Arda Turan-Berkay Şahin Davasında Karar

Serap Aksu r
Arda Turan-Berkay Şahin Davasında Karar

Sarıyer Emirgan'daki bir gece kulübünde 10 Ekim 2018'de Arda Turan ile Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin davada karar verildi.

Arda Turan, Özlem Şahin'e karşı "Cinsel taciz" suçundan beraat etti. Arda Turan'a "Korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek", "Ruhsatsız silah bulundurmak" ve "Kasten yaralama" suçlarından toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mahkeme, bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Berkay Şahin ve avukatları mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada karara itiraz edeceklerini söyledi. Şahin'in açıklama yaparken oldukça sinirli olduğu gözlendi. "Eğer Arda Turan çıkıp özür dileseydi işler buraya kadar varmayacaktı, Arda Turan o gece alkollü bir şekilde eşim Özlem'e sarkıntılık etmiştir, karara itiraz edeceğiz" diyen Berkay Şahin'in oldukça gergin ve sinirli olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Arda Turan karardan sonra Instagram hesabından uzun bir açıklama yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. Bana bu iftirayı atanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Bu olayın manşeti üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir.

Arda Turan (@ardaturan)'in paylaştığı bir gönderi ()

Ben çok güvendiğim Türk adalet sistemine son kez sığınacağım..! İki yıl sekiz ay ceza almış bir suçlu.!! Gerekeni alana kadar da durmayacağım ve bedeli her ne olursa ödeyeceğim.! Aksi taktirde SİLAHLA HASTANE BASANLAR.!! RUHSATSIZ SİLAH TAŞIYANLAR.! KAHPECE ARKADAN SALDIRIP BURUN KIRANLAR VE HASTANEDE BAĞIRA ÇAĞIRA BEN A.T BANA BU ÜLKEDE BİŞEY OLMAZ DİYEMLER BİTMEYECEKTİR.!! Çoğalacaktır.!! Sonu ölüm olsa vazgeçen şerefsizdir.!! Berkay Şahin (@berkaysahinn)'in paylaştığı bir gönderi ()

Son Güncelleme: 19 Eyl 2019 / 04:09
Arda Turan-Berkay Şahin Davasında Karar
11
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • endmuhh
  vicdanlarda inandıramadım ardacım sen evli kadına şırt yavrum yerim seni diyen adamsın. tabi bu cümlenin medenicesi az. tabi biz bilmiyorum allah biliyor dedin mi demedin mi. ateş olmayan yerden duman cıkmaz yoksa cıkar mı. özür dileyip berkayı esını es gecmen iyi gözükmedi bence. ama hakim amcalar öyle karar verdi ne diyelim. şimdi bu yukardaki büyük hakim amcaya gelicek ondan daha büyüğüne yıllar yıllar sonra bir karar cıkar. hükmün acıklanmasının geriye bırakılması kararına da gülmemek elde değil o zaman ben aynı sucu işleyim her 5 yılda bir. 5 yıl dısımı sıkarım ne olcak. en güzel adalet ne idi şahsen. bu olayda berkay orda ardayı dövecek sonra da biliinmeyen bir hastaneye gidicek. sıcaklıgı ile olay 2. olay yasanmasın. arda deli yani gördüğünüz gibi gözünü karartmıs sabah 5 te hastaneyı basmıs. bir da dayagı yese ne olucak düşünün. sonra hakim isterse beraat versin. ben o zmn kameraların karsısına gecerim berkay olarak. derimki karıma terbiyesizlik yapıldı haddini bildirdim. ama tabi bunu karıma yapan şahıs sadece yediği dayakla kurtulamaz mahkemede görüşürüz derdim 2 cümle. ama tabi dayagı atmak lazım önce. adalet sistemimiz adına üzücü. karar hızlı cıkmıyo hükmün gec acıklanıyo :) daha birsürü ekstra mahkeme daha var. ohoooooo. verilen ceza da az yani o sucları ben yapsam eminim daha ötesini alırdım
  Görüş hala geçerli mi?
 • Sineklertanrisis
  bu ülkede adaletin bir fiyatı var. garibanın üzerinde o silah olsa, hastanenin içinde ateş etmesine gerek yok, 4 seneden aşağı yemezdi. adalet sistemimiz bataklık kadar iğrenç, adalet saraylarının saraya benzedikleri doğrudur ama adalet ile isim benzerliği dışında bağları kalmamış.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  6 yıl önce attığı bit tweette yaptığı eleştiriden ve okuduğu bir şiirden dolayı Canan Kaftancıoğluna 9 yıl hapis ama hastane basan, ruhsatsız ve üstelik suikast silahı bulundurum hastanede ateş eden Ardaya 2 yıl ve tahmin edeceğiniz gibi hükmün açıklanması ileriye bırakıldı yani Arda hiç hapis yatmayacak
  Adaletini senin ülkem !
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

59
 • O Arda cezaevine bir gün dahi girmeden bu olayı da atlattıysa kamu oyu bunu yeterli bulmaz.. Sen adamın eşine sark, arkana arkadaşlarını da alıp şiddet ve tehdit uygula sonra da elini kolunu sallaya sallaya serbest dolaş. Olmaz öyle şey.
 • MadaMüptezel
  Bu Arda orman ayısını nereye kapatıyorlarsa kapatsınlar artık seri bir şekilde, barzolukları bir türlü bitmiyor 5km öteden ortadoğu cehaleti kokusu alıyorum, yetti..
 • Paran varsa adalet bile senden tarafa oluyor gerçekten bu ülkede adalet kalmamış yazık
 • Deliyimbendeliyim
  Arda aylık 400.000 Euro kazanıyor parayla halledilebilir
 • Gregorius
  İki tarafı da sevmem, zerre umurumda olmayan karardır.
 • keltepe
  Ya bunların niyeti reklam başka bir şey değil boşu boşuna mahkemeler oyalıyorlar amaç sadece gündemde olmak başka hiçbir amaçları yok Zaten ikisi de sevmiyorum gıcık Adamlar
 • MrArkadin
  Sen ben olsak on sene yeriz bunlar hiçbişeyden ceza almıyorlar maşallah herseyden muaflar
 • I_Run_Each_Team_2
  Arda Turan'a az ceza verilmiş. En az 30 yıl verilmesi gerekirdi.
 • çilingiroğlu-61
  Twitle taciz etse daha çok ceza alırdı. Ben ardanın yerinde olsam para cezasına çevrildiğinde 300 500binde bahşiş veririm.
 • elifgız_
  Kusura bakmayin da berkay hakli Arda kendi kasindi..
 • Beyazkin34
  Al birini vur ötekine
 • Zeynocmzz
  Yaşattığını yaşarsın Berkay beeeeyyy
 • Eagle09
  Normal vadandaş olsaydı vay haline...
 • muhasebe06
  hapis cezası paraya döner bence
YÜKLENİYOR...