444'lü Numaralar ile Vatandaşların Beyaz Eşyalarını Çalıyorlar!

444lü Numaralar ile Vatandaşların Beyaz Eşyalarını Çalıyorlar!

Gün geçmiyor ki dolandırıcıların akıllara durgunluk veren yöntemleri ortaya çıkmasın. İstanbul'da kendilerini yetkili servis gibi tanıtıp, tamire götüreceklerini söyleyerek aldıkları beyaz eşya ve televizyonları çalan çete üyesi 30 kişi gözaltına alındı. Dolandırıcıların 444'lü numaralar alarak kendilerini yetkili servis olarak tanıttıkları, internet üzerinden arama motorlarında ilk sırada kendilerinin çıkmasını sağladıkları belirtildi.

İstanbul'da bazı kişilerin beyaz eşyalarını tamir ettirmeye çalışırken çalındığı yönündeki ihbarlar üzerine polis soruşturma başlattı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından bu sabah saatlerinde önceden belirlenen adreslere operasyon yapıldı.

İstanbul ve Samsun'da eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda organize bir şekilde dolandırıcılık yapan 3'ü kadın 30 kişi gözaltına alındı.

Hırsızların depo olarak kullandıkları adreslere yapılan aramalarda yüzlerce çalıntı beyaz eşya ve televizyon ele geçirildi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonun ardından dolandırıcılık çetesinin izlediği yöntem de ortaya çıkarıldı.

444lü Numaralar ile Vatandaşların Beyaz Eşyalarını Çalıyorlar!

Dolandırıcılar 444'lü numaralar alarak vatandaşları ağlarına düşürüyor!

Dolandırıcıların 444'lü numaralar alarak kendilerini yetkili servis olarak tanıttıkları, internet üzerinden arama motorlarında ilk sırada kendilerinin çıkmasını sağladıkları belirtildi.

Kendilerini, bozulan beyaz eşyalar için arayanların evlerine servis araçlarıyla giden dolandırıcılar. "Makineniz burada olmaz, servise götüreceğiz." diyerek beyaz eşyayı yanlarına alarak ortadan kayboldukları öğrenildi.

Hırsızların bazı olaylarda mağdurların makinesinin eski olması durumunda "Ana kart değişecek." "Motoru değişecek." gibi bahanelerle para alarak dolandırdıkları belirlendi.

444'lü Numaralar ile Vatandaşların Beyaz Eşyalarını Çalıyorlar!
2
8
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • aerolite
  Devlet erkini elinde bulunduran hükümetler suç fiili daha oluşmadan evvel önlem alır ki vatandaş zarar görmesin. Ama değil önlem almak sayısız vatandaş mağdur edildikten, dolandırıldıktan sonra "lütfen" gidip olaya el koyuyorlar.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Zafer100
  İnsanlığı ziyan ettiniz. Bu kadar üçkağıtçılığa yorduğunuz kafayı bilimde ve ilimde kullansaydınız şu an türkiye başka yerlerde olurdu.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Bunu da mı yaptılar helal olsun walla zehir gibi beyin var utanmazlar da
  Görüş hala geçerli mi?
 • Ne güzel bir ülkemiz var pislik insanlar mahvettiler
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

06
 • flyingTrainer
  Bu vatandaşa müstahaktır. Aferin lan arkanızdayım. Tüm herkesi kandırın da "mal" olduklarını artık anlasın.
 • Standingstill
  İbretlik paylaşım. Harika iş modeli. :)
 • Beyazıt nerede ozaman? Ona sormalı.
 • akigolar1990
  Yaparlar abi bura türkiye
 • SiyahTürk
  İnanmasınlar arkadaş yaaa.
 • JamesBond82
  Bilgilendirici yazı.

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...