5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Merhaba KScanlar! Bugün sizlerle beraber 5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı nasıl olur onu anlatacağım. Başlayalım..

1 - Antivirüs kullanımı!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Eğer Windows tabanlı bir işletim sistemi kullanıyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta antivirüs programlarıdır. İnternette indirme yaptığınız; video, görsel, döküman, arşiv vb. çoğu dosyanın içerisinde virüs taşıyabilme potansiyelinin olduğunu unutmayalım. Antivirüs programları, bu virüslerin bilgisayarımıza zarar vermesini önleyerek bilgisayarımız için tam olarak bir can kurtaran görevi görüyor.

2- Hesap şifreleriniz!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Eğer tüm hesaplarınıza unutmamak için tek bir şifre kullanıyorsanız hacker'lar için çantada keklik durumundasınız demektir. Siber güvenlik uzmanlarına göre, sosyal medya hesaplarınızın her 3 ayda bir farklı farklı kompleks yapıda değiştirmelisiniz. Bu şekilde sizin tek bir hesabınıza erişen (şifrenizi kıran) bir kullanıcı diğer hesaplarınıza erişim sağlayamayacaktır ve sizin hesabı kurtarmanız daha kolay bir hale gelecektir.

3- Gelen E-Postalar!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Gelen her mail'deki linklere tıklıyor musunuz? O zaman çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Çünkü sizin güvenerek açtığınız ''x'' şirketinin mail'i aslında ''x'' şirketinin sahte bir mail adresi olabilir. Bastığınız bu linkler, sizin bilgisayarınıza virüs bulaştırmakla kalmayıp, hesabınızın güvenlik zafiyeti oluşturmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden kesin emin olmadan mail'inize gelen hiçbir linke basmamanızı tavsiye ediyorum.

4- İnternetten alışveriş!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

İnternet dünyasında belki de dikkat edilmesi gereken en büyük noktalardan birisi alışveriş yaptığımız sitenin güvenilir olmasıdır. Bir ürün sipariş ederken kredi kartı bilgilerinizi ve istenilen daha bir çok bilgiyi vermek zorundasınızdır. Dolayısıyla bu bilgilerin doğru kimselerin eline geçtiğini bilmekte hayati önem arz ediyor. Bu yüzden alım satım yapacağınız web sitenin https: ile başlaması gerekmektedir. Yalnızca http: ile başlayan sitelerden alışveriş yapmamalıyız. Ayrıca o sondaki ''S'' harfi ''secure'' yani güvenli manasına gelmekte.

5- Sanal arkadaşlıklar!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Sanal mecrada tanıştığınız dostlar, dostluklar her zaman söyledikleri kişi olmayabilirler. Hatta böyle bir kişi bile olmayabilir. O yüzden sosyal medyada, internet aleminde en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi doğrudan kimseyle kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızdır.

Esen Kalın :)

#ƛƬMƛƇƛ
#ƛƬMƛƇƛ
5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!
3
10
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • Hiypnos

  Özellikle de bizim kendi özel bilgilerimizi sakladığımiz gibi diğer insanlarin da bunu yapabileceğini hatta kötü bir amaç için kullanabilecegini unutmayip, her konuda herkese dikkatli olmak gerekiyor. E mail yani sıra müzik indirirken de bilindik, işinin iyisi olan siteleri tercih etmemiz gerekiyor.

  Görüş hala geçerli mi?
 • Hepsi işe yarar eline sağlık

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

18
 • fangoria

  Panda Antivirüsten memnunum ama en iyisi kaspersky bence

  • eset nod32 antivirüs kullanıyorum şahsen. kaspersky'da tabii ki kullanılabilir gayet güzel.

   görüşünüz için teşekkürler :)

  • fangoria

   rica eerim bilgilendirici paylaşım için de teşekkür ederim

 • Valla laptop bozulursa ya da format atarsam tüm şifreler gidecek unuttum çünkü.

 • Her linki acmayin.

 • Cokyorgunum

  Güzel bence

 • Teşekkürler

 • kesinİzmirlee

  Güzel paylaşım teşekkürler..

 • 013380

  Ne güzel bir paylaşım eline sağlık

 • TÜRKVOD

  Güzel faydalı bilgiler teşekkürler

 • selman_kingof

  Antivirüsler çok pahalandı

Yükleniyor...