Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Yurt dışında 32 Vatandaşımız Korona Virüsünden Hayatını Kaybetti"

Tugrul Turcan r
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışında bulunan vatandaşlarımız hakkında açıklamalarda bulundu. Korona virüsten dolayı 32 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini belirten Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, yaşlıların sokağa çıkamaması konusunda uyarıda bulundu.

Koronavirüs ve yurt dışındaki vatandaşlarımızla ilgili açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Maalesef yurt dışında da 32 vatandaşımız koronavirüs sebebiyle vefat etti. Cenazelerin gelmesi için gereken yardımı yapıyoruz.

Vatandaşlarımızın talep ve eleştirilerini tek tek dikkate alıyoruz. Son birkaç gün içerisinde benim sosyal medya hesabıma 3200 mesaj geldi. Bunların hepsine dönüş yaptık. Amacımız vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak. Tüm vatandaşlarımızı getiririz dersek bu gerçekçi olmaz. Öğrencilerimize öncelik verdik.

Özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın, bizlerin ve elçiliklerimizin çağrılarını dikkate almalarını istiyoruz. Bu bir küresel salgındır. Yurt dışındaki vatandaşlarımızın canları bizim için kıymetlidir. Lütfen mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın. Bir ihtiyacınız olursa da misyonlarımızı arayın. Bizler size hizmet etmek için bu misyonları açıyoruz." diye konuştu.

"Öğrencilerimizi geri getirdik"

Geri dönmek isteyen öğrencilerin mesajlarını dikkate aldıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Yurt dışından ülkemize gelmek isteyen vatandaşlarımız olmuştu. 17 Mart'ta 9 Avrupa ülkesinden vatandaşlarımızı getirmiştik. Uçuşların durdurulmasından sonra, başta Erasmus öğrencileri olmak üzere, yurt dışına eğitim için giden kardeşlerimiz Türkiye'ye dönmek istediler. Bununla ilgili bir çalışma yürüttük. Dün akşam itibariye 11 seferle, 8 ülkeden 2711 öğrencimizi ülkemize getirdik.

Sudan'dan da öğrenciler gelmek istedi. Mısır'a giden uçağımız Sudan'a uğrayarak öğrencilerimizi aldı. Öğrencilerimiz 14 günlük karantinaya alındı. Sakarya, Samsun ve Sivas'taki yurtlara yerleştirildi." açıklamasında bulundu.

Son Güncelleme: 30 Mar 2020 / 13:03
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Yurt dışında 32 Vatandaşımız Korona Virüsünden Hayatını Kaybetti"
1
8
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

18
 • korman
  Bu konuda gencler ve yaşlılar aynı kafada bu gurup olayın cıddıyetını kavrayamadılar henuz cehalet dız boyu grupta ama vırusun yurtıdında gencler arasında özellıkle sıgara kullananlarda ölümlere sebep verdıgı vakalar var bu anlamda ülkece cok cıddye almaz ısek ben daha ılk vakada ınstegram hesabmdan yazmıstım bız bu kafayla dunyada rekora kosarız dıye bızde yonetımsel ve halk olarak öngörü ve analıtık zeka sevıyemız cok gerıde sebep sonuc ilişkısı kuramıyoruz pek
 • 1sokum2
  bunu bir görün 1.50 mng :D ama iyi yönetiyor inat
 • Renat88
  Allah rahmet eylesin
 • Allah rahmet eylesin
 • ugur3432
  Allah rahmet eylesin.
 • purpless34
  Siyasiler gerekeni yapmalı !
 • Cemm34
  Kötü olmuş ya çok sıkıntılı hastalık
 • çok ya :(
 • Gizli Üye
  Hepsi için çok üzgünüm, virüsten kurtulsak keşke.
YÜKLENİYOR...