Evde İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

Youtube Yayıncısı, Teknoloji / Dijital Dünya

Evde sermayesiz biçimde internetten para kazanmak mümkün mü? Elbette bunları uygulayarak zengin olmak mümkün değilse de kim bir ek gelire hayır diyebilir ki? Uzun yıllardır internet üzerinden çeşitli yol ve yöntemlerle ek gelir elde eden biri olarak bunun mümkün olduğunu belirteyim.

İnternetten sermayesiz para kazanma yolları ikiye ayrılır. Bunlardan biri az emek ile az para kazandıranlar diğeri ise çok emek ile orta ve iyi düzeyde para kazandıranlardır. Şimdi bunlardan bazılarını inceleyelim.

AZ EMEK İLE AZ KAZANDIRAN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

Az emek ile internetten para kazanma yolları
Az emek ile internetten para kazanma yolları

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Çeşitli pazar araştırma şirketleri, ürün ya da hizmet markaları veya geliştiriciler hem kullanıcı hem de müşteri bağlılığı edinebilmek için, geliştirdikleri mobil uygulamalar ve web siteler üzerinden insanlara para öderler. Bunlar genelde periyodik olarak birkaç basit görev sunarlar karşılığında da cüzzi bir miktar ödeme yaparlar. Bazıları gizli müşteri görevleri verirken, bazıları sadece oyun oynamanızı ya da soruları cevaplamanızı ister. Maalesef aralarında scam olanlar çoğunluktadır.


"Scam olmak" ne demek?

Bir platformun ödeme yapamaz hale gelmesidir. Maalesef çoğu mobil uygulama ya da internet sitesi, yola iyi niyetle çıksa bile gerek hesap hatasından, gerek maliyetlerin yükselmesinden ödeme yapamaz konuma gelir. Tabi hepsi de iyi niyetli değildir. Bazıları başta kullanıcı çekebilmek adına ödeme yapar. Kullanıcı sayıları belli bir aşamaya gelince de ödeme yapmayı keser.


Uygulamanın ya da sitenin Scam olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir uygulamanın scam olup olmadığı, Google’da ve Youtube’da “.... uygulaması ödeme kanıtı” ya da “... uygulaması scam” kelimeleri aratılarak çıkan güncel sonuçlardan öğrenilebilir.


İşte test edip onayladığım ödeme kanıtlı mobil uygulamalar ve internet siteleri

ÇOK EMEK İLE ORTA VE İYİ DÜZEY KAZANDIRAN İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

Çok emek ile internetten para kazanma yolları
Çok emek ile internetten para kazanma yolları

Affiliate Marketing ( Satış Ortaklığı) ile internetten para kazanma

Markaların internet ağındaki ürün ya da hizmetlerini, internet üzerinden pazarlamak ve gerçekleşen satışlar üzerinden komisyon kazanmaktır. Ülkemizde pek itibar görmese de dünya çapında internetten satışların üçte biri, affiliate marketing ile gerçekleştirilmektedir. Satış ortaklığı ile para kazanmak isteyen bağımsız dijital pazarlamacılar, markaların kendi oluşturduğu veya çeşitli markalar ile kullanıcıları bir araya getiren platformlara - internet sitelerine (üye olurlar) katılırlar. Bu platformlara üye olurken aktif bir web site ya da sosyal medya hesabına sahip olmak önemlidir. Aksi halde başvuru kabul görmez. İşin inceliklerini kavrayan ve yüksek komisyonlu ürünleri pazarlama konusunda uzmanlaşan çok sayıda insan, sadece bu işi yaparak geçimini sağlamaktadır.

Affiliate marketing platformları eğitimlerini içeren oynatma listesi için aşağıdaki görsele tıklayın.

Evde İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları
Affiliate Marketing

SEO uyumlu makale yazarlığı ile internetten para kazanma

Bill Gates uzun yıllar önce, internet devriminin başlarında “content is king” yani “içerik kraldır” demişti. Bu sözün önemini içinde bulunduğumuz dijital çağda çok daha iyi anlıyoruz. İçerik; arama motoru optimizasyonu, dijital pazarlama, kurumsal iletişim, halkla ilişkiler, marka bilinirliği vb. pek çok önemli alanda hammadde konumunda. Hal böyle olunca da markalar ürün ya da hizmetleri için sürekli olarak içerik üretmek zorunda. Bu noktada ya ajanslardan ya da bağımsız çalışanlardan (freelancer) destek alıyorlar. Eğer kaleminize güveniyorsanız, seo uyumlu makale yazmayı öğrenip bu işe başlayabilir ve webmaster forumlarından ya da ilan sitelerinden müşteri bulabilirsiniz.

A’dan Z’ye SEO uyumlu makale yazarlığı eğitimi aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
(Not: Fon müziği rahatsız ederse alt yazıları açabilirsiniz.)

