim guncel imaji icin birer tane video yuklersiniz hepsi bu.
  Anlamadım devamlı izlenen videolardan sürekli üçret mi alınıyor?
  Videoları çok kazandırıyor o zaman aynı videoyu kaç bir kere izliyoruz
  Görüş hala geçerli mi?
  • Usemind

   Günluk bir cihazdan bir videoya 3 reklam tiklanmasi kabul edilir ve yansir. Hergun her kanalda 3 yanlıs tıklama yapmayacagına göre her izlediginde adam kazanır. Yani bir kere guncelleme ihtiyaci olmayan ve her daim izlenebilecek videolarin tutsa ömur boyu kazandirır.
   Youtube videoları sarap gibidir. Eskidikçe değerlenir.
   Tabi gunceli arada takip etmek lazım. Onune gecenler olmasin diye.
   Örneğin bir yemek çeşidine sarmisak ekleyin yeniden yukleyin. Yanina sarmisakli diyin😀

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2439
 • Xlgn21
  Çok güzel bir bence olmuş ellerine sağlık keyifle okudum youtube kanalı açmak isteyenler için güzel bilgiler var
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • semxsem
  Emeğine sağlık hiç bir fikrim olmayan merak ettiğim konuyu zevkle okudum
 • KimimBenBurasıNeresi
  İlgilenenler için güzel bir bence olmuş eline emeğine sağlık🌼
  • Usemind

   Tesekkur ederim. İnsallah faydalı olur.

 • _Elyise
  Emeğine sağlık hemen açıyorum kanal 😂 Elyise ve KS ifşaları 🤣 senin kanalın neydi?
  • Usemind

   Ben 2014 yılinda biraktım. Aç valla. KS ifsaları tutar yeminle.😀

  • _Elyise

   🤣🤣🤣🤣🤣🤣✌🏼

 • Karamelaaaa
  Ellerine emeğine sağlık brom çok yararlı bilgiler paylaşmışsin ✌️
  • Usemind

   Teşekkur ederim. Sağol varol. Böyle bir dönemde paylasmak sart.

  • Aynenn öyle 🙂

 • Defount
  Zamanında başlayan bütün youtuberlar bot ile geldi bugünlere. Eğlenceli içerik olduktan sonra gerisi kolay.
  • Usemind

   Verdiğim bilgiler günümüze uygundu ama. Botlarla alakalı hiç yazmadım.

  • Defount

   Eskilerden bahsettim yazıyı okumadım. 2 milyon sub üstü hesabım var pek bakmadım.

  • Defount

   bu arada pewdiepie üstündeki eleman karısını öldürdü twitch yayıncısı koymak ne kadar mantıklı bilemedim.

 • Kültürel
  Gayet anlaşılır sade ve güzel bir bilgi olmuş. Emeğine sağlık. Bir de bu sektör var tercih edenler için gayet açıklayıcı olmuş. 👏🏻👏🏻
 • Melankolikpoll
  Gayet açık bir anlatımla bilgilendirici bir 'bence' olmuş. Emeğinize sağlık umarım faydalanan olur 🙏
  • Usemind

   Teşekkür ederim. İnşallah işlerine yarar.

 • bayankalem
  👏 böyle kaliteli sence'lerin devamı gelsin😊 İlgilenenler için gerçekten cok faydalı bir içerik olmuş. Emeğine sağlık.
  • Usemind

   Çok tesekkur ederim. Inşallah faydali olur.

 • ihtiyarolgun
  Elinden geldiğince rezillikler yapanların para kazandığı mecra
 • KırıKMerdane
  Tebrik ederim çok sade ve anlaşılır bir yazı eline sağlık
 • EmirAdakul
  Eline sağlık bir arakar denedim ama ekipmanım yetersizdi
  • Usemind

   Teşekkur ederim. Aslında bir telefon ve bir bilgisayar yeterli ama siz daha professional düşünmüşsünüz.

 • superpsikolog
  Güzelmiş, görüş ve bencelerimizi paylaşarak bile para kazanabiliriz demek.
  • Usemind

   Youtube'dan evet. Güzel videolar hazırlanirsa iyi kazandırır.

  • KAzanmaktan çok daha geniş bir kitleye ulaşımda yeterli olabilir.

  • Usemind

   Aslinda dediğiniz dogru. Eğer güzel çalışmalar hazırlarsak geniş kitlelere ulaşmanın bir yolu aslında.

 • emirh4n
  Kanal açıyorum ve hemen YouTuber oluyorum karşim 😂 sağol eline emeğine sağlık 👊🙂
 • rolyapamayanoyuncu9
  bir çırpıda okudum. çok akıcıydı. yazı için de anlatım için de teşekkürler.
  • Usemind

   Rica ederim. Ben de teşekkür ederim.

 • Prof_Langdon
  Eline sagkik ama ilgi alanoma girmiyir. Hos benimde bir kanalim var ama videom yok 😂😂😂
 • azelcan
  Çok iyi anlatmışsın. Bilgiler için teşekkürler. Yapmam ama nasılını öğrenmek iyi geldi. Sağolasın.
 • Managermann
  Youtube hakkında bilmediklerimizi ögrendik emegine saglık.
 • Eternal_Creed
  Merhaba.

