#İstediğinGibi Bir Cinsel Yaşam İçin Hisleri Kabart!
Kapat

Milli Eğitim Bakanlığı LGS Sınavı Hakkında İki Önemli Karar Aldı

Tugrul Turcan r
LGS ile ilgili yeni karar
LGS ile ilgili yeni karar

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sınavı(LGS) ile ilgili kararlar aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önemli kararları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı.

20 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili iki önemli karar alındı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan bu kararları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı.

Koronavirüse karşı her türlü tedbiri aldıklarını belirten Bakan Selçuk, "Sınav yapılacak tüm okul binalarının temizlik ve dezenfeksiyonunu yapıyoruz. Daha önce duyurduğumuz gibi sınav günü okul girişlerinde öğrencilerimizin ellerini dezenfekte edecek ve ücretsiz maske dağıtacağız. Şimdi sınav süreci ile ilgili iki önlemi daha hayata geçirme kararı aldık. Buna göre sınavdan sonra sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak bir kargaşaya meydan vermemek için soru kitapçıklarını sınav sonrasında dağıtmayacağız. Velilerimiz isterse 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren çocuklarının soru kitapçıklarını okullardan alabilirler. Ayrıca, sınav evraklarına sınav görevlilerinin elle temasını önlemek için soru kitapçıkları ve cevap anahtarları cerrahi eldiven kullanılarak dağıtılacak ve toplanacak. Arkadaşlarımız süreci tekrar tekrar gözden geçiriyorlar. İhtiyaç duyulan başka bir önlem olursa hemen kararını alıp kamuoyu ile paylaşacağız. Tüm ailelerimiz ve çocuklarımız müsterih olsunlar. Bakanlığımızın tüm birimleri süreci yakinen takip ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 6 Haz 2020 / 14:06
Milli Eğitim Bakanlığı LGS Sınavı Hakkında İki Önemli Karar Aldı
2
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

23
 • Nazlımnur
  biz yine üniversite sınavına tekrardan girebiliriz ama LGS öğrencilerinin tekrardan girme şansı yok inş istedikleri sonuçlara ulaşırlar :)
 • benbendeğilimartık
  Hiçbir işime yaramıyor ki.
 • Öpsünseniamcan
  Süper karar bence
 • Aliistanbul3455
  Adamlar sağlık için ugrasiyor
 • sorusorma1234
  Bencede
YÜKLENİYOR...