KizlarSoruyor’a özel KSOKEY15 indirim kodu ile hazzı #İstediğinGibi Yaşa!
Kapat

Bakan Murat Kurum: Bodrum'da 1611 Konut ve 4 Otel İnşaatı Durduruldu

Melike Gozence r
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'daki koyları karış karış gezdi. Bakan Kurum, Bodrum'da tartışılan The Bo Viera projesinin de aralarında bulunduğu 1611 konut ve 4 otel inşaatının durdurulduğunu açıkladı. Denetimler sırasında kıyılara yakın bulunan balık çiftliklerini de gezen Bakan Kurum, daha sonra Yalıkavak'ta basın toplantısı düzenledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait tekneyle, Bodrum'un Tilkicik, Küçükbük ile Demirbükü koylarında kaçak yapılaşma ve çevre temizliğine ilişkin denetimler yaptı.

Kıyı ve koylarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerinin altını çizen Kurum, 1611 konut ve 4 otel inşaatının durdurulduğunu belirterek, "İmara ve yapı ruhsatlarına aykırılıkların giderilmesi için firmalara 1 ay süre verildi. Eğer giderilmezse biz, Valilik aracılığıyla gidereceğiz. İmar Kanunu gereği yıkım ve para cezası uygulaması da yapılacak. Muğla'da kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Doğal güzelliklerimizi bozacak yapılara müsaade etmeyeceğiz. Müsaade edenlere de gerekli her türlü cezai işlem yapılacak." diye konuştu.

The Bo Viera
The Bo Viera

Medyanın soruları üzerine Bakan Kurum, Gündoğan'da yapılan The Bo Viera projesini de incelediklerini belirterek, "Hem kıyı hem de kara tarafında imara aykırılıklar tespit edildi. Kot kesitle alakalı ve yapıların bütünlüğüyle ilgili sorunlar var. Kıyıda görüntü kirliliği ile ilgili sorunlar var. Yine hafriyatların araziye yakın bir yerde istiflendiği noktasında tespitlerimiz var. Proje mühürlendi ve cezai işlem başlatıldı." dedi.

Son Güncelleme: 28 Ağu 2019 / 04:08
Bakan Murat Kurum: Bodrum'da 1611 Konut ve 4 Otel İnşaatı Durduruldu
5
1
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • AişəTürkovaa
  Bunlar kendileri dediler kıyılarımızı beton hale getirmek istiyolar izin vermeyiz dediler şimdi ne bu?
  Gerçekten izin vermemişler vala helal olsun :D
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • ClasssMAN
  2 gün sonra caymazsalar iyi... artık siyasi hareketler bana hiçbir şekilde güven vermiyor... bugün farklı konuşuyorlar yarın farklı konuşacaklar...
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

04
 • güzel bir hareket ancak devamına bakmak lazım
 • tncz9
  Takdire şayan 👏
 • Beylerbeyi-06
  Dursa ne olacak. Iki gün sonra tekrar başlar..
 • Gençjojuk27
  İyi etmiş
YÜKLENİYOR...