Dead By Daylight Mobile ve Nintendo Switch'e Geliyor!

Dead By Daylight Mobile ve Nintendo Switch'e Geliyor!


Dead by Daylight, 2016 yılında PC’de piyasaya çıkan, bir sonraki yıl Xbox One ve PlayStation 4’e giden ve bu sonbaharda Nintendo Switch’e çıkacak olan Behavior Interactive tarafından geliştirilen benzersiz bir çok oyunculu hayatta kalma korku oyunudur. İlk PC sürümünden bu yana, gergin ve stratejik oynanışı sayesinde devasa bir takip topladı; dört oyuncunun, seviyeden kaçmak için belirli bir görevi yerine getirmesi gereken hayatta kalanların rolünü üstlendiği ve beşinci bir oyuncunun rolünü üstlendiği bu kurtulanları kaçmadan önce yakalamaya çalışan katil psikopat.


Dead by Daylight sahnesini çok yakından takip ederseniz, birkaç hafta önce oyunun mobil versiyonunun yanlışlıkla sızdırıldığını ve devam eden yapımın videolarının çevrimiçi olarak yayınlandığını biliyor olabilirsiniz. Belki de bunun yüzünden ya da yine de planlandığı için, geçen Cuma günü, Dead By Daylight 3. yıl dönümünü kutlayan ve önümüzdeki 4. yıl için planlarını hazırlayan bir canlı akış sırasında, oyunun mobil versiyonunun gelişme aşamasında olduğunu resmen açıkladı. İlk duyuruyu, canlı yayın videosundaki yaklaşık 54:35 işaretiyle duyabilirsiniz ve bu yıl ayrıca, yaklaşık 3 dakikalık bir noktada 4 geliştirici günlük videoda konuşurlar. Oyunla etkileşimin çok farklı bir yolu, fakat özünde aynı deneyim.


Dead By Daylight Mobile ve Nintendo Switch'e Geliyor!

Dead by Daylight'a özellikle aşina olmayan bir mobil oyuncuysanız ancak oyunun konsepti çok tanıdık geliyorsa, bunun sebebi, Behavior Interactive'in, resmi olarak onaylanmış bir mobil klonu olan veya neredeyse daha az olan Identity V'i serbest bırakmak için NetEase ile ortaklık kurması olabilir.

Dead By Daylight'ta Freddy Krueger, Michael Myers, Leatherface ve yakında Scream filmlerinden Ghostface gibi korku simgeleri oyunda oynanabilir katiller. Ayrıca oyuncu kadrosunda birçok ünlü kurtulan vardır, genellikle Cadılar Bayramı'ndan Laurie veya Elm Sokağındaki Kabusu'ndan Quentin Smith'ten çeşitli korku serilerinden gelenler vardır. Ayrıca Left 4 Dead'den Bill ve Evil Dead serisinden Ash gibi kurtulan birkaç özel karakter var. Her şey oldukça harika ve bu, orijinal katillerin ve kurtulanların harika bir yıldız akımının tepesinde.


Dead By Daylight, video oyun dünyasında, farklı bir tarz ile karşımıza çıktı. Ardından ona benzer bir çok oyunlar sunuldu fakat hiçbiri Dead By Daylight kadar başarılı olamadı. Pc ve konsol sürümlerinde, inanılmaz bir başarıya imza atan firma, Dead By Daylight'ı giderek geliştireceklerini söylediler. Özellikle, Nintendo Switch'i unutmamaları da mükemmel bir haber oldu. İster evde ister yolda ol, her yerde oyna sloganıyla Death by Daylight'a farklı bir yere getirecektir.

Dead By Daylight'ın damga vuran yeni bölümleri ise oyunu daha da öteye taşıdı! Onlardan bir kaçı;

Ghost Face, bu ay içerisinde çıkacak olan yeni indirilebilir bir seçenektir.

Nintendo Switch'e ne zaman çıkacak?


Nintendo Switch'e sahip olanlar çok fazla beklemeyecekler! Sonbahar'da çıkması bekleniyor. Online oynamak için Nintendo Online üyeliğine sahip olmanız gerektiğini de unutmayın! İster yolda ister evde olun, her yerden oyunu oynayabilirsiniz!

Dead By Daylight Mobile ve Nintendo Switch'e Geliyor!
Dead By Daylight Mobile ve Nintendo Switch'e Geliyor!
3
9
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Erronblack41

  Ps plus ücretsiz vermişti online oynancak iyi bir oyun ama swich de nasıl olur bilmem

En İyi Kız Görüşü

 • KaraAyna

  Güzel bir bence Gerçekten

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

28
 • Adam34gs

  Güzelmiş keşke bizim teldede olsa
  (Arabamı mahvetmişler 😡)

 • ʜᴀssᴇᴄᴛᴏʀ

  Dead By Daylight & Identity V
  Oynadım ama oynarken tedirgin oluyor insan. d

 • Mustkk

  Çok sevdiğim oyun. 13th friday ve bu oyunun hayranıyım. Telefona gelmesi mutlu etti

 • velentino

  Pazar günü e3 oyun tanıtımı vardı. Xbox one güzel oyunlari geliyor. Paylaşım teşekkürler

 • CærMeN

  Bir oyun sever olarak takipteyim, çok sağol...

 • Lexoqe

  Rank 5 olunca sevindim 😀

  • BloodyGamer

   Zorlaşıyor oyun ya rank yükselince, paso Nurse seçiyorlar.

  • Lexoqe

   Nurse ile takım oyunu şart. :)

  • BloodyGamer

   Takım bazen kötü oldu mu zaten işe yaramıypr, bir de harita önemli. Nurse hastane bölümünde vasıfsız kalıyor mesela, ayarlamak lazım.

 • Zeyneperener

  Güzelmiş ya

 • MagRipOgLu

  Güzel oyun bu 👍🏼

 • yuuriboykaa

  efsane bir oyun

 • Boblesweger

  Efsanedir a

Yükleniyor...