12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat

Ayşe Arman: Eğer Kadir Şeker Ceza Alırsa Felaketimiz Olur

Serap Aksu r
Kadir Şeker
Kadir Şeker

Gazeteci Ayşe Arman, bir kadını kurtarmak isterken katil olan Kadir Şeker hakkında sosyal medya hesabından bir yazı kaleme aldı. Arman, bütün kadınların Kadir Şeker'e destek çıkmasının gerektiğinin altını çizdi. Başarlı gazeteci, Kadir Şeker'in ceza almasının felaket olacağını da sözlerine ekledi.

İşte Ayşe Arman'ın Instagram hesabından Kadir Şeker hakkında yayınladığı yazı:

Kod adı Kadir. Bir türlü yazamadım, içimde kaldı. Bizim ülkemizde gerçekten her an şaşıracak bir şeyler oluyor. İnsan kafayı yer! Üniversite öğrencisi Kadir Şeker’in başına gelenlerden söz ediyorum. Biliyorsunuz, Konya’da bir parkta, kadına şiddet uygulayan adamı durdurmak için araya girdi. Fail de arbedede öldü. Tabii ki üzücü, keşke ölmeseydi, ama öldü. Bunun üzerine Kadir tutuklandı, üstelik kasten adam öldürme suçlamasıyla! Şaka gibi!!! Akıl var, mantık var, bu 20 yaşındaki adam kahraman, müthiş bir şey yaptı. Kafasını kuma gömmedi, “Bana ne!” deyip, yürüyüp gitmedi. Kadına kalkan eli durdurmak istedi. Ama sonuca bakar mısınız? Biz, Emine Bulut cinayetinde, “İnsanlar müdahale etmedi!” diye kızmadık mı, işte burada, çocuk müdahale ediyor. Bu da “suç” oluyor. Üstelik, uğruna başına derde soktuğu, katil ilan edildiği kadın bile, “Keşke karışmasaydı, normal bir sevgili kavgasıydı bizimki, kadına şiddet değildi!” gibi laflar ediyor, edebiliyor. Oha yani. Gerçekten inanılır gibi değil. Kadir Şeker’e sahip çıkmalıyız. Tamam çıktık, onu destekleyen twitler attık filan. Ama yetmez. Bu davanın takipçisi olmalıyız. Eğer Kadir bir ceza alırsa, felaketimiz olur. Çünkü bu, insanlığın ölmesi anlamına gelir. Bundan sonra kimse, sokak ortasında kadınlar şiddet görürken, boğazları kesilirken müdahale filan etmez. Can çekişen insanlık iyice ölür!!!! Sonumuz olur!!!!

Ayşe Arman
Ayşe Arman

🚩Kod adı Kadir. Bir türlü yazamadım, içimde kaldı. Bizim ülkemizde gerçekten her an şaşıracak bir şeyler oluyor. İnsan kafayı yer!😞 ... 🚩Üniversite öğrencisi Kadir Şeker’in başına gelenlerden söz ediyorum. Biliyorsunuz, Konya’da bir parkta, kadına şiddet uygulayan adamı durdurmak için araya girdi. Fail de arbedede öldü. Tabii ki üzücü, keşke ölmeseydi, ama öldü. Bunun üzerine Kadir tutuklandı, üstelik kasten adam öldürme suçlamasıyla! Şaka gibi!!!!😳 ... 🚩Akıl var, mantık var, bu 20 yaşındaki adam kahraman, müthiş bi şey yaptı. Kafasını kuma gömmedi, “Bana ne!” deyip, yürüyüp gitmedi. Kadına kalkan eli durdurmak istedi. Ama sonuca bakar mısınız?😱 ... 🚩Biz, Emine Bulut cinayetinde, “İnsanlar müdahale etmedi!” diye kızmadık mı, işte burada, çocuk müdahale ediyor. Bu da “suç” oluyor. Üstelik, uğruna başına derde soktuğu, katil ilan edildiği kadın bile, “Keşke karışmasaydı, normal bir sevgili kavgasıydı bizimki, kadına şiddet değildi!” gibi laflar ediyor, edebiliyor.😫 ... 🚩Oha yani. Gerçekten inanılır gibi değil. Kadir Şeker’e sahip çıkmalıyız. Tamam çıktık, onu destekleyen twitler attık filan. Ama yetmez. Bu davanın takipçisi olmalıyız. Eğer Kadir bir ceza alırsa, felaketimiz olur. Çünkü bu, insanlığın ölmesi anlamına gelir. Bundan sonra kimse, sokak ortasında kadınlar şiddet görürken, boğazları kesilirken müdahale filan etmez. Can çekişen insanlık iyice ölür!!!! Sonumuz olur!!!! Ayse Arman (@armanayse)'in paylaştığı bir gönderi ()

