Galata Kulesi'ne Mavi Kravat Takılacak

Galata Kulesi
Galata Kulesi

Erkekler arasından en yaygın kanser türlerinden biri olan prostat kanserine, farkındalık amacıyla Galata Kulesi'ne dev bir mavi kravat takılacak. İstanbul'un sembol tarihi yapılarından olan Galata Kulesi, son yıllarda bu tarz projelerde sıkça kullanılmaya başladı.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneğinin, "Tak Bir Mavi Kravat, Prostat Kanserine Dikkat" sloganıyla bu yıl da gündeme taşıdığı prostat kanseri ayı aktivitesi için Galata Kulesi'ne, 19-22 Eylül tarihleri arasında dev bir mavi kravat takılacağı belirtildi. Dernekten yapılan açıklamaya göre, kampanya için şair Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun "İstanbul Destanı" şiirinden esinlenildi.

Prostat Kanserinin Sembol Rengi 'Mavi'
Prostat Kanserinin Sembol Rengi 'Mavi'

Prostat kanseri için hastalığın sembol rengi olan açık maviden üretilen dev kravat, Galata Kulesi'ne takılarak İstanbulluların bu hastalığa dikkati çekilecek. Sosyal medyadan da desteklenecek kampanya boyunca Galata Kulesi'ni ziyaret edenler, fotoğraflarını "takbimavikravat" ve "prostatkanserinedikkat" etiketleriyle paylaşabilecek. Galata Kulesi'nin mavi kravatlı fotoğraflarını kampanya sloganlarıyla sosyal medya hesaplarından paylaşan ilk 300 kişiye kampanyanın sembolü olan mavi kravatlar hediye edileceği öğrenildi.

Prof. Dr. Özlem Er
Prof. Dr. Özlem Er

Prof. Dr. Özlem Er'in de katılacağı etkinliklerde prostat kanserinin tanısı ve tedavisi hakkında bilgiler verecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen Er, şu ifadeleri kullandı:

İlerleyen yaşla birlikte görülme sıklığı artan prostat kanseri, erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle babasında, amcasında ya da dedesinde prostat kanseri olan erkeklerde daha erken tarama gerekiyor. Aile öykünüzü biliyorsanız ve yaşınız da ilerliyorsa sağlık kontrollerinden geçmeyi, doktor muayenesi olmayı ve idrar ile ilgili yakınmalarınız varsa mutlaka doktora başvurmanızı öneriyoruz.

Galata Kulesi'ne Mavi Kravat Takılacak
8
1
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Ateist_Türk

  Hayret çok şaşırdım. Nasıl oldu da , hangi dağda kurt öldü de erkekler için farkındalık aktivitesi yapıyorlar. Bu kampanyayı başlatan kimse ona çoooook teşekkürler ediyorum. İnsanlığın ölmediğini gösterdi. Erkekler de varlar, her yerde! Erkek olarak bizleri görmezden gelemez toplum. Erkeklerin sorunlarına da farkındalık olmalı.

  Prostat olmamak için yapılması gerekenler. Bildiğim kadarı ile yazayım. Erkekler dikkat etsin. Ayakta işemeyin. Bu prostat büyümesine neden olan en büyük nedenlerden biri. Oturarak yapın her zaman, mümkün olduğu her zaman. İkinci bir diğer konu, her hastalıkta olduğu gibi, bunda da geçerli. Stresten uzak, mutlu ve huzurlu yaşayın. Sizi mutlu eden işlerle ve şeylerle uğraşın. Üçüncü bir nokta sağlıklı beslenin. Düzenli ve dengeli bir beslenme gerekiyor. Her gıdadan yeterli kadar almak lazım. Yağlı, şekerli ve tuzlu besinlerden kaçının. Kızartma yerine, haşlama, fırında ya da ızgara tercih edin. Gerekli aralıklarla sağlığınızı kontrol edin, belli bir yaştan sonra. Hep birlikte, birlik içinde daha güçlüyüz. 👏👏
  #takbimavikravat #prostatkanserinedikkat

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Çok güzel bir hareket.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

07
 • ISpectra07

  Arkadaşlar bilmiyorum farkında mısınız ama içerik çalmak çok büyük bir suçtur. Senin bu paylaştığın bence'nin bazı cümleleri www.aa.com.tr/.../1587642 haberi ile 1e1 aynı. Bu konuda kaynak belirtmediğin için bişey söyleyecek misin?

 • ozgur00000

  🙂 feminist biriyim ama gayet iyi farkındalıkların hepsi güzeldir.. 😊

 • zıplayan_penguen

  Çok eril bir hareket. feminaziler kızmasın bak

 • dreamliner61

  ilginç olacak bence.

 • masal6363

  güzel bir dikkat çekme

 • sadakat023

  Tepeye de bir papyon taksınlar bariğğğ

 • dyrroth

  aferin size

YÜKLENİYOR...