YouTube'un Algoritması Yanlışlıkla Yüzlerce Videoyu Yayından Kaldırdı!

YouTube
YouTube

YouTube yanlışlıkla yüzlerce videoyu yayından kaldırdı, YouTube'un içerik kurallarını ihlal eden videoları kaldırma amacıyla geliştirdiği yapay zeka destekli algoritması, "robot savaşı" videolarındaki robotları hayvan zannederek yüzlerce videoyu yanlışlıkla platformundan kaldırdı!

The Verge'nin yayınladığı habere göre YouTube, robot savaşı içerikli yüzlerce videoyu kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle sistemden kaldırdı ve paylaşım sahiplerine işlemle ilgili e-posta gönderdi. YouTube, robot savaşı içerikli videoların sahiplerine yolladığı açıklama mesajında, videoların "hayvan dövüştürme" ve "hayvanlara eziyet" sebebiyle kaldırıldığını yazdı.

Silinen içerikler yeniden yayınlanacak!

Silinen videolarının sayısının artması ve kullanıcıların YouTube'dan konuya ilişkin açıklama istemesi üzerine, YouTube imzasıyla The Verge'ye gönderilen açıklamada, videoların yanlışlıkla silindiği, YouTube'nin robot savaşı içerikli videoların kaldırılmasına yönelik bir politikasının olmadığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, yanlışlıkla silinen "robot savaşı" videolarının yeniden yayınlanacağı kaydedildi. Uzmanlar, YouTube'un da aralarında olduğu birçok dijital platformun çeşitli amaçlarla geliştirdiği yapay zeka sistemlerinin yanlış sonuçlar doğurmasının, toplumun bu sistemlere olan güvenini olumsuz etkilediğini savunuyor.

YouTube'un Algoritması Yanlışlıkla Yüzlerce Videoyu Yayından Kaldırdı!
1
10
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • barraquda

  Abi beceremiyorsunuz iste yapay zekayi.. daha lisanlari birbirine dogru cevirebilen bir algoritma yazmayi bile becerememisken.. ziplamayi bile bilmezken aya gitmeye calisiyorlar.. acin bakin google translate in rezaletini gorun.. bunu becerebilselerdi tercumanlik yabanci dil egitimi vs gibi seyler ortadan kalkacakti. Bunu bile yapay zekayla beceremediler.. nelerle ugrasiyorlar :)) alin sonuc.

  Görüş hala geçerli mi?
 • kilombolukardeş

  Bu algoritma saçmalıklarına çok kafa yormaya başladılar, belkide bizim gibi hesaplamamalarını bozan kişilere ulaşmaya çalışırken yaptıkları hatalar yüZündendir 😬

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • denizcanar

  işte bazen yapay zeka sorunları çıkabiliyor. teknoloji evet güzel ama kontrolden çıktığı zaman facia ya dönebilir.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

08
 • MATbotap

  Yedekleme yapmışlardır o kadar da yapay zekaya güvenmez insan.

 • TheFlashMan

  İyi olmuş keşke gerkesiz videoları bir anda silebilen bir robot yapsalar

 • AynadakiYansima

  Şaşırmadım.

 • Karakule003

  Teknoljı guzel ama fazla ılerıgıtmemk sartıyla

 • Teknoloji bizi bir gün yer

 • UmutCanGibi

  artık şaşmıyorum.

 • Gizli Üye

  Tebrik ederim youtubeyi

 • Gizli Üye

  Onlar öyle diyorsa. dd

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...