Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz'a Açtığı Dava Reddedilince Gözyaşlarına Hakim Olamadı: Hep Güçlüler Kazanıyor

Prof. Dr. Orhan Kural'ın, Twitter'da kendisi hakkında paylaşımda bulunan Cem Yılmaz'a açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi. Karara çok üzüldüğünü belirten Orhan Kural, ağlayarak bu kararı yorumladı. Kural, "Hep güçlüler kazanıyor, hep ünlüler kazanıyor bu memlekette maalesef. Ama devam edeceğiz" diye konuştu.


İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacı Orhan Kural avukatı İzzet Demir ile katılırken; davalı Cem Yılmaz duruşmaya katılmadı.

Prof. Dr. Kural, "Benim amacım gençleri korumaktır. Yıllardır bu konuda çabalamaktayım. Tütün sektörü, sigara bağımlılık ve kötü alışkanlıklar konusunda davalının kötü örnek olduğunu düşünüyorum. Bu hususu defalarca dile getirdim. Davalının filmlerinde ve diğer sahnede gösterilerinde çokça tütün ürünleri kullanması gençlerimize kötü örnek olmaktadır. Bu duruma karşı bir cephe aldım ve bundan dolayı hem davalı tarafından, hem de başkaca kimseler tarafından sözlü ve farklı saldırılara uğradım. Başıma gelmedik şey kalmadı. Bu nedenle davanın kabulünü talep ediyorum" dedi.

Kural'ın avukatı İzzet Demir de Cem Yılmaz'ın sosyal medyada yaklaşık 15 milyona yakın takipçisi olduğunu belirterek davanın kabulünü talep etti.

Cem Yılmaz ile Prof. Dr. Orhan Kural arasında ne yaşanmıştı?

Orhan Kural, mahkemeye verdiği dilekçesinde; Cem Yılmaz'ın 2019 yılı Mart ayında Eventim Apollo-Londra'da bir sahne gösterisi organize ettiğini, burada 18 yaş sınırlaması getirildiğini belirterek sosyal medya hesabında, "İngiltere bu kişinin gençlik için nasıl tehlikeli olduğunu bizden önce anladı, bravo. Yıllardır anlamaya çalışıyorum" şeklinde yorum yaptığını, bunun üzerine davalı Cem Yılmaz'ın da "Orhan Kural Bey sizi sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum. Ama artık benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum" diyerek hedef alındığını savunmuştu.

Dilekçede, Cem Yılmaz'ın sosyal medya hesabında yaptığı bu paylaşım ile Orhan Kural'ın alay konusu haline getirildiğini ve küfürlere maruz kaldığı öne sürülmüş ve mahkemeden Cem Yılmaz'ın 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verilmesi talep edilmişti. Prof. Dr. Orhan Kural'ın Cem Yılmaz hakkında attığı Tweet:

Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz'a Açtığı Dava Reddedilince Gözyaşlarına Hakim Olamadı: Hep Güçlüler Kazanıyor
7
9
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sistrumu
  Bu ne cürrettir ya. Sigara yasal bir şekilde satılan birşey. Televizyonda Sinemada sigara tüketiyor bu kişi dava açalım. İş yaptırmayalım gibi bir faşist görüş akıl alır gibi değil.

  Kaldı ki bu adam okumuş etmiş. Aşamamış kendisini. Sen kimsin de sanatçıya laf ediyorsun arkadaşım ya. Senin sektörün müdür filmler falan. Kaldı ki Filmlerde gerçek hayatı anlatırken ya da gerçekçilik katarken ne yapacak bu sinema film yapımcıları? yeşilaycı filmleri mi çekelim paso? Türkiyede kimse sigara içmiyor mu? Yakında elinde güç olsa 'asalım sigara içenleri' diyecek bu kişi eminim.
  Görüş hala geçerli mi?
 • çarliabinizzz_
  Daha üst mahkemeye götürsün olayı. Haklı olduğunu düşünüyorsa hep zenginler kazanıyor edebiyatı yapmak kaybettiğini kabullenmektir.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Idealog
  Sünnet düğününde twerk yapılan devirde Cem Yılmaz yurttan sesler korosu kalır anca. Madem amaç bir fikri kabullendirmek istediğin rakam 1 ytl olsun.10.000 de az değil yani yok yere gelen para. Artı Cem tehlikeli değil. erkek erkek çıkar konuşur gider. hiç kadın kılığına da girmez öyle uçlarda konuşması da yok. Zeki adam. beğenmeyen de dinlemez öyle reklam gibi sürekli ortalarda yok. ararsan buluyorsun gülmek isteyince. aramazsan yok zaten.
  Görüş hala geçerli mi?
 • pentin
  Resmen Cem Yılmaz'a saldırmış koca profesör olacak uğraştığı işlere bak. Eğitimini aldığı alanca verimli olsun, ne boş iş peşinde ona ne kime gülüyorsak ediyorsak?

  O korumaya çalıştığı kişiler internette bütün gün neler görüyor, VPN ile ne sitelere giriyor. Cem'i mi dert etmiş komedi resmen sana ne be adam!
  Görüş hala geçerli mi?
  • Bu adam Çiflik bankın reklam yüzüydü o domdom varya uruguaya kaçan xnxb bir yerde okudum ayrıca soma kazasında güvenlik sorumlusuymuş bu prof düşün ahsh

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

57
 • hellhathnofury
  Uhuhuhuuhuu. Adamin takintisi var bence. Bu ulkede neler neler oluyor. Adamin takildigi olaya bak. Insan gercekten hayret ediyor.
 • Erdoğan'ı dava et bence insan sağlığı ile şu an o oynuyor
 • Çiftlik bank reklam yüzü orhan kural zncnc ciddiye alamadım
 • OzlemKOÇ
  İyide cem yılmazın bir suçu yok ki?
 • Maalesef öyle. Adalet ünü olanlaŕa
 • Arkada ki adalet yazısına gülüyorum hakim bey.
 • Tesettürlübirkız
  Hep güçlüler kazanır haksuz da olsa😞
 • wost1903
  Hakaret davasidir
 • ByAtEti
  Katılmadığı halde saçmalık
 • Gizli Üye
  Türkiyede hakli cikmak icin soytarilikla para kazanacaksin.
 • Gizli Üye
  Hep zenginler kazansın ya
 • Gizli Üye
  Reddedilmesi gerçekten ilginç.
YÜKLENİYOR...