Avustralya Açık'ta Dumandan Krize Giren Tenisçi Maça Devam Edemedi

Dalila Jakupovic - Avustralya
Dalila Jakupovic - Avustralya

Avustralya'da aylardır devam eden yangınlar Avustralya Açık tenis maçlarını da olumsuz etkiliyor. Melbourne'nün üstüne çöken dumanlar nedeniyle kadın tenisçi Dalila Jakupovic maçtan çekilmek zorunda kaldı.

Dalila Jakupovic, Stefanie Voegele ile karşılaştığı maçta; aylardır devam eden yangınların dumanları nedeniyle öksürük krizine yakalandı ve bir süre nefes almakta zorlandı.

Mücadele sırasında bir anda dizlerinin üzerine çöken Dalila Jakupovic nefes almakta zorlandı ve gözyaşları içinde maçtan çekilme karar aldı.

Avustralya'da 27 kişinin ve 2 milyara yakın hayvanın öldüğü yangın, sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık'ı da olumsuz etkiledi.

Avustralya yangınının dumanları
Avustralya yangınının dumanları

Dumanlar Dünya turu atacak

Öte yandan ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Avustralya'daki yangınların yol açtığı dumanların yıl başında Güney Amerika'ya ulaştığı, geçen hafta ise Dünya'nın etrafında yarım turunu tamamladığı belirtildi. Avustralya'daki yangınların dumanları Dünya'nın etrafında en az bir tur atacağı açıklandı.

Son Güncelleme: 17 Oca 2020 / 02:01
Avustralya Açık'ta Dumandan Krize Giren Tenisçi Maça Devam Edemedi
2
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

23
 • Stranger_Things
  Şu an Avustralya Melbourne şehrinde yaşıyorum. Hava gri ve bulanık ama şahsen ben nefes almakta zorlanmadım. Belki alerjik bir durum ya da astımı olabilir mi?
 • _Kucukprens_
  Böyle bir ortamda tenis de oynanmaz zaten, umurunda değil sanki Avustralya'nın.
 • OzlemKOÇ
  Bağışıklık sistemi yok demekki
 • Garipmis
 • Geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz
YÜKLENİYOR...