İnternet sitesi açarak para kazanma

İnternet sitesi açarak para kazanmak hızlı ve kolay bir yol olmasa da risksiz ve temizdir. Blog platformları üzerinden ücretsiz site oluşturulabileceği gibi ufak bir bütçeyle daha profesyonel bir web sitesi kurabilmek de mümkündür. Bu noktada ücretsiz, dünya çapında kabul görmüş, kurulumu - kullanımı kolay, ücretsiz eklentiler ile yine kolayca geliştirilebilen bir Wordpress altyapısı kullanmak gerekir. Wordpress için Linux tabanlı ve bu altyapıya sahip siteler için özel olarak optimize edilmiş teknik özelliklere sahip “wordpress hosting” kiralamak gerekir. Alan adı seçerken de sitenizin içerik türüne göre genel, kapsayıcı ya da niche, spesifik, dar bir alana hitap eden bir isim seçmelisiniz. Bunları tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken periyodik biçimde içerik üretmek ve bu düzeni asla bozmamak. Sitenizin organik trafiği artmaya başladıktan sonra Adsense’e başvurup reklamlardan, affiliate marketing platformlarından, sitenizde tanıtım makalesi yayınlamak isteyenlerden ve dilerseniz ürün satışından para kazanabilirsiniz.

İnternet sitesi açarak para kazanma hakkında temel bilgiler;

Youtube’dan Para Kazanma

Affiliate ile

Youtube’da kanalınızı açtıktan kısa bir süre sonra da para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yukarıda size anlattığım affiliate platformlarından birine katılmak ve ürün hakkında bir inceleme videosu çekip satış linkini video açıklamasına eklemek. Bunu başaran var mı? Elbette! Bir abonem henüz reklamlardan para kazanamazken videomu izleyip satış ortaklığı sistemine kaydoldu ve bir müzik aleti hakkında içerik üreterek video açıklamasına eklediği link üzerinden gerçekleşen satışlardan iyi kazanç elde etti.

Reklamlardan

Diğer yöntem ise son bir yılda 1000 abone ve 4000 saat izlenme barajını geçmek ve reklamlardan para kazanmak. Youtube’da reklam gelirini arttırmak için uzun süreli ve görüntülenme süresi yüksek videolar yayınlamak önemli.

Sponsorlardan

Kanalınız tanındıkça ve abone sayınız arttıkça markalar ürün ya da hizmet tanıtımları için size başvurmaya başlarlar. Eğer çizginizi bozmazsanız, kaliteli ve saygın içerikler üretirseniz, kötü marka ve ürünlerin tanıtımını reddederseniz zamanla daha büyük markalardan daha yüksek meblağlı teklifler almaya başlarsınız. Aşağıdaki videoda henüz sponsorlu içeriğim yokken bundan bahsetmiştim sonrasında prodüksiyon programları geliştiricisi Movavi gibi pek çok global ve ünlü marka ile sponsorlu içerik anlaşmaları yaptım.

Youtube’a başlarken ihtiyacınız olacak en önemli şey kesinlikle bilgidir. Bu bilgiyi edinmek yıllarınıza mal olabilir ya da yıllarını vererek tecrübe kazanmış bir Youtube içerik üreticisinden ücret karşılığı danışmanlık alarak zamanı hızla ileri sarabilirsiniz. Açıkçası şimdiki aklım olsaydı ben de en başta böyle yapardım.

Makaleyi beğendiyseniz ve daha fazla makale yazmamı istiyorsanız beğenmeyi ve KS Profilimi takip etmeyi ihmal etmeyin :)

Evde İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları
32
60
Görüşünü yaz
32Kız Görüşü
60Erkek Görüşü
İleri Excel Eğitmeni, Web Tasarım
 • Bir çok soruya net ve doğru cevap olmuş. İnternet üzerinde nasıl para kazanılır imkansız ve çok güvenilir gelmez ama sizin videolarınızda bunun olabileceğini ve güvenini veriyor. Verdiğiniz ip uçları önemli detaylardan, teşekkürler.

  Sevdim 7 Kişi
  Yorumla

En İyi Kız Görüşü

 • neo-ist

  Şurda gördüğüm en faydalı bencelerden biri. İnternette bu konudaki bilgi kirliliğinden kurtulmuş olduk. Çok güzel özetlemişsiniz. Seo uyumlu makale yazarlığı cazip geldi. Umarım zamanla başarabilirim. Emeğinize teşekkürler.

  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
  • burakorkii

   Yalnız internette aynı maddelerden oluşan sayısız içerik var ve her başlığı aynı

  • neo-ist

   Bu kadar net ve ayrıntılı yazılmış. Emeğe haksızlık ediyorsun bence.