İlgili haber: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kadir Şeker Hakkında Konuştu: Kimse "Kadir Şeker Suçludur" Diyemez

Son Güncelleme: 17 Şub 2020 / 22:02
Ayşe Arman: Eğer Kadir Şeker Ceza Alırsa Felaketimiz Olur
20
10
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1020
 • Bütün yorumları okuyor musunuz bilmiyorum Serap hanım. Ama naçizane görüşlerimi paylaşayım.
  Bugün de sayın adalet bakanı Murat Şeker'i savunan bir cümle kullanmış ama ortada bir adamın ölmüş olduğu gerçeği var. Savcılık Murat Şeker için "Kasten adam öldürme" mütalaasıyla dava açılmasını ve tutuklanmasını talep etti. Olayı hukuki olara incelersek her ne sebeple olursa olsun bir ölüm var bu bir. Bu olay cezasız geçiştirilirse benzer senaryoların yolu açılır ve birçok cinayet bu olay gibi süslenerek kamuoyu baskısı oluşturulur ki bu da kaos demektir. Devlet adaletini üretemiyor, siz adaletinizi üretin, biz de sizi aklayalım mesajı verir ki bu çok tehlikeli bir durumdur.
  Diğer yandan Murat Şeker'in cebindeki bıçakla olayın gerçekleştiği malum. Bu durum da kesici delici alet taşıma olayıdır ve ateşsiz silahlar kanununa muhalefet suçudur.
  Ancak savcılık mütalaasını kasten adam öldürmekten nefsi müdafaya veya taksirle ölüme sebebiyet vermeye dönüştürürse cezası hafifleyebilir ama ceza almadan serbest kalması çok daha büyük asayiş sorunlarına yol açar.
  Bir elektronikçi olarak hukuk sistematiğinden anladığım kadarıyla görüşümü paylaştım. Umarım sonuna kadar okumuşsunuzdur.
  • cag1ar977

   insanlar ölür duygu kasmayın islamla yönetilmiyoruz bu hukuk. evine hırsız girerse yatak odana girerse pompalı ile öldür kıtır kıtır kes öldür nasıl öldürürsen öldür. adam sana silah çekerse sen daha hızlı çek öldür yani hukukta nefsi müdafa diye bir şey var. arabayla öldür 6 ay alıyorsun hani hukuk sistemini tartışıyorsak. bizim bir akrabama araba vurdu oğlu kulağı duymazdı zaten dedi adam ceza almadı 70'le yaya geçidinde vurdu. islama göre cehennemliksin bir can aldın belki ama bu hukuk tamam mı sabahtan beri okuyorum herkes papağan gibi bir can bir can sanki ilk defa ölen birini görüyorlar. kefeye koysak 5 para etmeyecek biri için. tamam adam cehennemlik olsun ama duygusallığa gerek yok birini öldürdü birini öldürdü diye. bu siz de olabilirsiniz bir gün. bir durum olur istemeseniz bile birini öldürebilirsiniz arabayla ya da düşmesine sebep olup yani illa kavgada ölmez insanlar. öldüyse öldü tamam adamı çarmıha germeye gerek yok duruma bakılır hukuk bu işleri bilir sizin gibi duygusal yaklaşmaz aaa adam mı öldürdün nasıl yaparsın alın bunu içeri çürüsün diye. hadi sitede millet çoluk çocuk dolu ama 36 yaşında birinin böyle duygusal yapmaması lazım. şimdi bu çocuğa 20 sene falan verilerse ben bundan sonra gözümün önünde kıtır kıtır kadın kesseler gider yardım ederim aman abi sana bir şey olmasın diye. böyle bir şey var mı? cezası az olacak ki insanlar tırsacak ulu orta kavga etmeyelim kimseyi dövmeyelim biri gelir şişler diye. gerizekal ı çünkü hukuk öyle kurgu cinayetleri çözemeyecek sen emin misin 36 yaşında olduğuna sallamışsın bence yaşı.

