Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat

YouTube'un Algoritması Yanlışlıkla Yüzlerce Videoyu Yayından Kaldırdı!

Hakan Guray r
YouTube
YouTube

YouTube yanlışlıkla yüzlerce videoyu yayından kaldırdı, YouTube'un içerik kurallarını ihlal eden videoları kaldırma amacıyla geliştirdiği yapay zeka destekli algoritması, "robot savaşı" videolarındaki robotları hayvan zannederek yüzlerce videoyu yanlışlıkla platformundan kaldırdı!

The Verge'nin yayınladığı habere göre YouTube, robot savaşı içerikli yüzlerce videoyu kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle sistemden kaldırdı ve paylaşım sahiplerine işlemle ilgili e-posta gönderdi. YouTube, robot savaşı içerikli videoların sahiplerine yolladığı açıklama mesajında, videoların "hayvan dövüştürme" ve "hayvanlara eziyet" sebebiyle kaldırıldığını yazdı.

Silinen içerikler yeniden yayınlanacak!

Silinen videolarının sayısının artması ve kullanıcıların YouTube'dan konuya ilişkin açıklama istemesi üzerine, YouTube imzasıyla The Verge'ye gönderilen açıklamada, videoların yanlışlıkla silindiği, YouTube'nin robot savaşı içerikli videoların kaldırılmasına yönelik bir politikasının olmadığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, yanlışlıkla silinen "robot savaşı" videolarının yeniden yayınlanacağı kaydedildi. Uzmanlar, YouTube'un da aralarında olduğu birçok dijital platformun çeşitli amaçlarla geliştirdiği yapay zeka sistemlerinin yanlış sonuçlar doğurmasının, toplumun bu sistemlere olan güvenini olumsuz etkilediğini savunuyor.

Son Güncelleme: 29 Ağu 2019 / 04:08
YouTube'un Algoritması Yanlışlıkla Yüzlerce Videoyu Yayından Kaldırdı!
1
10
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • barraquda
  Abi beceremiyorsunuz iste yapay zekayi.. daha lisanlari birbirine dogru cevirebilen bir algoritma yazmayi bile becerememisken.. ziplamayi bile bilmezken aya gitmeye calisiyorlar.. acin bakin google translate in rezaletini gorun.. bunu becerebilselerdi tercumanlik yabanci dil egitimi vs gibi seyler ortadan kalkacakti. Bunu bile yapay zekayla beceremediler.. nelerle ugrasiyorlar :)) alin sonuc.
  Görüş hala geçerli mi?
 • kilombolukardeş
  Bu algoritma saçmalıklarına çok kafa yormaya başladılar, belkide bizim gibi hesaplamamalarını bozan kişilere ulaşmaya çalışırken yaptıkları hatalar yüZündendir 😬
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • denizcanar
  işte bazen yapay zeka sorunları çıkabiliyor. teknoloji evet güzel ama kontrolden çıktığı zaman facia ya dönebilir.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

08
 • MATbotap
  Yedekleme yapmışlardır o kadar da yapay zekaya güvenmez insan.
 • TheFlashMan
  İyi olmuş keşke gerkesiz videoları bir anda silebilen bir robot yapsalar
 • AynadakiYansima
  Şaşırmadım.
 • Karakule003
  Teknoljı guzel ama fazla ılerıgıtmemk sartıyla
 • UmutCanGibi
  artık şaşmıyorum.
 • Sıcakyaz
  Teknoloji bizi bir gün yer
 • Gizli Üye
  Tebrik ederim youtubeyi
 • Gizli Üye
  Onlar öyle diyorsa. dd

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...