İstanbul'da Meydana Gelen Depremden Sonra Çadır Satışlarında Büyük Artış

İstanbul'da Meydana Gelen Depremden Sonra Çadır Satışlarında Büyük Artış

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 şiddetindeki deprem sonrası çadır, düdük, el feneri ve battaniye satışlarında büyük bir artış yaşanıyor.

Bir e-ticaret platformu yöneticisi olan Mutlu Erturan, "İstanbul’da gerçekleşen deprem sonrasında şirket satışlarını incelediğimizde, bir önceki haftanın aynı gününe göre çadır, düdük, el feneri, battaniye gibi malzemelerin satışında 3-4 kat artış yaşandı. Çadır satışları, bir önceki haftanın aynı gününe göre 3 kat artış gösterdi." diye konuştu.

Mutlu Erturan, aynı zamanda çadır, el feneri ve deprem çantası gibi aramaların bir önceki haftanın aynı gününe göre 10 katın üzerinde artış gösterdiğini vurgulayarak, "Deprem sonrası yapılan platform aramalarına göre, düdük aramasında 7 kat, powerbank aramasında 2 kat, deprem çantası aramasında 10 katın üzerinde ve el feneri aramasında 3 kat artış görüldü." dedi.

Müşterilerinin platform üzerinde 7,90 liradan başlayan fiyatlarla el fenerleri, 249 TL’den başlayan fiyatlarla deprem çantası ve tüm ilk yardım ihtiyaçlarını içeren ürünler bulabildiğini aktaran Erturan, aynı zamanda 9,90 TL’ye düdük bulabilirken, 25 TL’den başlayan fiyatlarla battaniye satın alabildiğini anlattı.

Bir diğer e-ticaret platformu yöneticisi Bülent Elçin de depremin hayatın bir gerçeği olduğunu ve Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını belirterek, "Dilerdik ki tüm Türkiye olarak depreme her zaman hazırlıklı olalım ancak satış ve arama rakamlarımız, depremin ardından bazı ürünlerin satış rakamlarının ve aranma oranlarının arttığına işaret ediyor." dedi.

Elçin, eylül ayındaki günlük satış ortalamasına göre deprem sonrasında adet bazında battaniye satışlarının yüzde 70, çadır satışlarının ise yüzde 35 artış gösterdiğini gözlemlediklerini vurgulayarak, "Tüm bu sonuçlar bize deprem öncesi koruyucu ve afet sonrası yardımcı önlemleri artırma konusunda bir hareketlenmenin başladığını gösteriyor." diye konuştu.

İstanbul'da Meydana Gelen Depremden Sonra Çadır Satışlarında Büyük Artış
8
9
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Arsgtc

  İnsanlar kendine çeki düzen vermesi için uyarı bu. Ama halen insanlar eskiden olduğu gibi devam etmekte. Ölümün olduğunu bir müslüman her an bilerek yaşamalı sen elinden geleni yapacaksın ki hazırlıklı olacaksın ölünce vuracak dizin olmayacak. Zina bir veba gibi yayıldı topluma gençlerin çoğu neden yaratıldığının bilincinde değil. Sürekli birçok platformda gençlere dünyaya sadece eğlenceye gelinmiş gibi zihinlerine bu düşünce yerleştiriliyor. Rabbimin merhameti büyük olduğu kadar gazabıda büyüktür. ALLAH yeniden bizleri toplum olarak şuurlu bir müslüman olarak yaşamayı nasip eylesin İNŞALLAH. Amin.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • hayalimatmazel

  Tedbiri almak lazımda o çok şiddetli deprem olursa kendimizi kurtardığıma dua edelim çünkü kurtulmak pekte mümkün olmıycak. Çoğumuz ölecek bu net bişey. Ansızın saniyeler içinde geliyor. Binalar her yerde ve çok fazla kat var 9 . Kattaki adamın inişini düşünelim imkansız. 3 bile sıkıntılı iken yanii çadır battaniyeyi alacak vakit kalmaz ve korkudan milletin aklınada gelmez düdük belki yanındadır enkaz altında kaldı ise çok yardımcı olur

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

78
 • Hazırlık için hep bir şeyler olmasını bekliyoruz milletçe. 2 senedir aklımda deprem çantası hazırlamak var ama hep erteledim. Bir kaç saatlik iş deprem çantası hazırlamak ama üşeniyoruz işte. En kısa zamanda hazırlayacağım bende.

 • hatcedeğilhatice

  Herkes kendince önlemlerini alsın. Mesela deprem anında ne yapmanız gerektiğinin kısa bir provasını yapın. Deprem çantası hazırlayın. Eşyaları duvara sabitlettirin.
  Belediyede önlemleri alsın. Deprem toplanma alanları oluştursun. Binaların sağlamlığını ölçsün.

 • allah o durumlara düşürmesin. ama ne yazık ki 7.8 - 8 gibi bir deprem olursa belki de dünyanın en yaşanılmaz yeri haline gelebiliriz ki. deprem anında ölecek olanlar sonraki günleri görmeyeceği için aslında en şanslılar olacaktır

 • Ansur

  1 haftaya unutulur.. Sonra deprem merhabaaa der. O değlde deprem sonrası o çadırı nereye kurabilecekler? Oturacak alan bulsunlarda sonra çadır kursunlar.

 • Hayatgercek

  Kurtulda çadırın derdine düş. O anda hadi çadır nerede onu alıp çıkayım mı yapacak bu millet. Kafaya bak ya. Kurtulun da çadırı zaten devlet kurar. Ne saçma mantık...

 • Addamm

  Çadırı nereye kuracaklar çok merak ediyorum.

 • pamuk_seker3443

  O kadar çok şu deprem olayını taktım ki her başım döndüğün de deprem oluyor sanıyorum

 • cankızsevda

  insanlar her türlü tedbiri almak istiyor yaşayan bilir

 • I_Run_Each_Team_2

  Bu deprem çadır işiyle uğraşan baronların işi sjsjk

 • Sıla0607

  Bilinçlenmek zorundayız arkadaşlar.. zorundalıkla da olsak biliçlenildiğini görmek güzel.

 • jYasinSarı

  Yapay deprem ile ekonomiyi bizim üzerimizden düzeltiyorlar inanmayın

 • mrwhitewolf

  döt korkusu böyle birşey

 • siyahtakimor

  çok korkuyorumnm

 • Çadırı kurcak yer mi var

 • İnsan mal olunca hıyar getireni çok olurmuş.

YÜKLENİYOR...