 • Kawasaki_Ninja
  Bir kadının en büyük düşmanı gene bir kadındır. İnanın bu kadir şekerin davasına bakan hakim kadın ise o çocuğa ağır bir ceza verir. Umarım hakim erkektir çünkü erkek hakim ceza verecek olursa, verdiği ceza Kadir'i ölen kişinin akrabalarından korumak için olacaktır. Kadiri ilk duruşmada serbest bırakılıp ikinci bir ölüme sebebiyet vermekte saçmalık olur.
 • Mecnun3586
  Kadının ifadesine göre bakarsak çocuğun serbest kalması imkansız malesef. Ve malesef kemal sunal filminde de aynı sahne mevcuttur.
  02:40 saniyeden itibarenhttps://www.youtube.com/embed/-ucnLbAmfTQ
 • GS_Aras
  Ceza almazsa felaket olur... Arkadaş dayak yiyen erkek olunca kendisini korumak için veya bir başkası tarafından korunma amaçlı öldürme ve yaralama sonucu ceza vermiyor musunuz? Evet veriyorsunuz. Bu olayın farkı nedir onu anlamadım. Erkekler mi insan değil yoksa kadın çok üstün ayrıcalıklı bir canlı mı? Koruma amaçlı yapıyorsan bıçak taşımak serbest insan öldürmek serbest sonucu çıkar ceza verilmezse
 • uyuyançirkin
  Bıçak taşımak nesi? Ya da kavga anında çekmek? Bence ceza verilmeli, kasten olmasa da. (Hukukta 'sonucunu öngörerek suç teşkil eden davranışı gerçekleştirmek' )
 • IoVoI
  Saçmalık cinayeti meşrulaştırma çabası eğer bu çocuk serbest kalırsa emsal dava olmuş olur bu ve benzeri durumlarda insanlara cinayet işleme hakkı verilmiş olur. Babanız abiniz ya da esinizle tartışırken biri gelip öldürme hakkını elde eder.
 • The_Avare
  Anlatılanlara göre nefsi müdafaa, olayın başlangıcı kurtarılan kadın inkar etse de görgü tanıkları anlattıkları kadını kurtarmak için. Eğer ceza alırsa yolda millet birbirini kesse görmezlikten gelinir noktasına ulaşır. Öyle ya adam müdahale edip kendi hayatını mı söndürsün...
 • I_Run_Each_Team_2
  Kadın ifadesinde biz yüksek ses tonu ile konuşurken, Kadir kavga ettiğimizi düşünüp yanımıza geldi ve ölen adamla tartıştığını söyledi.
  Kadir adamı suçsuz yere öldürdü.
  Kadir en ağır cezayı almalıdır
  • Defalarca ifade değiştiren kadına ne bakıyorsun sen ya olay belli bı kere inşallah adalet yerini bulur

  • Kadir en ağır cezayı almalı. Adaletin kestiği parmak acımaz.

