Kıvanç Tatlıtuğ Hakim Karşısına Çıktı (Vergi Kaçırdı İddiası)

Kıvanç Tatlıtuğ
Kıvanç Tatlıtuğ

Son olarak reklam yüzü olduğu bir kot firması reklamında oynayan ve rap söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ, vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle hakim karşısına çıktı. Sanık olmasının sebebinin mali müşaviri olduğunu söyleyen Tatlıtuğ, ödediği paraları alan müşavirinin, hem kendisini hem devleti mağrur ettiğini belirtti.

Müfettişlerinin 2017'de ‘bağımsız manken ve modellerin faaliyeti' kapsamında yaptıkları denetimlerde Kıvanç Tatlıtuğ'un adına 2012-2013 yılları arasında satışa dayanmayan sahte faturalar düzenlendiği tespit edildi. Vergi müfettişleri Kıvanç Tatlıtuğ hakkında, vergi kaçırmak ve sahte fatura düzenlemek suçundan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunulmuştu.

Kıvanç Tatlıtuğ Hakim Karşısına Çıktı (Vergi Kaçırdı İddiası)

"Aylık 30 bin lira gelirim var"

İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Kıvanç Tatlıtuğ avukatı ile birlikte katılırken, İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığını kurum avukatı temsil etti. 30 bin TL aylık geliri olduğunu belirten Kıvanç Tatlıtuğ'a hakim, 2012-2013 yılları arasında sahte fatura düzenlediği iddiasını sordu.

Kıvanç Tatlıtuğ Hakim Karşısına Çıktı (Vergi Kaçırdı İddiası)

"Mali müşavirimden ben de şikayetçiyim"

Sanık sandalyesinde olmasının sebebinin mali müşaviri olduğunu belirten Kıvanç Tatlıtuğ, "Mali müşavirim zamanında her ay bana profesyonel hizmet karşılığında fatura kesti. Kendisine banka yoluyla, resmi olarak şu an yargılanmakta olduğunum faturalar miktarının çok üstünde ödeme yaptım. Gelir defterime bu ödemeleri işlememiştir. Kendisinden de dolandırıcılık suçlamasıyla şikayetçi oldum" diye konuştu.

Kıvanç Tatlıtuğ Hakim Karşısına Çıktı (Vergi Kaçırdı İddiası)

"Erdal Doğan, benim gibi başka arkadaşlarımı da mağdur etti"

2017'ye kadar vergi müfettişlerinin denetime gelinceye kadar müşavirinin yaptığı usulsüz işlemlerden haberi olmadığını söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ, "Adı Erdal Doğan'dır. Denetlemeye kadar kendisi normal bir hayat yaşıyordu. Bu olay ortaya çıkınca kaçtı ve nerede olduğunu bilmiyorum. Hakkında suç duyurusunda bulundum. Benim gibi sanatçı arkadaşlarımı da bu şekilde mağdur etti. Hem ben hem devletim bu nedenle mağdur olduk" dedi. Suçlamaları kabul etmeyen Kıvanç Tatlıtuğ, beraatını isteyerek, ceza alması durumunda erteleme verilmemesini istedi.

Kıvanç Tatlıtuğ Hakim Karşısına Çıktı (Vergi Kaçırdı İddiası)

Dava Şubat ayına ertelendi

Kıvanç Tatlıtuğ'un avukatı da Çağla Şıkel'in de bu mali müşavir tarafından mağdur edildiğini ve onun hakkında da aynı şekilde açılan davadan beraat ettiğini belirtti. Kıvanç Tatlıtuğ'un vergi affından yararlanarak 900 bin TL'nin üzerinde vergi ödediğini belirten avukatı, Maliye Hazinesi'nin de zararının giderildiğini belirtti. Kurum avukatı ise sanığın suç işlediğini, sahte faturalarla KDV indiriminden faydalandığını belirterek cezalandırılmasını istedi. Mahkeme Kıvanç Tatlıtuğ'un mali müşaviri Erdal Doğan hakkında yürütülen ceza soruşturması veya kovuşturması olup olmadığının araştırılması için davayı Şubat ayına erteledi.

Kıvanç Tatlıtuğ reklamda rap söyledi.

Öte yandan Kıvanç Tatlıtuğ, reklam yüzü olduğu kot firmasıyla yeniden anlaşma yaptı. Tatlıtuğ, anlaşmasını 5 milyon TL’ye yenilediği öğrenildi. Ünlü oyuncunun reklamdaki rap performansı sosyal medyada günden olmuş durumda. Kıvanç Tatlıtuğ'un rap performansı.

Kıvanç Tatlıtuğ Hakim Karşısına Çıktı (Vergi Kaçırdı İddiası)
6
5
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • vaveylavavey

  Ben de bir mali müşavirim. Ama haberde bir tuhaflık var. Mali Müşavir neden sahte fatura almış ya da kesmiş? Mali Müşavirin bu fatura sebebiyle menfaati ne olabilir. Haber eksik ya da başka bir durum var. Maliye vergi ziyaına uğramış ve dava açıyor ancak bunun sebebi Kıvanç mı yoksa Mali Müşavir mi bunun bulunması gerekli. Fakat Mali Müşavirin bu işten bir menfaati olmadığı gözüktüğünden kusurlu Kıvanç gibi gözüküyor

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Ulan b*k gibi paranız var 3 4 binlik vergiyi kaçırsan ne işine yarayacak

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

45
 • asıl mevzu bu
  hakime hanım ne yapıyorsunuz

 • bade90

  bu yasal olmayan vergi kaçıranlar nereye şikayet ediyoruz ya

 • İlkkan03

  Vergi yatirdigina inaniyonuzda kaçırdığına niye inanmiyonuz😄

 • ebeninkihe

  Bu ne ymiş ya

 • ofamayaaa

  Zenginler bile vergi kaçırıyor ya

 • emre505

  vergi kaçırmadı. ''Behlül kaçar' daki kaçma o :D

 • Hüseyin_33

  Devlet bu hiç kimseyi tanımaz

 • gökyüzüiçimde

  Ayy illa herkes rap yapıyor diye buda yapcak

  • Rap yapmasıyla vergi kaçakçılığından suçlanmasının ne alakası var? Dikkatli oku yazıyı reklam filminde rap yapmış esas paylaşımı yapan kişiye sormak lazım rap yapmasıyla böyle bir durumun ne alakası var diye.

 • ogzhn94

  Aylık 30 bin gelirim var demiş komikmiş:)

YÜKLENİYOR...