Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Tahran'dan Gelen THY Uçağı Koronavirüs Alarmı İle Esenboğa Havalimanına Acil İniş Yaptı!

Tugrul Turcan r
Acil iniş yapan THY uçağı
Acil iniş yapan THY uçağı

Tahran'dan kalkan Türk Hava Yollarına ait yolcu uçağı, Koronavirüs alarmı ile Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı'nda olağanüstü hal ilan edildi.

Türk Hava Yollarına ait, TK879 sefer sayılı yolcu uçağı İstanbul'a varmak üzere Tahran'dan kalkış yapmıştı. Bir yolcunun Korona virüs belirtileri göstermesi üzerine uçuş ekibi, Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Uçağın sabah saat 10:45 civarında piste iniş yaptığı ve tüm yolcuların taramadan geçtiği belirtildi. Uçakta 132 yolcu olduğu öğrenildi.

Hava şirketlerinin sadece Türk yolcu taşımasına izin veriliyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün verdiği talimatla, Türk hava şirketlerinin İran'dan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını taşıma izni var. Bu yüzden virüs şüphesi olan kişilerin Türk vatandaşı olduğu düşünülüyor.

12 kişide ateş seviyesi kritik seviyenin üzerinde

Uçakta yapılan tarama sonucunda, 12 kişide normal vücut ısısından yüksek ateş olduğu öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı açıklamada bulundu

Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yapan uçakla ilgili yazılı açıklamada bulunan Fahrettin Koca, "Bilindiği üzere, 23 Şubat'tan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Bu uçakla ülkeye dönen Türk vatandaşlarını bir süre gözetim altında tutacaklarını vurgulayan Bakan Koca, "İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır. Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'ne nakledilecektir. Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır" diye belirtti.

Son Güncelleme: 28 Şub 2020 / 14:02
Tahran'dan Gelen THY Uçağı Koronavirüs Alarmı İle Esenboğa Havalimanına Acil İniş Yaptı!
2
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

23
 • barraquda
  Çin den çıkıyor her türlü b. k.. Şu ülkeye birileri 3 - / 5 tane yeni kuşak hidrojen bombası falan atsa da tarihten silinse şu pis insanlar.. yarasa yer yılan yer köpek yer fare yer.. bulsa bizi bile yer şrfszler.. domuz kanını çorbalara koyar.. doğu Türkistanda böyle zulmederseniz , Allah intikam alanların en hayırlısıdır...
 • iSLaNDBaZaR
  Virüsün 14 gün Kuluçka dönemi var. hem kendileri söylüyor hemde ateş i olmayanı salıyorlar.
 • ülkemize gelmesin bu şey :( amin :(
 • ᗩYSEᒪ
  Türkiyeyede sıçrattılar zaten pisliklerini.
 • Gizli Üye
  Bence artık dışardan Türk hariç yolcu almayı birakmalilar su virüs geçene kadar 🙄
  • Vatandaşın hastaneye gidecek parası yok. Suriyeli'ler ise beleşe gidiyor. Sence Araplaşmak için mükemmel bir fırsat değil mi?

  • Gizli Üye

   Herkesin soyunda bir miktar araplikvar ama ben halimden memnunum

  • Emin olma!!

  • Hepsini Göster
YÜKLENİYOR...