Erdoğan'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı: Vatandaşlarımızı Engellilik Konusunda Daha Sorumlu Olmaya Çağırıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan engellilerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan engellilerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Erdoğan, "Engellerin bu kardeşlerimizin zihinlerinde ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanıyor, bu bilinci tüm topluma yaymak konusunda gayret göstermeye devam ediyoruz." açıklamasında bulundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, Türkiye'deki ve dünyadaki tüm engelliler için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, çağdaş ve sosyal devlet olma anlayışı gereği, engellilerin sorunlarının çözümü için yapılan çalışmaların her zaman öncelikleri olduğunu belirtti.

"Engellerin bu kardeşlerimizin zihinlerinde ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanıyor, bu bilinci tüm topluma yaymak konusunda gayret göstermeye devam ediyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Engelliliğin, bir sağlık meselesi olduğu kadar, aynı zamanda hukuki, sosyal ve ekonomik veçheleri de bulunan çok boyutlu bir konu olduğu unutulmamalıdır. Son 17 yılda, engelli bireylerin hayata katılımı konusunda atılan devrim niteliğindeki adımlar, engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetimizin bir göstergesidir. Eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar pek çok hususta engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm olmak, toplumla bütünleşmelerini, iş gücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalıştık.

Engelli vatandaşlarımızın, hiçbir ayrım gözetilmeksizin sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri, gurur verici başarılara imza atabilmeleri bizim için mutluluk kaynağıdır. Spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş dünyasına her alanda engelli kardeşlerimiz büyük başarılar elde etmekte, azim ve kararlılıklarıyla bizlere güç ve ilham vermektedir. Bu vesileyle, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, bu sorunların çözümüne ciddiyetle eğilmeye, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, her türlü talebini karşılamaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde tüm vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya çağırıyor, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli sporcu, sanatçı, zanaatkar ve aileleriyle de bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşen kabulünde bazı zanaatkar, sporcu ve sanatçılar ile aileleri hazır bulundu.

Kabulde, engelli Cengiz Kahveci tarafından Karagöz Hacivat gösterisi sahnelendi, engelli bir genç de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şiir okudu.

Erdoğan'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı: Vatandaşlarımızı Engellilik Konusunda Daha Sorumlu Olmaya Çağırıyorum
2
9
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • ınatçıhemsire
  Tayip erdoğana saydirmissinz çoğunuz ama onun yerinde olacak bir adam daha yok yönetim konusunda sevmek zorunda değiliz ama herşey de Allah için söylenmeli adam yönetim şekli on numara daha ne olsun
  Görüş hala geçerli mi?
  • kingofmusic

   Galiba matrix te yaşıyorsun veya yurtdışın da.

  • Arkadaşım bu adamın varlığı sizi çok rahatsız ediyorsa onum yönetimi altında yaşamak zorunda değilsiniz hiç kimse hiç bir ülke mükemmel yaşamıyor halinize şükretdin o adam sayesinde hala ayakta bu ülke Erdogan gibi yönetecek bir adam göster bana

  • kingofmusic

   Yaşamak zorunda değiliz de insanlar da ülkeyi terk edecek durum bile kalmadı mahalleden çıkamıyor çoğu, yüzeysel ve eksik bilgilerinle bana siyaset bilimleri taslama bence, sorsam ne ekonomi nede coğrafya bilgin vardır doğru düzgün ancak google dan açıp bakarsınç

  • Hepsini Göster
 • esracaglar_34
  onlar bizim değerlilerimiz engelliler günü kutlu olsun.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bayİtici
  Ya bir sie mk bu rolleri her siyasetçi yapıp ülkelerinin mına koyuyor :D Tayyip Türkiyeye hayırlı geldi diyen herkesin önce kesesini sonra anasını skeyim benn.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye
  Her insan, bir engelli adayıdır. Hangimizin başına ne gelir, bunu bilemeyiz.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

07
 • oakdas
  Dünya engelliler gününü bireysel olarak anabilirdin Sn. Editör polemik yaratmanin ne anlami vardi
 • Her sağlıklı birey bir engelli adayidir
 • Engelliyi içeri attıran erdogan mi diyor bunu :)
  • bendeniz61

   REIS içeri attirttiysa vardır sebebi

  • celladına aşık olmuşsa bir millet,
   ister ezan ister çan dinlet.
   itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
   müstehaktır ona her türlü zillet.

 • Silivri soğuk
 • efkanefe
  Tayyip milletle tssk geciyo hayat ona guzel
 • Silivri soğuktur şimdi hiç yorum yapmayayım
 • Gizli Üye
  Reisin alternatifi yok

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...