  • burakorkii

   Haksızlık etmiyorum hatta daha ayrıntılı olanları var. Sadece abartmış olmanıza anlam veremediğim için yorumda bulundum :d

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • Bitinya

  Bu sitede en çok sorulan sorulardan birisiydi intenetten para kazanma yolları çok faydalı bir bence olmuş mutlaka herkezin okuması gerektigini düşünüyorum emeğinize ellerinize saglık

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3059
 • iSLaNDBaZaR

  Bu ara ben oldukça iyi para harcıyorum seo içerikli makalelere ve seo paketlerine elimden geldiğince de kendim yapıyorum. Hatta seo ile uğraşan ya da makale yaza bilen varsa ulaşsın bana satım ala bilirim

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • napopis

  Harika, çok faydalı bir içerik. Muhtemelen herhangi birine başvurmayacağım ama ne olur ne olmaz aklımın bir köşesinde bulunan bir bilgi olsun bu, belki kullanırım ya da başka birine öneririm. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Mi_la

  korunmadan sonra herhalde birçok kişi evinde çalışacak mantıklı bence ben bilgisayardan internetten çok fazla anlamıyorum ama gerçekten bu işi kavranlar yapabilir güzel yani

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • cinar922

  Evden çalışmalar arttıkça bu konuda cazip gelmeye başladı aradığım içeriklerden biriydi teşekkürler hocam.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Dilekde

  Cok güzrl bir konu sizi dinlemek isterim kıza ve basit şekilde anlatır iseniz mutlaka dinlerim teşekkürler

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Kimikio

  Emeğinize sağlık! Listede geçen seçeneklerden iki tanesini denedim. Editörlük yapmaya freelance olarak hâlâ devam ediyorum.

  Bunun dışında internet siteleri de açtım. Daha önce konuya ilişkin bir bilgim yoktu. Domain, host vb. en basit kavramlar bile bana oldukça uzak kavramlardı. Araştırdım ve blog, e-ticaret siteleri kurdum. Sürdürülebilir değildi çünkü sonraya değil sadece merakımı gidermeye yönelik olarak kurulum aşamasına odaklanmıştım.

  Kısacası internet üzerinden bir iş girişimi düşünenler varsa, nasıl yaparım diye düşünmesin. İçinizdeki merak ve azim sizi hedefinize ulaştırma noktasında yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • aMMeister

  SEO bilgisi olan aç kalmaz. Son zamanlarda eve kapanan ve çalışamaz hale gelen milyonlarca insan için ilaç gibi
  bir yazı olmuş. Hem de SEO uyumlu bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık. :)

  Yorumla
 • Asirrss

  Guzel sunum elinize saglik fakat bunlar zaten uzun zamadir bilinen uygulamalar bu bilgiler edinilebilir

  Katılmıyorum 1 Kişi
  Yorumla
 • Sarışınpapatya07

  Bilgiler harikaydı teşekkürler 🙏 edindigim bilgilerle belki internetten para kazanmak için ilk adımı atabilirim🙂

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • benbendeğilimartık

  Akılda durabilecek kadar mükemmel bilgiler, teşekkür ederim emeğine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • birtakımboşişler

  tesekkürler, ama hic ugrasacagimi sanmiyorum.. zaten genel olarak sanssiz bir insanimdir kesin bir seylee ters gider:)

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • ᴍᴀʀɢiᴛ

  Kafayı çalıştırsak aslında çok para var internette ancak bende kafa yok işte ilgilenmek gerek uğraşmıyoruz.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • coiffeurcan

  Uğraşmayı sevenler için güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler ✂️

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • synbrk

  Çok güzel bir anlatım olmuş ellerine emeğine sağlık serdar abi

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • AdanaLiii_ks

  Zor ihtimaller ben inanmıyorum yok internetten para kazanma yok bilmem ne boş işler

  Katılmıyorum 1 Kişi
  Yorumla
 • RealMichaelScofield

  Teşekkür ederim Kardeşim. Müsait zamanımda hepsini uygulayacağım. Senin sayende insanlar, karantinadayken üç-beş kuruş kazanabilir! 😎

  Yorumla
 • asil39

  İşim gücüm var çok Şükür. Allah işsiz olan kardeşlerime de helalinden kazanacak rızık ve iş imkanı versin İnşallah

  Yorumla
 • Escape01

  bunları yaparak evet kazanılabilir yanlız bunları yapamayan arkadaşlarımız var bunlar içinde şu an evden hizmet verebileceğimiz müşteri hizmetleri işini düşünüyorum

  Yorumla
 • OfsaytKazım

  Genel itibari ile boş bir olay. O zaman herkes bunları yapsın, dışarıda insan, şirketlerde çalışan kalmasın. bir işin de suyunu çıkarmayın.

  Katılmıyorum 1 Kişi
  Yorumla
 • Cesurcocuk0650

  Serdar sezer boşuna reklam yapıyor. Üye olduğum sitede hiç para yok inanmayın. 😠😠😠😠😠😠😠😠😠

  Katılmıyorum 1 Kişi
  Yorumla
  • Serdar Sezer

   Tanıttıklarımdan hangi platform ödeme yapmadı? Siteyi ve kullanıcı adını belirt araştırayım. Cevap bekliyorum.

  • Cesurcocuk0650

   Wowapp sitesi

  • Serdar Sezer

   Wowapp en sorunsuz ödeme yapan mobil uygulamadır. Daha geçen para çektim. Dekontu paylaşabilirim. WowApp'da kazanç ertesi gün yansır. Sorun bazen uygulamada değil kullanıcıdadır. Muhtemelen sen genç bir kardeşimsin. Sizin kuşak emek sarfetmeden, beklemeden, sabretmeden kazanç sağlama peşinde. Ne dijital ortamda ne de gerçek hayatta böyle bir dünya yok.

 • Daha Fazla (69)
YÜKLENİYOR...