Kasımpaşa: beIN SPORTS Spikeri Melih Şendil'in Maçımızı Galatasaray Amigosu Gibi Anlatmasını Kınıyoruz

Melih Şendil
Melih Şendil

Kasımpaşa, Galatasaray - Kasımpaşa maçını anlatan beIN SPORTS spikeri Melih Şendil'in taraflı bir anlatım sergilediğini iddia ederek çok sert bir açıklama yayınladı.

Kasımpaşa'nın İnternet sitesinden ve Twitter hesabından yapılan açıklamada; beIN SPORTS spikeri Melih Şendil'in maçı anlatırken kurduğu cümlelere gönderme yaparak, spikerin adeta bir Galatasaray taraftarı gibi karşılaşmayı futbolseverlere aktardığının altı çizildi. Kasımpaşa, yayıncı kuruluştan, Melih Şendil'in bir daha maçlarında görev almamasını istedi.

Kasımpaşa'nın açıklaması:

Dün akşam Galatasaray SK ile deplasmanda oynadığımız ve yayıncı kuruluş tarafından canlı yayınlanan karşılaşmanın spikeri Melih Şendil'in maçı anlatırken Galatasaray'ın attığı golde bir amigo edasıyla bağırması, Galatasaray'ın her pozisyonunda sanki o takımın taraftarıymışçasına maçı anlatması kamuoyunun ve bizlerin dikkatinden kaçmamıştır. Spikerin Galatasaray'ın golünün ardından sanki bir Avrupa maçı anlatır gibi, rakip yabancı bir takım gibi coşkuyla sevinmesi ve Falcao naralarının ardından hoş geldin İstanbul'a, hoş geldin Galatasaray'a, ilk maç ilk imza şeklinde bağırarak gole sevinmesinin hiçbir şekilde izahı olamaz. Dünyaca tanınan bir marka olan Beinsports kurumuna yakışmayan bir durum ortaya çıkmıştır. Hiçbir şekilde tarafsızlık ilkesine uymayan bir anlatım gerçekleştiren spiker Melih Şendil'in bir daha maçlarımızda görev almasını istemiyor, 1921'den beri var olan ve armasında ay-yıldızı gururla taşıyan Kasımpaşamızın şanlı tarihini hiçe sayan bu taraflı anlatımı kınıyoruz. Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan Beinsports'un artık hiçbir şekilde başka takımların amigosu gibi davranan spikerlerini istemediğimizi ve her zaman tarafsızlık ilkesini benimsemiş spiker ve yorumcuların yayıncı kuruluşta görev almasını istediğimizi kamuoyuna ve Beinsports yönetim kuruluna bildiririz.

Kasımpaşa: beIN SPORTS Spikeri Melih Şendil'in Maçımızı Galatasaray Amigosu Gibi Anlatmasını Kınıyoruz
3
19
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • thefireball

  bunun sebebi spikerin hangi takımlı olduğu değil taraftarı daha çok olan bir takıma genel olarak yapılan jesttir. 4 büyükler için genelde spikerler büyük takımın ataklarını ve gollerini daha ateşli sunarlar çünkü büyük taraftar grubu o takımdadır. Şuda bir gerçek ki anadolu takımlarının maçlarında da gol attıklarında ya da atak yaptıklarında aynı oranda olmasada benzer yükselişler yapılır spikerler tarafından. Bu maç için değerlendirirsek kasımpaşa böyle eleştireceğine keşke bir gol atsaydı da biz gol attığımızda spiker böyle galatasaray gol attığında böyle deme şansı olsaydı. Bu şekilde yapılan açıklamaların altı maalesef boş kalıyor.

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gregorius

  Ulan haysiyetsiz herifler, sonra demezler mi adama hiç gol kralı olmamış Fenerbahçe forvetinin ligin ilk haftasında goller attıktan sonra '2019/2020 yılının gol kralı erken başladı gollere ' diye anons edilmesine niye ses çıkarmadınız diye?

