Oyun Dünyasın Ele Avuca Sığmaz Çocuğu Nathan Drake Ve Uncharted Serisi

Bu oyunu oynarken kendinizi bir Hollywood filminin içinde bulacaksınız. Peşinize düşüp sizi yolunuzdan alıkoymak isteyen düşmanlar, kayıp adalar, hazineler, aşk ve ihanetler bu oyunda sizi bekliyor.

Playstation dünyasının Indiana Jones'u denebilir Nathan Drake için. Ukala ve bir o kadar sevimli. Ojinali Nolan North tarafından seslendirilmiştir. Türkçe seslendirmeyi ise Okan Yalabık yapmıştır. Bence en az orjinali kadar başarılı olmuş. Tamamı Türkçe dublaj olan oyunla, Nathan evimizin çocuğu artık.

Onunla bastığımız her yer çöktü, yıkıldı ve patladı. Bindiğimiz gemi battı, uçtuğumuz uçak düştü. Dayak yedi kaçırıldı ve yükseklerden düştü. En dik uçurumlardan bile düşünmeden kendini attı. Tek hamlede çıkıntılara tutunması ona özgü bir yetenek ☺.

Şerefine tatlım 🍷
Şerefine tatlım 🍷

Tabiki Akıl hocası ve yoldaşı Sully'yi unutmamak gerekir. Nathan ölüme gidelim dedi de benzin mi yok dedi... Nereye gitse, ne yapsa Sully daima yanındaydı. Nathan gibi onu da kaçırdılar, dövdüler. Lakin onun da macera tutkusu Nathan'la yarışacak seviyede. Her insanın hayatında Sully gibi bir dostu olmalı. Sully'yi Türkçe seride Ege Aydan seslendiriyor.

Diğer bir değişmez karakterimiz ise Elena. Kendisi bir gazeteci. Yollarımız ilk oyunda kesişti onunla. Soğukkanlı ve ciddi duruşu onuda ailemizin kızı yaptı. Nathan ve Sully ile birlikte o da maceradan maceraya koştu bizimle. Kendisini Türkçe seride Ceyda Düvenci seslendirmiştir.

Cansın sen ihtiyar delikanlı :)
Cansın sen ihtiyar delikanlı :)
Only love ❤
Only love ❤

En başından oyunu ve hikayeyi hatırlayalım❤

Uncharted 1: Drake's Fortune 2007

Playstation 3.
Playstation 3.

Oyunun ilk başında Nathan, ailesinden kendine kalan yüzükteki koordinatlar doğrultusunda, atalarına ait bir tabutu denizden çıkarır. Yanında ise Elena ona eşlik etmektedir. Olayları kayda alıp belgesel yapmayı hedeflemiştir. Lahitin içinden Sir Francis Drake'in günlüğü çıkmıştır. Günlükte efsanevi kayıp şehir El Dorado'dan söz etmektedir. Daha sonra korsanlar tarafından saldırıya uğrayan ikilinin imdadına Sully yetişmiştir. Devamında Elena'yı eken ikili, buldukları ipuçları sonucu İspanyol denizaltıya ulaşmışlardır. Burada Gabriel Roman adlı rakipleriyle karşılaşmışlardır. Roman Sully'yi göğsünden vurmuştur. O sırada Nate'in ateşlediği düzenek patlamış ve Nate kaçmayı başarmıştır. O sırada Elena ile karşılaşır. Elena kendisini aldattığı için son derece öfkelidir. Birlikte heykelin götürüldüğü adaya doğru yola çıkarlar. Adaya yaklaşmak üzereyken uçakları saldırıya uğrar ve düşer. Elena ile birbirlerini uzaktan görürler. Buluştuklarında Elena ona Sully'nin yaşadığını söyler ve birlikte aramaya koyulurlar. Adada korsanlar ve paralı askerler dışında, mutasyona uğramış insanlara karşı da mücadele verirler. Buldukları ipuçlarıyla El Dorado'nun lanetli olduğu kanısına varırlar. Sir Francis heykelin sırrını bilir ve onu adada tutmak ister fakat mutantlar tarafından öldürülmüştür. Daha sonra Nate Roman ve Navarro'nun heykele ulaştığını görür ve teslim olur. Roman heykeli açar ve o da mutasyona uğrar. Daha sonra Navarro tarafından öldürülür. Helikopter ile heykeli taşıdıkları sırada mutantların saldırısına uğrarlar. Nate heykele asılı vaziyette ilerlerken, Elena tutsak olduğu helikopterin pilotunun ölmesine neden olur. Helikopter geminin üzerine düşer. Buradaki mücadele sonucu, heykel ve Navarro denizin dibini boylar. Sully korsanların teknesi ve hazinesi ile birlikte onların yanına gelir.

