5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

ƛƬMƛƇƛ

Merhaba KScanlar! Bugün sizlerle beraber 5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı nasıl olur onu anlatacağım. Başlayalım..

1 - Antivirüs kullanımı!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Eğer Windows tabanlı bir işletim sistemi kullanıyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta antivirüs programlarıdır. İnternette indirme yaptığınız; video, görsel, döküman, arşiv vb. çoğu dosyanın içerisinde virüs taşıyabilme potansiyelinin olduğunu unutmayalım. Antivirüs programları, bu virüslerin bilgisayarımıza zarar vermesini önleyerek bilgisayarımız için tam olarak bir can kurtaran görevi görüyor.

2- Hesap şifreleriniz!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Eğer tüm hesaplarınıza unutmamak için tek bir şifre kullanıyorsanız hacker'lar için çantada keklik durumundasınız demektir. Siber güvenlik uzmanlarına göre, sosyal medya hesaplarınızın her 3 ayda bir farklı farklı kompleks yapıda değiştirmelisiniz. Bu şekilde sizin tek bir hesabınıza erişen (şifrenizi kıran) bir kullanıcı diğer hesaplarınıza erişim sağlayamayacaktır ve sizin hesabı kurtarmanız daha kolay bir hale gelecektir.

3- Gelen E-Postalar!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Gelen her mail'deki linklere tıklıyor musunuz? O zaman çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Çünkü sizin güvenerek açtığınız ''x'' şirketinin mail'i aslında ''x'' şirketinin sahte bir mail adresi olabilir. Bastığınız bu linkler, sizin bilgisayarınıza virüs bulaştırmakla kalmayıp, hesabınızın güvenlik zafiyeti oluşturmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden kesin emin olmadan mail'inize gelen hiçbir linke basmamanızı tavsiye ediyorum.

4- İnternetten alışveriş!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

İnternet dünyasında belki de dikkat edilmesi gereken en büyük noktalardan birisi alışveriş yaptığımız sitenin güvenilir olmasıdır. Bir ürün sipariş ederken kredi kartı bilgilerinizi ve istenilen daha bir çok bilgiyi vermek zorundasınızdır. Dolayısıyla bu bilgilerin doğru kimselerin eline geçtiğini bilmekte hayati önem arz ediyor. Bu yüzden alım satım yapacağınız web sitenin https: ile başlaması gerekmektedir. Yalnızca http: ile başlayan sitelerden alışveriş yapmamalıyız. Ayrıca o sondaki ''S'' harfi ''secure'' yani güvenli manasına gelmekte.

5- Sanal arkadaşlıklar!

5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!

Sanal mecrada tanıştığınız dostlar, dostluklar her zaman söyledikleri kişi olmayabilirler. Hatta böyle bir kişi bile olmayabilir. O yüzden sosyal medyada, internet aleminde en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi doğrudan kimseyle kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızdır.

Esen Kalın :)

#ƛƬMƛƇƛ
#ƛƬMƛƇƛ
5 Maddede Güvenli İnternet Kullanımı!
3
10
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Kız Görüşleri

 • Hiypnos
  Özellikle de bizim kendi özel bilgilerimizi sakladığımiz gibi diğer insanlarin da bunu yapabileceğini hatta kötü bir amaç için kullanabilecegini unutmayip, her konuda herkese dikkatli olmak gerekiyor. E mail yani sıra müzik indirirken de bilindik, işinin iyisi olan siteleri tercih etmemiz gerekiyor.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Hepsi işe yarar eline sağlık
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Eline sağlık lisanslı antivirüs şart gadası
  Görüş hala geçerli mi?
 • senkimsiniz26
  Çok güzel olmuş yahu
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

18
 • Panda Antivirüsten memnunum ama en iyisi kaspersky bence
  • ƛƬMƛƇƛ

   eset nod32 antivirüs kullanıyorum şahsen. kaspersky'da tabii ki kullanılabilir gayet güzel.

   görüşünüz için teşekkürler :)

  • fangoria

   rica eerim bilgilendirici paylaşım için de teşekkür ederim

 • greenprofessor
  Valla laptop bozulursa ya da format atarsam tüm şifreler gidecek unuttum çünkü.
 • Duygularımıaldırdım
  Her linki acmayin.
 • Cokyorgunum
  Güzel bence
 • kesinİzmirlee
  Güzel paylaşım teşekkürler..
 • 013380
  Ne güzel bir paylaşım eline sağlık
 • Teşekkürler
 • TÜRKVOD
  Güzel faydalı bilgiler teşekkürler
 • Antivirüsler çok pahalandı
YÜKLENİYOR...