 • itugali
  Kadir kardesimiz cok sahane bir insan, keske analar erkek evlatlarina daha guzel egitim versede, kadina el kaldirmamasi gerektigini ogretse
 • biradetmehmet
  bu tutumlar yargıyı baskı altına almak engellemek demek bence yargıyı rahat bırakmak lazım
  ceza almasını bende istemem ama eger yargı cezayı hak edecek bir bulgu bulurda ceza vermesi gerekirken vermez ise buda sıkıntılı
 • sezengillerden
  Durduk yere kimse katil olmaz. Hele Kadir hiç. Keşke adam ölmeseymiş ama onunda eceli böyleymiş. Kesinlikle Kadir'in yaptığı kasten adam öldürme değil, kastettiği şey her gün onlarca şiddete uğrayan kadınlardan birini kurtarmaktı... yoksa evden katil olmaya diye çıkmadı o çocuk. Umarım gerçek adalet yerini bulur.
 • Freeman45
  Bir erkeğin bir bayana yardımcı olmak için yapabileceğinin sınırı olmadığını anlalamayan erkekleri seks budalası gibi görmeye uğraşan kendini bir halt zanneden kaşarlara kapak olsun kadın gibi kadının hep yanında yız kardeşimede geçmiş olsun adalet en doğru şekilde tecelli edecektir inşallah
 • Cicikuş8384473
  Evet böylece kimse şiddete uğrayan bir kadına yardım etmek istemez korkar kendi basına da bisey gelir de ceza alır diye..
 • Espenuka
  Cebinde bıçakla gezen biri en nihayetinde bunu birine yapardı, bir manyağa denk gelmiş olması durumu hafifletmiyor.
 • Maçakızı88
  Eminim ki Kadir gibi olmayıp, arkasını dönüp giden birçok insan var. Şimdi bu insanların arkasına sığınacağı bir neden verdiniz. Kendilerini artık haklı gösterecekler. Ayrıyeten yardım edecek olan insanlarda artık arkasını dönüp gidecekler. Şimdi bundan sonra ölen kadınların sorumlusunu üzerine alacakmısınız?
 • Bayİtici
  Kadının içeri atılıp kadirin çıkması lazım.. Kadın hala geberen suç makinesini savunuyor dokunmayacaksın kadir bazı kadınlar hakediyormuş demek ki.
 • endmuhh
  bunlar artı imaj calısmaları. kadınlara destek verme cabası. bir ıkon kendisi kitlelerin saygısını kazanmıs. güzel mordern bir kadın ımajı var. e bunu arada desteklemeli. herkes merak ediyor düşüncelerini ayşenin. ayrı bir havası da var. benim bile dikkatımı cektıki bu bence basıdır herkesi begenmem :D neyse bunu geçelim. kadir bey neticede katildir. cezası azaltıılır belki ama iptal edilemez. realistik bir beklenti değil. katil olmaması gerekli. ama 2. bir secenek deli raporu. bunun dısında hapse girecektir. babasının acıklamaları var ölenin izlemenizi öneririrm
 • Bravo alkışlıyorum çok güzel bir açıklama ve savunma yaptı. Haklı daha düne kadar #EmineBulut öldürülmesin diye müdahale edilmediği için tepki gösteren insanlar şimdilerde bir kadını savunduğu için #KadirŞekeri suçlu buluyor. Siz insanlar ne istediğini bilmeyenlersiniz yargısız infaz yapmakta üzerinize yok. Burda bir soru gördüm gitmiş kadir şekeri suçluyor da kadına el kaldıran faili savunuyordu yahu ne biçim insanlarımız var bizim.

  Kimileri gibi şiddete susup elini kolunu sallayarak geçmedi geçemedi belki bir #EmineBulut daha ölmesin diye!

  Bu yorumunu da eksiyle linç etmeye çalışanlar sizin rezilliğinizdir. Herkes vicdanına koysun elini öyle oturup düşünsün!
 • psychologisthealer
  Çok haklı, Ayşe Arman'ı çok başarılı buluyorum;hem görüşlerinde hem mesleğinde.
  🧿
 • Grininellitonu35
  Bu adam için verilen karar, toplumu kesinlikle etkileyecek...
 • zupperzonick
  Doğru bu olayda o çocuk ceza alırsa artık kadin sokak ortasında dovukurken sadece izlenir
 • Kaan_001
  Aynen katılıyorum, kadir ceza alırsa önümde siddet goren kimseye mudahale etmem
 • agresifpanda696
  Bıçağin kalbe saplanması düğümlüyor olayı. Bence de ceza almasın ama yazılı bir hukuk da söz konusu
 • BeratOcakkkkkkk
  ceza alıcaktır
 • KaraAyna
  Hakli bukadin
 • darkleyl96
  Haklı
 • Çikolatalıpudink
  Kadircim allah yardımcın olsun, dualardasın...
 • daha bu durum netleşmedi mi?
 • Relax_Mode
  Çok doğru
 • kanka35
  çok doğru
YÜKLENİYOR...