Sully! Seni karizmatik hergele herif

:)

Uncharted 2: Among Thieves (2009)

Oyun Dünyasın Ele Avuca Sığmaz Çocuğu Nathan Drake Ve Uncharted Serisi

Ucharted 2 Nathan'ın bir trenle birlikte uçurumda asılı kalmasıyla başlıyor. Trenden yaralı bir şekilde kurtulan Drake karların içinde bulduğu ritüel bıçağı ile birlikte birkaç ay öncesine döner.

Birkaç ay öncesinde Nate eski bir ortağı olan, Harry ve onu şoförü Chloe ile karşılaşır. Nate'den İstanbul'da bulunan Marco Polo'ya ait bir yağ lambasını çalmasını istemektedirler. Hazineyi bulup Harry'nin müşterisini atlatmayı düşlerler. Daha sonra Nate'in eski sevgilisi olan Chloe, Nate'i kandırır ve Harry'yi atlatmayı planlarlar.

İstanbul'da lambayı bulurlar ve içindeki yanıcı rezene sayesinde haritayı okurlar. Burada Harry Flynn ihanet eder. 3 ay kadar hapiste kalan Nate'in imdadına Sully ve Chloe yetişir.

Flynn ve ortağı Lazereviç'in Borneo'daki kampına, Chloe köstebek olarak sızar. Nate ve ekibi burada Polonun ve adamlarının sığındığı tapınağı bulurlar. Tapınakta, Shambala'nın haritasını ve giriş anahtarını bulurlar.

Sully artık devam etmeyeceğini söyler. Elena ve Nate birlikte Nepale gider. Burada Elena ile karşılaşırlar. Birlikte tapınağı bulup, Shambala'nın Himalaya'larda olduğunu öğrenirler. Lazereviç onları bulduklarında Chloe taraf değiştirir. Elena ve Nate askerlerin elinden kurtulur ve Chloe'nin peşine düşer. Trene kaçak olarak binen Nate Chloe'yi bulur. O sırada Flynn Nate'i yaralar. Bir patlama yaratan Nate, trenin raydan çıkarak uçurumda asıl kalmasına neden olur. Hikaye başladığımız yere döner. Nate'i bir tibetli bulur ve köyüne götürür. Tenzin ile birlikte çintemani taşını araştırırlar. Bu sırada Lazereviç ve adamları köye saldırır. Köyün bilginini kaçırır. Nate konvoyun peşine düşer. Lazereviç Nate'i rehin alır ve Himalaya'ların altından Shambala'ya giden yolu göstermesini söyler. Şehre giren Nate taşın aslında reçine olduğunun farkına varır. Hazinenin aslı hayat ağacının öz suyudur. Sudan içenler insan üstü bir güce kavuşur. Bu sudan içen Lazereviç inanılmaz bir güce kavuşur. Zor da olsa onu yenen Nate ve ekibi yıkılan şehirden kaçmayı başarır.

Uncharted 3: Drake's Deception

Playstation 3
Playstation 3

Oyunun başında Nate ve Sully bir alışveriş için bara gider. Orada Sir Francis Drake'in yüzüğüne karşı sahte para vermeye çalışan Talbot ve adamlarıyla kavga ederler. Barın çıkışında Talbot'un adamı Charlie Cutter tatafından vurulurlar. Oyun 20 yıl geriye sarar ve Nathan Ve Sully'nin tanışma hikayesini bize sunar.

Günümüze döndüğünde Cutter ve Nate'in Marlowe'u ortaya çıkarmak için oyun oynadıkları anlaşılır. Marlowe'u takip ederek T.E Lawrance'ın notlarına ulaşırlar. İpuçları doğrultusunda Fransaya gidip bir kolye parçası bulurlar. Talbot onları bulur ve parçayı alır. İkili ellerinden kurtulup Suriye'ye, Cutter ve Chloe'nin yanına doğru yola çıkarlar. Burada ekip kolyenin diğer yarısını bulmayı başarır ve oradan yemene doğru yola çıkar. Yemen de bizi eski dostumuz Elena karşılar. Bir iğneyle vurulan Nate korsanların eline düşer ve kaçırılır. Sully'yi korsanların elinde aramaya başlar ve orada olmadığını anlar. Batan bir gemiden kurtulup kıyıya vurur. Elenanın yanına gider ve Sully'nin Marlowe'un elinde olduğunu öğrenirler. Konvoya erzak taşıyan bir uçağa binerler. Uçağın düşmesi sonucu çölde mahsur kalan Nate zorlu bir mücadelenin ardından oradan da kurtulmayı başarır. Konvoya ulaşır ve Sully'yi kurtarır. Birlikte Efsanevi İrem şehrini bulurlar. Marlowe ve Talbot'ta şehre ulaşmışlardır. Şehrin sırrının halüsinasyon etkisi yapan bir suya sahip olması olduğunu öğrenirler. Marlowe şehirin kumlarının altına gömülür. Talbot ile geçen zorlu mücadele sonrası ikili şehirden kurtulur. Ve bir kayıp şehir daha yerle bir olur.

