İstanbul Yağmura Teslim!

İstanbul Yağmura Teslim!

İstanbul'da bir anda başlayan sağanak yağmur vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla ve Pendik ilçelerinde gök gürültülü şiddetli yağış etkili oluyor.

İstanbul'da bir süredir devam eden sıcak hava yerini sağanağa bıraktı. Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla, Pendik, Kartal ve Maltepe'de gök gürültülü şiddetli yağış etkili oluyor. Yağmurdan korunmak isteyenler, otobüs duraklarına, kapalı mekanlara ve köprü altlarına sığındı. Sağanak nedeniyle bazı bölgelerde trafik yoğunluğu oluştu. Bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Çatalca'da bir elektrik direğine yıldırım düştü. D-100 Karayolu üzerinde su birikintileri oluşurken, bazı bölgelerde trafik kazaları meydana geldi. Vatandaşların bir bölümü araçlarını yol kenarına çekerek, yağmurun dinmesini bekledi. Hafta sonu dolayısıyla Sarıyer'de sahile ve ormanlık alanlara pikniğe giden vatandaşlar, yağmurdan olumsuz etkilendi. Ayasofya ve Sultanahmet'i ziyaret etmek isteyen turistler de aniden başlayan yağış nedeniyle ağaç altlarına ve çevredeki kafelere sığındı. Yağmura valizleriyle yolda yakalanan turistler, seyyar satıcılardan şemsiye satın aldı.

Meteoroloji'den uyarı yaptı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, kuvvetli yağış konusunda uyarı yaptı. Açıklamada, son radar verileri ve tahminlere göre, Avrupa Yakası'nda halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanağın bugün akşam saatlerine kadar Boğaz çevresi ve kuzey ilçeleri başta olmak üzere il genelinde kuvvetli olmasının beklendiği, bu nedenle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Seferler iptal edildi

Metro İstanbul da hava muhalefeti nedeniyle T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nda seferlerin durdurulduğunu, TF2 Eyüp-Piyer Loti Teleferik Hattı ve TF1 Maçka-Taşkışla Teleferik Hattının kısa bir süre işletmeye kapatıldığını duyurdu.

Kapalıçarşı sular altında

Fatih'te bulunan tarihi Kapalıçarşı'yı su bastı. Çarşı esnafı su tahliyesi yaptı. İstanbul'da beklenen yağış başladı. Meteorolojinin uyarıların ardından etkisini arttıran yağış nedeniyle bazı yerlerde su baskınları oldu. Trafikte araçlar mahsur kaldı: Yağışın etkili olduğu noktalardan biri de tarihi Kapalıçarşı oldu. Çarşı içini kısa sürede su bastı. Dükkanlar sular altında kaldı. Kapalıçarşı esnafı dükkanlarındaki suyu tahliye etmek için uzun süre uğraştı.

İstanbul Yağmura Teslim!
2
7
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Bu su baskınlarının genel sebebi kanalizasyonlara atılan gereksiz şeyler İstanbul'da kanalizasyondan at ölüsü ve market arabası çıktığını görmüşlüğüm var

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

16
 • simfiross

  Su içindeki çocuğun, sudaki eşyaları bumerang gibi atışına güldüm

  • simfiross

   Allah yardımcıları olsun ayrıca

 • ClasssMAN

  Şu an Ankara'ya da başladı, bakalım sonu nasıl olur...

 • gündüzüngüneşi

  Allah affetsin ama bu sene İstanbul'da doğru düzgün yaz göremedik

 • dogan22

  Tayyip erdeoğan istanbula ihanetettik demişti zaten.

 • DaisyJonas

  Izmir'e gelme lütfen. 😞

 • Balgozlum1

  Way be bu görüntüler yenimi

 • Sanal888

  iyi yağdı ama

YÜKLENİYOR...