  Bu sene 17 kulüp + 1 federasyon + 1 pdfk + yazarlar + televizyon fanatikleri ve kulkaları ile birlikte milyonlarca rakip taraftar topluluğunu bir arada yeneceğiz anlaşılan. :)

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Simdide sira demekki spikerde daha neler

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

217
 • FæTiH1993

  İki takımı da tutmuyorum maça az bir şey bakabildim kanalları gezerken görmüştüm. 2 dakika izledim izlemedim maçı zaten. Tam hakim değilim konuya fakat dedikleri gibi taraflı bir anlatım varsa o maçta hoş bir durum değil. Bazı maçlar da bende denk geliyorum 3 büyüklerin her maçında neredeyse taraflı anlatım var. Diğer takımlar küçümsenmemeli onlar da ön plana gelmeli.

 • Bu sene zaten bu tip şeyleri fazlasıyla gorucez,, ligde bir Galatasaray düşmanlığı aldı başını gidiyor,, federasyondaki çapulcu p. cler başta olmak üzere, kendini bir halt zanneden ki buna Kasımpaşa yoneticileride dahil her şahıs çıkıp açıklama yapar oldu,, merak etmeyin hepinizin hesabı görülür, hepinizin defteri dürülür...

 • Kulağınız gerçekten iyi duyuyorsa tekrar tekrar dinleyin. Hiç kimse galatasarayın üzerine böyle iddiaları ortaya atarak bir halta ulaşamaz. iyi dinleyin "Falcao buluştu topla" dediğini duyacaksınız tabi kulağınızda bir problem yoksa.
  https://www.youtube.com/watch?v=s9SeklXudss

 • Centurion

  Galatasaray nefreti ne zaman bitecek bu embesil ülkede? Başarısızlıklar artık aynaya bakarak aranmalı. Yeter artık ülke futbolunun içine ettiğiniz. Her Galatasaray galibiyetinden sonra neden böyle davranılır? fenevbaçe yenseydi de aynı yorumu yapacaklar mıydı şeyimden aşşaa yönetimi? Öpemediği eli bükmeye çalışanlar ülkenin içine etmeye devam ediyorlar. 3. dünya ülkesi hareketleri bunlar mayklar...

 • galatasaylı olarak bende tasvip etmem o maçı sadece gsliler izlemiyor. falcao golünden sonra falcao diye hoşgeldin vsvs diye anlatması hoş değil. ama şuda var senelerdir. 3 büyüklerin bütün maçlarında hep 3 büyükler gol atınca biraz daha fazla reaksiyon veriyor spikerler bu yıllar öncede aynıydı

 • Arag0rn

  90 dk izledim.. Her gs atağında ve falcaonun topla buluşmasında anlatım gerçekten belirtildiği gibiydi.. Yerinde bir açıklama olmuş. Spikerlerin yabancı takımlarla ve milli maclar dışında tarafsız davranmaları ve rakibe saygı çerçevesinde anlatım yapmaları gerekir.

 • Oyun içinde baktılar bir sıkıntı yok Spiker Galatasaraylı yaaeeeh demeye başladılar😂

  Yıkıklıklarını bir Galatasaraylı olarak keyifle ve zevkle izliyorum.

 • Yerinde bir açıklama. Biz Digitürk' e para ödüyoruz. Orada gidip maçlarda amigoluk yapsın diye spikerlere para ödemiyoruz.

 • Bergafor35

  Galatasaray’ı tutuyorum ama ortada böyle bir durum varsa kesinlikle doğru değildir

 • Pltalmdr1

  Orada dikkatli dinleyin falcao topla buluştu dicekken topla vurustu diyo oda falcao vur su topa gibi anlasildi adam masum yani

 • kubwjj

  Falcaoo gidiyor falcaooooooooo olmadi ah bee bir sonrakine falcaooo dhdhdud

 • serenat4

  abone sayısı doğrultusunda yayın politikası izliyorlar demektir.

 • silentnight87

  Evet Başakşehirimiz derken sorun yoktu fd başkanı...

 • vaveylavavey

  Ben maçı izledim. Fakat spiker kesinlikle Galatasaray amigoluğu tarzında bir maç anlatımı yapmadı.

 • bunasııladam

  Yok artik sıra spikere mi geldi

 • Hakli serzeniş

 • Eagle09

  Yotum yok

 • emmah

  Kasımpaşa saçmalamış resmen.

 • Gizli Üye

  Merak etmeyin, Fenerbahçe silip süpürecek ligi bu sene.
  Sağa sola çarparak giren gollerle alınan galibiyetler kurtarmaz kimseyi...

YÜKLENİYOR...