Uncharted 4: A Thief's End (2016)

Playstation 4
Playstation 4

Oyuna alabora olan bir tekne ile başlıyoruz. Zaman geriye sararak Nathan'ın çocukluk zamanına gidiyoruz. Ağabeyi Sam ile okuldan kaçan Nathan'ın aslında Sir Francis Drake'in varisi olmadığını anlıyoruz. Tekrar ileri saran oyun bizi Panama hapishanesine götürüyor. Orada Gunsway vurgunu ve Hanry Avery'nin kayıp hazinesine dair ipuçları arayan Nate, hapishaneden kaçarken vurulan ağabeyi Sam'i kaybediyor. Ve hikaye buradan sonra başlıyor.

Artık normal bir hayat süren Nathan eski hayatını geride bırakıp Elena ile evlenip normal bir hayat sürmektedir.

Daha sonra ağabeyi Sam'in geri gelmesiyle özlediği yaşantısına geri dönmüştür. Sam Nathan'a onu hapisten kurtaran adama borcu olduğunu ve Hanry Avery'nin hazinesini bulması gerektiğini söyler. Sully'nin de yardımıyla İtalya'dan bir haç çalarlar. Burada eski dostları Rafe Adler ve paralı askerlerin sahibi Nadine Rose ile karşılaşırlar. Oradan Aziz Dismas katedraline doğru yola çıkarlar. Orada Hanry Avery'nin kayıp korsan ütopyası Libertalia (🙈) için adam topladığını anlarlar. Ve Madagaskar'a doğru yola çıkarlar. İpuçları doğrultusunda ütopyanın Madagaskar açıklarında bir adada olduğunu anlarlar. Adaya doğru ilerledikleri sırada Nadine'nin adamları yüzünden tekneleri batar. Nate kıyıya vurduğunda yalnızdır ve kardeşini arar. Uzun uğraşlar sonucu kardeşini ve Libertalia'yı bulur. İpuçlarını izleyerek hazineye ulaşırlar fakat hazine suların altına gömülür. Bir hazine daha ellerini süremeden yerle bir olur.

Ben bir şans adamıyım, ve kendi şansımı kendim yaratırım... Hanry Avery

Daha sonra serinin, genişleme paketi olan Lost of Legacy adlı oyunu çıktı. Ben henüz bu oyunu oynamadığım için buraya eklemedim. Ben yazarken çok keyif aldım umarım sizde okurken keyif alırsınız.


0|2
319

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

218
 • görsel cok iyi kurgu cok iyi ama oyunun birtek kusuru basit bir oyun ama genede oynamak zevk evet 4 dahil hepsini oynadim aslinda 4 den cok sey bekliyordum ama o da kolaydi
  genede keyifli bir oyun ve sizde cok guzel bahsetmissiniz :)

  1|0
  0|0
 • Bu oyunları oynamayan bir tek ben kaldım sanırım🙄😥 Ne telde ne bilgisayarda oyun oynamam🤷‍♀️

  1|0
  0|0
 • Hepsini bitirdim şu an gta keyfi yapıyorum 😎

  1|0
  0|0
  • Trevor'a selam :)

  • Hepsini Göster
  • Red ded 2, God Of War hitman

  • Hitmanı bende bekledim ama diğer oyunla neredeyse aynı diye düşünüyorum. Gow bitirdim zaten yılın oyunu oldu. rdr 2 çok iyi olmuş fakat bazen sıkıyor..

 • Çok güzel olmuş elinize sağlık. PS aldırır insana Uncharted serisi ve God of War.

  1|0
  0|0
 • league of legends ve apex... Oyun gibi oyunlar... 🕹 💎

  1|0
  0|0
 • 4’ü okumadım çünkü oynamadım:) oynayınca tekrar döner okurum:)

  1|0
  0|0
 • Efsane ya çok hoş :)
  Emeğine altın bilezik takılsın :D

  1|0
  0|0
 • Bu bilgisayar üzerinde de var mı yoksa PlayStation da mı?

  0|0
  0|0
 • Benim hiç PlayStation um olmadı abii 😔 alırsam alacağım oyun listeleri sayende hazır.

  0|0
  0|0
 • Güzel bir hikayesi var, denemek istiyorum.

  1|0
  0|0
 • Ohoo isim gücüm yok bunları okuyacam

  1|0
  0|0
 • İlk kez duydum

  1|0
  0|0
 • Harika

  1|0
  0|0
 • Vay be

  1|0
  0|0
 • Çok güzel oyun eşimle beraber oynardik

  1|0
  0|0
 • Hepsi çok güzel ve merak uyandırıcı teşekkürler

  1|0
  0|0
 • Libertalia adı bu oyundan geliyor yani.

  1|0
  0|0
 • Maksat yorum

  0|0
  0|0
 • Vay be iyiymiş

  0|0
  0|0
 • bence ferdi tayfur onllar ne allar

  0|0
  0|0
Yükleniyor...