  Başarılı bir yazı, teşekkürler.
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Dilers
  Güzel bir yazı olmuş teşekkürler
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Lunatix
  emek, sabır, zamanla ekipmanları geliştirmek, iyi bir diksiyon ve hitabet, içerik seçimi
 • _BaşBelası_
  Bilgiler için teşekkürler
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Blinding
  Emeğine sağlık.
 • Sine_
  En iyisi bot basın shshshs
 • postmodernpokemon
  Güzel içerik , teşekkürler.
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Zeynocmzz
  Ben de araştırdığım konuları işaret diliyle yayınlamak istiyorum
 • Neizliyonuzlannn
  Çok güzel bir bence olmuş ellerine sağlık keyifle okudum youtube kanalı açmak isteyenler için güzel bilgiler var
  • Usemind

   Teşekkür ederim🙏🙏

 • oamannuri0033
  Gayet anlaşılır sade ve güzel bir bilgi olmuş. Emeğine sağlık. Bir de bu sektör var tercih edenler için gayet açıklayıcı olmuş.
 • ToprakBey_
  Emeğine sağlık usta
 • Yagizzge
  Çok güzel bir anlatım olmuş ayrıca, hiç sıkılmadan okudum 🤭🤭👏👏
  • Usemind

   Teşekkür ederim. Begendiginize cok sevindim.

 • Quanna
  deniyim
 • Eziremsem
  güzel bence emeğine sağlık...
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Hellomango
  güzel çalışma için bilgiler için çok teşekkürler
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • cagınkaraman
  Güzel bir bilgi olmuş
 • SwordOfDemocles
  Güzel bir bence
 • staybehind2
  şu 3 senede çok şey değişicek ne gerek var
 • barısoz21
  Consept, disiplin, emek
 • biradetmehmet
  Öyle bir derdim yok umarım olmaz
 • Soyersoyer
  Hep istediğim detaylı cvplar var teşekkürler
  • Usemind

   Rica ederim. Ben de teşekkür ederım.

 • owlkitty
  Çok bilgilendirici. Teşekkürler.
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • NeyyMıstafamNeyy
  Bilgiler için teşekkür ederim
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • CoktaNickimdee
  Para kazanmak bu kadar kolay olmamali ya
  • Usemind

   Kolay değil. Sosyal hayatini feda ediyorsun😀

 • Monaroza87
  Cok guzel.. Tesekkur ederiz🙏
  • Usemind

   Rica ederim. Ben de teşekkur ederim. Begendiginize sevindim.

 • AtLaS_006
  Bana uzak bu şeyler
 • Sifir000
  Good
 • Auxerre
  Eline sağlık Bence yazsaymışım keşke :)
 • Nazerincancan
  Ben utanırdım açıkçası
 • Kimper
  bence azimli olmak onemli
 • buhesapbulunmamalı
  çağın mesleği sayılır bu youtube
 • Ahmettcan4545
  GuZel bence olmuş eline sağlık
 • cenkvurucu
  Ne tür videolar yüklemeliyim?
  • Usemind

   Uygun bir kategori ve bildiğiniz konularda iyi düşünüp karar vermelisiniz.

 • bulut3478
  güzel çalışma teşekkürler.
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Gizli Üye
  Önerileriniz sonucu iki kanaldaki gelir durumu şöyle oldu.

  1. kanal montaj kanalı: (4 aylık) (8.700 abone) Günlük 17.000 izlenme 70 tl getiriyor.
  2. kanal eğitim kanalı: (2 aylık) (1.400 abone) Günlük 2.000 izlenme 25 tl getiriyor.

  Tavsiyeler için teşekkürler.
  • Usemind

   Eski durumu neydi öğrenmemde bir sakinca yoksa paylaşabilir misiniz?

  • Gizli Üye

   Analytics verileri şöyle diyor. Ben de ilk kez öğreniyorum.
   İlk kanalda Mayıs ayında 400.000 izlenme ve 3.100 abone gelmiş. Bgbg 3 lira.
   Haziran ayında şu ana kadar 260.000 izlenme 1.800 abone gelmiş. Bgbg 4,1 lira.

   İkinci kanalın 25 Mayıs'ta para kazanması açıldı. İzlenmeler hala düşük olsa da 1.000 izlenme 8 tl idi 12 tl'ye yükselmiş.

  • Usemind

   Çok sevindim. Yazdıklarımın pandemi döneminde işe yaraması beni mutlu etti.

 • Gizli Üye
  Güzel bir çalışma olmuş takibe aldım xd
 • Gizli Üye
  Güzel paylaşım eline sağlık...
  • Usemind

   Rica ederım. Ben de tesekkur ederim.

 • Gizli Üye
  SS aldım hepsini
 • Gizli Üye
  Gay taklidi videoları yapmak
 • Gizli Üye
  Şu aralar zor sanki bu
 • Gizli Üye
  hersey para olmus
 • Gizli Üye
  Şu anlık uzağım.
 • Daha Fazla (3)
YÜKLENİYOR...