Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Dünya Kız Çocukları Günü'ne Özel Videolu Mesaj

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Bugün 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü... Bugünün kızları yarının anne adayları, yöneticileri, öğretmenleri ülkemizin gelişmesinde önemli bir yere sahip olacak her biri birbirinden değerli fikri hür bireyler... Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla sosyal medya hesaplarından kendi seslendirdiği videolu mesajı paylaştı.

Selçuk, Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, kendi seslendirdiği videolu mesajla kız çocuklarına çok değerli tavsiyelerde bulundu.

Selçuk, "#seniyiyseniyiyiz" etiketiyle paylaştığı videoya, "Kız çocuklarına söylediklerim ve söyleyeceklerim vardı. Bugün buna vesile olsun. Her birinin önünde eğilip tek tek, gözlerinin içine bakarak anlatmak isterdim. Söyleyeceklerimi kendi sesimle duyurmak istedim. Siz de onlara anlatın ki güzel yaşasınlar." notunu ekleyerek, şu ifadeleri kullandı:

Ülkemin kız çocuklarına. Gördüğün tüm güzellikler insan içindir. Bilim, sanat, edebiyat, fikirler, buluşlar, yenilikler hepsi bizim için. Her birine sıkıca tutun ve bağını asla kopartma. Hayal et ve üret, hepimiz için elinden gelenin en iyisini yap. Narin kelebekler gibi uçmak istediğin zamanlar olacak, ama her zaman ayaklarını yere sağlam bas. Başkasının sözüyle, bakışıyla, görüşüyle eksilmeyeceğini bil; tamamlanmak için de iltifata ihtiyacın olmadığını unutma. Aynada ne görürsen o, içindekinin yansımasıdır. Aklınla, kalbinle ve duruşunla güzelsen yaşam boyu çok güzelsin ve bunu asla kaybetmeyeceksin. Dünyaya geldiğin gün sana bahşedilenlerle ve bunun üzerine koyduğun bütün güzelliklerle çok değerlisin. Biz ancak; #seniyiyseniyiyiz.

Kız çocuklarına söylediklerim ve söyleyeceklerim vardı. Bugün buna vesile olsun. Her birinin önünde eğilip tek tek, gözlerinin içine bakarak anlatmak isterdim. Söyleyeceklerimi kendi sesimle duyurmak istedim. Onlar sesimi buradan duymazsa, siz bilin, onlara anlatın ki çok yaşasınlar, güzel yaşasınlar... Ülkemin kız çocuklarına... Gördüğün tüm güzellikler insan içindir. Bilim, sanat, edebiyat, fikirler, buluşlar, yenilikler hepsi bizim için. Her birine sıkıca tutun ve bağını asla kopartma. Hayal et ve üret, hepimiz için elinden gelenin en iyisini yap. Narin kelebekler gibi uçmak istediğin zamanlar olacak, ama her zaman ayaklarını yere sağlam bas. Başkasının sözüyle, bakışıyla, görüşüyle eksilmeyeceğini bil; tamamlanmak için de iltifata ihtiyacın olmadığını unutma. Aynada ne görürsen o, içindekinin yansımasıdır. Aklınla, kalbinle ve duruşunla güzelsen yaşam boyu çok güzelsin ve bunu asla kaybetmeyeceksin. Dünyaya geldiğin gün sana bahşedilenlerle ve bunun üzerine koyduğun bütün güzelliklerle çok değerlisin. Biz ancak; #seniyiyseniyiyiz Ziya SELÇUK (@ziyaselcukprofdr)'in paylaştığı bir gönderi ()

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Dünya Kız Çocukları Günü'ne Özel Videolu Mesaj
8
2
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

28
 • müendisbey

  birileri yine feministlere yaranmak için trübünlere oynamış..

 • aerolite

  Devlet malını istismardan vazgecip, çocukların babalarına iş, hanelerine aş vermedikten sonra neye yarar bu mesajlar?

 • LaviniaFisher

  Okurken duygulandım açıkçası.

  • LOFT__

   Mesaj atamıyorum sana

  • Mesaj atma zaten müsait yerleri kalkıyor sonra

  • @selman_kingof Mesajlara cevap vermeyince senin gibi kuduranlar yüzünden mesaj kutumu kapattım. Kimse sana cevap vermek zorunda değil. Haddini bil.

  • Hepsini Göster
 • selman_kingof

  Geleceğin şeytanı olduğunu asla unutma kız çocuğu

 • Skyrenn

  Duyarlı ise iyi.

 • doğan3856

  Çok iyi

 • heee bende kız babasıyım

 • yusufaltun

  Eğitim bakanımızı seviyoruz.

 • emmah

  Ülkede eğitim düzelirse her şey düzelir.

 • emrelerrr

  Bravo ziyaaa

YÜKLENİYOR...