Hatalı "Atatürk" Paylaşımı İle İlgili İstanbul Valiliği Açıklama Yaptı

Hatalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarete ilişkin fotoğraflar İstanbul Valiliği'nin resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Ancak ilk yapılan ve sonra silinen paylaşımda, duvarda asılı duran Atatürk resminde hata olduğu görüldü. İlk yapılan paylaşımda Atatürk'ün kaşlarında hata olduğu gözlendi. Sosyal medyada büyük tepki alan paylaşım kısa süre sonra silinerek yenisi paylaşıldı

İstanbul Valiliği, bu hata ile ilgili açıklama yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

Kamuoyunun bilgisine,

Bugün İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kabulleri sonrasında Valiliğimiz Twitter hesabından tarafımdan yapılan paylaşımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı üzerinde kesinlikle kasıtlı olmayan bir karartı oluşmuştur.

Durumun telefonumdaki Twitter uygulamasında fotoğraf düzenleme özelliğinin kullanılması sırasında oluştuğu fark edilmiş ve hemen gerekli müdahale yapılmıştır. Bu teknik aksaklık nedeniyle oluşan durumun, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı üzerinde meydana gelmesinden büyük bir üzüntü duyuyorum. Fotoğrafın orijinalinde kesinlikle böyle bir durum yoktur. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından, kendi telefonumda fotoğrafı düzenleme işleminin ekran videosunu sizlerin bilgi ve takdirlerine sunuyorum. Olayın nasıl gerçekleştiğini anlamak amacıyla aynı işlemi aynı uygulamayı kullanarak telefonumda tekrar yaptığımda aynı hatanın otomatik olarak yeniden meydana geldiğini gördüm. Uygulamanın böyle bir eklemeyi neden yaptığını incelettiriyorum. Hiç istemeden yol açtığım böyle bir olay nedeniyle büyük bir üzüntü duyuyor ve kamuoyundan özür diliyorum.

Muammer Karadeniz

İstanbul Valiliği

Kurumsal İletişim Sorumlusu

Düzeltilerek yapılan paylaşım:

Hatalı Yapılan Paylaşım
Hatalı Yapılan Paylaşım
Hatalı "Atatürk" Paylaşımı İle İlgili İstanbul Valiliği Açıklama Yaptı
4
7
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • barraquda

  Uygulamayi kullanan memur diyecegim , bilincli yapmistir. Ilgili memur hakkinda sorusturma acilmalidir. kendim de tasarimciyim ve otomatik efektlerle bu hale gelebilecek bir portre degil bu resim..

En İyi Kız Görüşü

 • missgonca

  Çok güzel açıklamışlar kimse atamıza böyle bir yapmamalı yapamaz da zaten

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

36
 • 201465

  Açıklamasını yapmış bravo zaten hiç kimse atamıza bunu yapamaz.

 • Birkızvardı

  Bu ne lan ne yapmış bunlar

 • theyshotus

  Hangi uygulama acaba bizde deneseydik?

 • Entero

  Bazı şeyler hakikaten abartılıyor millet aç ac

 • KaraAyna

  Vay be

 • oğuz-34

  hiç kimse atamıza bunu yapamaz

 • TarkanÇay

  eli tam olarak nasıl oraya değsin ak? ahhahah

 • Gizli Üye

  Abartıya gerek yok

 • Gizli Üye

  Herşey güzel olacak..

Yükleniyor...