Rumen Simona Halep Wimbledon'da Şampiyon Oldu! (Tek Kadınlar Finali)

Simona Halep
Simona Halep

Wimbledon tek kadınlar finalinde ABD'li Serena Williams'ı 2-0 yenen Rumen Simona Halep kariyerinin 2. grand slam şampiyonluğunu kazandı.

Sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon'ın tek kadınlar finalinde 7 numaralı seribaşı Rumen Simona Halep ile 11 numaralı seribaşı ABD'li Serena Williams merkez kortta karşı karşıya geldi. İlk sete çok iyi bir başlangıç yapan ve biri sıfıra karşı olmak üzere rakibinin iki servisini kıran 27 yaşındaki Halep, 12 dakika içinde oyunlarda 4-0 öne geçmeyi başardı.

İlk basit hatasını 7. oyunda yapan, ilk servislerden kazanılan puanlarda yüzde 80 gibi bir oran yakalayan Rumen tenisçi, agresif oyununu devam ettirdi ve 26 dakika süren ilk seti 6-2 kazandı. İkinci setin ilk dört oyununda iki tenisçi de servislerine tutundu. Beşinci oyunda bir kez puan vererek Williams'ın servisini bir kez daha kıran Simona Halep, 3-2 öne geçti. Etkili servisleriyle avantajını koruyan ve üst üste üç oyunu da alan Rumen tenisçi, seti 6-2, 55 dakika süren maçı da 2-0 kazanarak şampiyonluğa uzandı. Bu sonuçla Simona Halep, Wimbledon tarihine geçti.

Rumen Simona Halep Wimbledon'da Şampiyon Oldu! (Tek Kadınlar Finali)
1
5
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • wavrinka

  Vay be halep napmış öyle. Serena çok ağırlaşmış ama oyunda kalan ve return ve servisi olan her oyuncu zorlar

En İyi Kız Görüşü

 • missdarlene

  Serena’nın moral bozukluğu çok yansıdı maça ne yazık ki

  • wavrinka

   Ben macı izlemedim ve izleyemedim çok kısa sürdü çünkü :) 3 set bekliyordum ama. Önceki bir maçını izledim ve çok hantallasmis eskisindende yani hatra maç eksigide var. Bu şekilde zor işi

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

04
 • Sonsuz_caca

  Olsun ne güzel

 • selman_kingof

  Eze eze salep etti Serenayı Halep

 • Muhteşem maçtı

 • Serenayi nasıl yendi ya cidden helal olsun

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...